Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 16 травня 2021, питання №42429

Чи має внук право на спадок

Чи може внук отримати спадок ,після смерті діда пройшло 3 роки , не повідомили про смерть , чи можливо щось зробити , спадок отримав не рідня кров не рідний син

Відповіді юристів (1)

    Юрій
    Юрій 3 роки тому

    Юрист, м. Київ, 7 років досвіду

    Доброго вечора!

    У разі, якщо спадщина заповідалась за заповітом, то у внука не виникає права на спадщину стосовно того майна, що визначене в заповіті. У разі, якщо в заповіті визначене все майно, що належало за час життя спадкодавця, то у внука не виникає права на спадщину стосовно всього майна спадковадця.

    Однак, у разі, якщо мало місце спадкування за законом, то внук набуває право на спадщину у порядку, що встановлений законом.

    Такий порядок визначається Цивільним кодексом.

    Відповідно до статті 1261, діти спадкодавця належать до першої черги спадкоємців. Це означає, що діти спадкодавця мають право переваги набуття права на спадщину. У разі, якщо діти спадоємця на момент відкриття спадщини (тобто на момент смерті спадкодавця) не були живі, то право на спадщину набувають внуки спадкодавця на підставі частини 1 статті 1266.

    Отже, внуки спадкодавця вправі прийняти спадщину лише тоді, коли діти спадкодавця не змогли прийняти спадщину у зв'язку з їхньою смертю.

    Стосовно того, що внуку спадкодавця стало відомо про відкриття спадщини лише через 3 роки після смерті спадкодавця, то згідно з частиною 3 статті 1272, строк для прийняття спадщини може бути поновлений за позовом спадкоємця, якщо він пропущений з поважних причин. Поважність причин пропуску такого строку має бути доведена на підставі відповідних доказів.

    Позовна заява має відповідати вимогам статтей 175 та 177 Цивільного процесуального кодексу. Також, за відсутності необхідного обсягу юридичних знань, рекомендую заручитись допомогою фахівця у галузі права для отримання необхідних консультацій та для забезпечення представництва інтересів в суді, оскільки у разі відмови від позову, закриття провадження у справі або залишення позову без задоволення повторне звернення до суду з позовом проти тих самих відповідачів з аналогічними вимогами та підставами недопускається.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України