Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 27 липня 2021, питання №45946 100₴

знятися зреєстрації та зареєструватися в іншому будинку.

Доброго вечора. Ситуація така, син комісований по ст 64 (в). Потрібно з однієї вулиці прописатись на іншу. Паспортис без справки з військомату не знімає з реєстрації та не реєструє. Звернулись в військомат, справку не видають, бо їм потрібно , щоб син пройшов комісію. Син інвалід дитинства 1 група, справка мсєк є. Добре будем проходить комісію, хоча ж є справка мсек!!!!. Але пройти комісію він не може , бо комісія буде працювати аж в вересні. Як можна вимагати те чого не має. Підскажіть будь ласка як бути, як виписатись та зареєструватись? Чекати до вересня не має часу .  

Відповіді юристів (19)

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня!

    Пишіть письмове звернення на військову частину, в якій вказуйте, що син має довідку МСЕКу, що комісія за його присутності у в/ч не можлива, і з огляду на чиннее законодавства, воне не мають право відмовити.

    Телефонуйте, якщо виникнуть питання або ж потрібна допомога у складенні документу.

    Залишаючі лід на сайті.

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Олена, я ж і пишу про те, що чекати Вам до вересня комісії і не потрібно, бо не проходить Ваш син комісію як такову.

    Тому зверненні Ви і маєте акцентувати увагу: що не проходячи комісію, не має сенсу чекати вересня.

    Карпенко Андрій Володимирович
    35%
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрый день!

    Воинский учёт призывников и военнообязанных ведется по месту их постоянного или временного проживания.

    Согласно ст .. 37 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе», постановке на воинский учет призывников и военнообязанных в районных (городских) военных комиссариатах подлежат граждане Украины, которые прибыли из других местностей (административно-территориальных единиц) Украина или из-за границы на новое место жительства.

    Согласно ч. 3 этой статьи Закона, призывники и военнообязанные по прибытии к новому месту жительства обязаны в семидневный срок встать на воинский учет и не ранее чем за три дня до выбытия с места жительства сняться с указанного учета.

    Согласно ч.10 ст. 37 Закона, призывники и военнообязанные в случае изменения их семейного положения, состояния здоровья, адреса места жительства (пребывания), образования, места работы и должности обязаны лично в семидневный срок сообщить об этом орган, где они находятся на военном учета.

    Законодательством не предусмотрено обязательное прохождение медицинского обследования призывников и лиц, являющихся военнообязанными именно на основании изменения регистрации места жительства.

    Вывод:

    1.Смена прописки снятие/постановки на учёт не влечет за собой обязательство прохождения медкомисии.

    2. Официально (лучше письменно) обратитесь в военкомат с требованием о снятии с учета. В Заявлении укажите, что в случае отказа от снятии с учета из-за не прохождения медкомиссии, Вы будете вынуждены обратиться с жалобой в МО Украины и с иском в Суд.

    Конституция Украины.

    Статья 33. Каждому, кто на законных основаниях находится на территории Украины, гарантируется свобода передвижения, свободный выбор места жительства, право свободно покидать территорию Украины, за исключением ограничений, устанавливаемых законом.

    Гражданский кодекс Украины

    Статья 313. Право на свободу передвижения

    1. Физическое лицо имеет право на свободу передвижения.

    2. Физическое лицо, достигшее четырнадцати лет, имеет право на свободное самостоятельное передвижение по территории Украины и на выбор места пребывания.

    Физическое лицо, которое не достигло четырнадцати лет, имеет право передвигаться по территории Украины только с согласия родителей (усыновителей), опекунов и в их сопровождении или в сопровождении лиц, уполномоченных ими.

    3. Физическое лицо, являющееся гражданином Украины, имеет право на беспрепятственное возвращение в Украину.

    Физическое лицо, достигшее шестнадцати лет, имеет право на свободный самостоятельный выезд за пределы Украины.

