Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 16 липня 2021, питання №45217

Чи маю право на успадкування по 4 черзі? Що мені потрібно зробити, щоб прийняти спадщину? Чи можна писати заяву про прийняття спадщини за останній місцем проживання спадкодавця?

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, як я маю діяти у даному випадку:
1) Чи маю я право на спадкування за законом?;
2) Чи потрібно мені звертатися до суду та з якими вимогами?;
3) Чи маю я право звертатися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини за останнім місцем проживання спадкодавця, а не реєстрації спадкодавця чи знаходження спадкового майна, і що мені для цього потрібно?.

Зі мною у Київській області проживала
разом, понад 10 років, рідна сестра мого покійного чоловіка до моменту смерті. Померла вона у 37 років, ні заповіт, ні договір дарування не оформляла. Місце її реєстрації та знаходження спадкового майна у Львівській область. На момент її смерті - тато помер, рідній брат помер ( більше немає ні братів, ні систер ), бабусі та дідусі по тату та мамі також померли раніше. Вона та брат з дитинства проживали з татом. При розлученні батьків у рішенні суду написано, що так як мама веде асоціальний спосіб життя, то діти залишаються з татом. Спілкування з мамою не було ніякого і не має, де вона жила нам не було відомо, чи жива вона чи померла нам також не відомо.

Відповіді юристів (1)

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня, Світлана!

    1. Заяву про відкриття спадкової справи потрібно подати протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавиці по місту її реєстрації та знаходження майна. Робіть це обов'язково, можна направити листа поштою, тоді не буде поводу відмовити у прийнятті заяви, оскільки Ви не родичка.

    2. Для доведення прав на спадщину потрібно встановити в судовому порядку факт спільного проживання. Якщо отримаєте позитивне судове рішення - отримаєте спадщину.

    3. Якщо мати спадкодавиці не була позбавлена батьківських прав на неї - вона є спадкоємцем першої черги і якщо вона заявить свої права на спадщину - Ви нічого не зможете успадкувати (її черга більш рання).

    Успіхів Вам!

    Якщо виникнуть додаткові питання - буду рада допомогти.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України