Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 13 березня 2021, питання №39504

Чи маю право на частину будинку батька?

Мої батьки розлучилися 20 років тому. Будинок, який побудований спільно в шлюбі судом розділений на дві рівні частини. Я проживаю з матір'ю в одній з частин. Батько одружився з іншою жінкою і проживає в другій половині будинку. Через зловживання батьком алкоголем, його дружина шахрайським чином попрописувала в його частину своїх двох повнолітніх дітей, сподіваючись що на них припаде частка його будинку після його смерті. Чи маю я право, як його єдиний рідний, законний син притендувати на його частину будинку, і в якій часткі, і на що мають право ці шахраї? Дуже дякую!

Відповіді юристів (1)

    Тарасюк Віктор  Анатолійович
    Тарасюк Віктор Анатолійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Доброго вечора Романе! За Цивільним законодавством, ви є спадкоємцем першої черги, як син спадкодавця, так само як і його теперішня жінка, з якою Ваш батько перебуває в шлюбі. Повнолітні діти дружини вашого батька ніякого права на будинок не мають і мати не можуть. Ви будете спадкувати половину від спадку пясля смерті вашого батька (другу половину спадкує його дружина).

    Але, якщо Ваш батько напише заповіт на свою дружину, або іншу особу і ньому передбачено одного спадкоємця, то інші особи-"спадкоємці" зможуть претендувати на лише обов'язкову часткуспадкового майна в тому випадку, коли вони малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка) (ст. 1241 Цивільного кодексу України). В іншому випадку - претендентом на спадщину є один спадкоємець, який вказаний в заповіті.

    Такі справи. Будуть питання звертайтесь, контакти в профілі. Щасти Вам!

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України