Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий вечір, збираюсь їхати до Польщі у вівторок, а одна людина з якою я посварився словесно збирається в понеділок писати на мене заяву і хоче вказати що я її бив але це не так. Хочу дізнатися чи зможу я перетнути кордон якщо все-таки заява буде написана? Чи не винекне в мене проблем?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
Запрет на выезд за границу может быть установлен только на основании решения суда, по обращению исполнительной службы.
Чтобы владеть ситуацией, Вы имеете право подать заявление в Государственную пограничную службу Украины для получения информации о наличии/отсутствии запрета на выезд за границу по указанным Вами основаниям (рассмотрение до 30 дней), либо по адвокатскому запросу по договору с адвокатом (срок рассмотрения 5 рабочих дней).
Смотрите сайт Государственной пограничной службы Украины:
Контакти (dpsu.gov.ua)
При наличии вопросов или если нужна помощь, обращайтесь!
Адвокат, м. Київ, 11 років досвіду
Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулює Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України».Статтею 6 зазначеного Закону встановлені підстави для тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України.Право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у наступних випадках:
Звертаю увагу також на те, що згідно чинного законодавства обмеження виїзду за кордон проводиться не лише за рішенням суду. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець може встановити тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
По описаній Вами ситуації, у Вас не має виникнути проблем виїзду за кордон.
Для перевірки заборони на виїзд Вам потрібно звернутися із запитом до Державної прикордонної служби України. У запиті зазначити такі реквізити: прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування), реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит. Звернення з вищевказаних питань необхідно подавати особисто та/або направляти письмово (запечатане у конверт) на адресу головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (поштова адреса: вул. Володимирська, 26, Київ, 01601). Строк розгляду Вашого запиту до 30 днів. Також інформацію можна отримати по адвокатському запиту в більш стислі терміни.
У разі необхідності звертайтесь за консультацією.