Задайте питання юристу

833 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 15 липня 2021, питання №45139

Наследник не успел подать заявление на наследство.

Добрый день. Есть ли такой закон? Если человек после смерти хозяина дома, не пишет заявление в течение полугода на наследство, то его право на наследство аннулируется?
И наследство переходит в право другим наследникам ?

Відповіді юристів (4)

    Карпенко Андрей Владимирович

    Наследник не успел подать заявление на наследство.

    Добрый день. Есть ли такой закон? Если человек после смерти хозяина дома, не пишет заявление в течение полугода на наследство, то его право на наследство аннулируется?И наследство переходит в право другим наследникам ?

    Ххххххх

    Добрый день!

    Общий срок для принятия наследства равен шести месяцам и начинает исчисляться со дня смерти наследодателя или со дня, с которого он был объявлен умершим.

    Если наследник в течение установленного срока не подал заявление о принятии наследства, он считается таким, который не принял его.

    В этом случае право на наследование положенной ему доли получают другие наследники из этой же очереди наследования и эта доля распределяется между ними поровну.

    Малик Олександр Володимирович

    Доброго дня! Ситуація потребує комплексного дослідження, зокрема слід з'ясувати причини пропуску та можливості поновлення пропущеного строку через суд.

    Заповідач може визначити спадкоємцями як фізичних, так і юридичних осіб. Причому фізичні особи не обов’язково повинні бути його родичами.

    У заповіті можна вказати й тих осіб, яких заповідач позбавляє права на спадщину, причому без обґрунтування причин. Це можуть особи з-поміж тих, хто претендуватиме на спадщину за законом.

    Однак є ті, хто має право на обов’язкову частку у спадщині навіть незалежно від того, чи згадано їх у заповіті:

    • малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця;
    • непрацездатна вдова / вдівець;
    • непрацездатні батьки.

    Вони успадковують половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

    Детальніше по питаннях спадкування можете переглянути інформацію за посиланням Спадкування

    Босак Назар Орестович

    Доброго вечора. В більшості випадків якщо потенційний спадкоємець не звернуся в 6-місячний термін до нотаріуса, то він втрачає право на спадщину. Така норма міститься в Цивільному кодексі України.

    Можете звертатись до мене для надання додаткових юридичних послуг з даного питання. Я можу допомогти Вам в цій ситуації.

    Танача Юлія  Антонівна

    Добрый день, Геннадий!

    Гражданский кодекс Украины предусматривает срок в 6 месяцев со дня смерти наследодателя, в который все заинтересованные в наследовании лица должны обратиться в нотариальную контору.

    Пропущенный срок восстанавливается в судебном порядке, при наличии уважительных причин для пропуска.

    Это правило не распространяется на лиц, которые были прописаны по одному адресу или проживали совместно с умершим по одному адресу до дня его смерти. Такие наследники считаются фактически принявшими наследство. При наличии общей прописки ( регистрации) они могут обратиться к нотариусу по истечению 6 месяцев со дня смерти за выдачей свидетельства о праве на наследство. Если был факт совместного проживания, но прописки разные - факт совместного проживания устанавливается в судебном порядке, далее - процедура аналогична.

    Удачи Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України