Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 15 березня 2019, питання №392

Может ли Опекун получить наследство

Здравствуйте. Мой двоюродный брат хочет оформить опеку над бабушкой, но она живёт со мной в нашей с ней квартире. Будет ли он иметь право на её часть квартиры после смерти бабушки? Квартира у нас приватизирована на троих( я мама и бабушка) в равных долях.

Відповіді юристів (2)

    Ковальчук Владимир

    Стаття 1259. Зміна черговості одержання права на спадкування2. Фізична особа, яка є спадкоємцем за законом наступнихчерг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом ізспадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови,що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріальнозабезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який черезпохилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

    Ковальчук Владимир

    Опекун, не являющийся родственником, не имеет право на наследование после опекаемого, разве что в порядке 4 очереди - если опекун проживал с наследодателем одной семьей не менее 5 лет до времени открытия наследства.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України