Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я, ФОП, уклав партнерську угоду з ТОВ. Нашою угодою передбачено виплату комісії на користь ТОВ. У зв'язку неможливістю вияснити питання що стосувались бухгалтерського обліку наших відносин, свідомо не виконав зобов‘язання в повному обсязі. Згодом ТОВ залучила до стягнення колекторську компанію.
Остання вимагає погашення заборгованості. Я від зобов‘язань не відмовляюсь але вимагаю документ на підставі якого колектори діють.
Колекторська компанія стверджує що діє на підставі агентської угоди та відправили довіреність від ТОВ.
Я прошу обидві компанії надати мені їхню угоду для ознайомлення, на що відповідають що це є комерційна таємниця.
Періодично ТОВ висилала через сервіс Вчасно акти взаєморозрахунків, я підписав лише один, на меншу суму, оскільки вона є правильною, але щоразу при спілкуванні з ТОВ (електронною поштою) або Колекторською компанією (телефоном), я прошу повідомити мені суму боргу і у ТОВ вона одна а у КК інша.
Отже:
Які документи можна чи треба вимагати від колекторів та ТОВ у цьому випадку?
Чи можу я, ФОП, вимагати, для ознайомлення з умовами, договір укладений між ТОВ та Колекторською компанією якщо не відбулася уступка прав вимоги?
Додаткові документи для ознайомлення відправлю за необхідністю.
Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Доброго дня! корисна стаття https://i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2016/novembe...
Після укладення договору відступлення права вимоги новому кредиторові передаються всі документи, що підтверджують зобов'язання боржника, і далі йому необхідно в письмовій формі повідомити боржника про перехід до нього відповідних прав. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання для нього небажаних наслідків, а боржник уважається таким, що належно виконав свої зобов'язання (ч. 2 ст. 518 ЦКУ).
Висновок: довіреності не достатньо. Вам мали надіслати копію договору про уступлення права вимоги. З юридичної точки зору, можете виконати зобов'язання перед ТОВ і це буде належне виконання зобов'язання, а вимоги колекторів оскаржити у суді в майбутньому. Щасти вам!