    Физическое лицо, не достигшее шестнадцати лет, имеет право на выезд за пределы Украины только с согласия родителей (усыновителей), опекунов и в их сопровождении или в сопровождении лиц, уполномоченных ими, кроме случаев, предусмотренных законом.

    4. Физическое лицо может быть ограничено в осуществлении права на передвижение только в случаях, установленных законом.

    5. Физическое лицо не может быть выдворено с выбранного им места пребывания, доступ в которое не запрещен законом.

    6. Законом могут быть установлены особые правила доступа на отдельные территории, если того требуют интересы государственной безопасности, охраны общественного порядка, жизни и здоровья людей.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня, Олено!

    Раджу письмово звернутись до військкомату із вимогою видачі довідки. У зверненні вказати, що особа має довідку МСЕК, та зазначити,що у випадку відмови у наданні довідки будете вимушені звертатись прямо до Міністерства оборони України.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання для зняття з місця реєстрації і постановки на нове місце необхідна довідка з війскомата.

    Тому рекомендую звернутися до війскомата спочатку з документами до їхнього юриста а в подальшому з копіями документів звентутися до начальника Війскомату письмово (рекомендованим листом) з проханнням надати довідку.

    Успіхів

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Як варіант, подати скаргу на ім'я обласного військового комісара.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Вам необхідно направити до начальника військомату(центру комплектування та соц. підтримки) мотивовану заяву про неможливість проходження Вашим сином комісії ВЛК з підстав інвалідності та додати копії документів про встановлення 1 -ї групи обмежених можливостей та вимагати видати довідку, адже проходження комісії неможливе з об єктивних причин.

    В термін 15-ти днів Вам мають надати письмову відповідь згідно ст.11 ЗУ Про звернення громадян.

    Надалі необхідно оскаржити отримані документи у судовому порядку у адміністративному суді., або до вищестоящого органу( обласного комісаріату чи міністерства оборони України

    Якщо військовий комісар ставить під сумнів видані документи , він може своїм розпорядженням направити уповноваженого представника для підтвердження фактів наявності інвалідності(у особливих випадках - це можливо)

    до військомату направляєте заяву поштою рекомендованим листом, або особисто з відміткою штампу та вхідного номеру на заяві копію зі штампом вимагаєте надати Вам.

    Всі документи зберігаєте листування проводите письмово для доказів у суді.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    • Елена Клієнт 3 роки тому

      сьогодні в військоматі вже заявили , що для зняття з реєстрації комісія не потрібна, але за довідкою , син повинен з"явитися особисто. Але син фізично не може зайти в будівлю, він до військомату прийшов , але за станом здоров"я не взмозі піднятися по сходах. Писали скаргу її в канцелярі\ навіть не зареєстрували. Замкнене коло.

      • Гончаренко Константин
        35%
        Гончаренко Константин 3 роки тому

        Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

        Заяву-скаргу від імені сина відправте поштою ,рекомендованим листом з врученням на ім'я начальника центру комплектування та соц.підтримки. лист вони зобов'язані зареєструвати та надати письмову відповідь на адресу вказану у заяві.

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    Враховуючи те, що Ваш син комісований по ст 64 (в), мін повинен проходити медкомісію (ВЛК) 1 раз в 5 років, якщо цей термін пройшов він повинен проходити ВЛК, якщо ні то не повинен.

    ЗАТВЕРДЖЕНОНаказМіністра оборони України14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    ПОЛОЖЕННЯпро військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

    "3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період

    ...

    Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів.

    Така ВЛК повинна бути не лише під час призову, а на протязі поточного року.

    У іншому випадку, треба подавати скаргу до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військвого комісаріату).

    Всього доброго!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Олена!

    У разі направлення на проходження медкомісії (ВЛК), яка на даний час, не проводить роботу, рекомендую звертатися зі скаргою до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військвого комісаріату) та Міністерства оборони України.

    Всього доброго!

