Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 10 березня 2021, питання №39297

Чи може підприємство утримувати кошти із заробітної плати без заяви працівника, якщо його пряма вина не доведена?

На залізничній станції стався схід вагонів з колії. Чоловік працює заступником начальника станції. Безпосередньо він не управляв рухом вагонів, не направляв вагони на неправильну колію, не порушував вимог діючих інстпукцій з руху. На підставі протоколу наради при начальнику підприємства складено наказ про стягнення посадового окладу для відшкодування збитків. При ознайомленні з наказом мій чоловік зазначив, що не згоден з ним, в зв'язку з тим, що його прямої вини немає. Бухгалтерія знімає кошти. Як оскаржити дії керівництва?

Відповіді юристів (2)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 роки тому

    Адвокат, м. Дніпро, 26 років досвіду

    Добрый день!

    Необходимо разбираться в данной ситуации детально - какую должность занимает и какие обязанности возложены (нужно смотреть должностную инструкцию), подписывал ли договор о материальной ответственности (нужно с ним ознакамливаться), каковы выводы комиссии по данному случаю (кто ответственный, какова причина данной ситуации, каков рассчет убытков и т.д.

    По общему правилу - Ваш супруг может обжаловать данный приказ вышестоящему руководителю либо в суд, более детально - только после изучения вышеуказанных документов.

    С уважением, адвокат Татьяна Власенко

    Бойченко Людмила
    Бойченко Людмила 4 роки тому

    Адвокат, м. Кропивницький

    Доброго дня.

    Дане питання потребує детального вивчення. Безумовно, протиправні дії керівництва можливо оскаржити, проте для встановлення протиправності необхідно ознайомитись з документами (наказ, протокол, посадова інструкція та ін.).


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України