    • Елена Клієнт 3 роки тому

      Без комісії довідки не дають, але й направлення на комісію теж не дають бо її до вересня не буде.

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

        Олена!

        "Без комісії довідки не дають, але й направлення на комісію теж не дають бо її до вересня не буде"?

        Коли Ваш сын був комісований за рішенням медкомісії (ВЛК) - дата та коли він останній раз проходив ВЛК, чи пройшло з цього часу 5 років?

        • Елена Клієнт 3 роки тому

          в акті обстеження стану здоров"я вказана дата 28.01.2011 . військовий квиток видано 2012. Після того в військомат не викликали , і повісток не було. В 2015 році він прописувався за іншою адресою, до військомата не направляли. п"ять років пройшло. Не викликали. Требують комісію, а направлення на неї не дають , бо комісія буде в вересні. СПРАВКА МСЕК ЇХ ТЕЖ НЕ ВЛАШТОВУЄ.

          • Адвокат  Євген Олександрович
            30%
            Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

            Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

            Олена!

            Все зрозуміло, виходячи з дат, що він повинен проходити медкомісії 1 раз в 5 років, тобто повинен був пройти у 2016 році (починаючи з 2011 року +5 років), а тепер у 2021 році (починаючи з 2016 року+ 5 років).

            Як і зазначено у:

            ПОЛОЖЕННІ

            про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

            Про затвердження Положення про в... | від 14.08.2008 № 402 (rada.gov.ua)

            "3. Медичний огляд військовозобов'язаних у мирний час та під час мобілізації, на особливий період

            ...Повторний медичний огляд військовозобов’язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров’я, а також військовозобов’язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз на 5 років ВЛК військових комісаріатів, а льотного складу - ЛЛК військових комісаріатів.

            При цьому, з'являтися на проходження медкомісії він повинен був лише за повістками з військкомату.

            Це порушення з боку військового комісаріату з приводу не виклику його раніше на проходження медкомісії за первісткою, яка повинна втручатися йому особисто під розпис.

            Також, територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (нова назва військкомату), повинні забезпечити проходження медкомісії і не лише в період проведення призову, це теж їх провина.

            Тому, якщо вони не хочуть його знімати з військового обліку, без прохождения медкомісії, а також, не можуть на даний час організувати її проведення, то треба як я Вам і зазначав подавати скарги до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військвого комісаріату) та Міністерства оборони України.

            Всього доброго Вам!

            • Елена Клієнт 3 роки тому

              Сьогодні зверталися знову до військомату. Вже вони заявили , що для зняття з реєстрації комісія не потрібна, але він особисто повинен звернутися в військомат. До будівлі військомата , син прийшов , але із за того , що там десять східців , він фізично не може піднятись в будівлю військомата. Подавала в канцелярію скаргу, навідь не зареєстрували. Це якесь знущання.

    Елена Клієнт 3 роки тому

    Так в тім і річ ,що справку не дають і комісію. А направлення на комісію не дають бо комісії до вересня не буде.

    • Гончаренко Константин
      Гончаренко Константин 3 роки тому

      Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

      Звертайтеся письмово до обласного комісара військового з заявою з обгрунтуванням причин і мед документами.

      Нехай вплине на ситуацію!

      З повагою,

      Костянтин Гончаренко

      Хххххххххххххххххххххххххххх

      Хххххххххххххххххххххххххххх хххххххххххххххххххххххххххх

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір, Олена!

    "Сьогодні зверталися знову до військомату. Вже вони заявили , що для зняття з реєстрації комісія не потрібна, але він особисто повинен звернутися в військомат. До будівлі військомата , син прийшов , але із за того , що там десять східців , він фізично не може піднятись в будівлю військомата. Подавала в канцелярію скаргу, навідь не зареєстрували. Це якесь знущання"?

    - Рекомендую подати скаргу саме від його імені поштою рекомендованим листом із повідомленням.

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України