Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 02 серпня 2021, питання №46268 100₴

Спадщина вiд батька. Право власностi будинком на матерi батька.

Приймаю спадщину вiд батька(будинок). Зробили запит в бюро інвентаризації, там власником будинка вказана мати спадкодавця. На руках маю тiльки свiдотство про право на спадщину вiд матерi спадкодавця до спадкодавця.

Як прийняти будинок в спадщину в такiй ситуациii?

Відповіді юристів (4)

    Карпенко Андрей Владимирович
    100%

    Добрый вечер!

    Из предоставленных Вами документов видно, что собственником дома является Жук В.М., который получил его в наследство 27.12.2017 г.

    Вся информация о недвижимости находится в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Нотариусы действуют исходя из данных этого реестра.

    Для вступления в наследство Вам необходимо подать Заявление о вступлении в наследство нотариусу, открывшему наследственное дело.

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Вам нужно обратится к нотариусу по месту регистрации вашего отца и подать заявление на принятие наследства

    нотариус скажет какой пакет документов вам нужен

    изначально - паспорт код и св. о смерти , документы на дом если есть

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Особи, які хочуть прийняти спадщину, повинні звернутися з відповідною заявою до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Обов’язок звернення не поширюється:

    на осіб-спадкоємців, які постійно проживали разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини (на момент смерті). Такі особи приймають спадщину автоматично, якщо тільки не подали заяву про відмову від спадщини. Доказ спільного проживання – відмітка в паспорті про місце проживання, довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу, відповідного органу місцевого самоврядування про те, що спадкоємець на день смерті спадкодавця проживав разом із цим спадкодавцем;

    на малолітніх, неповнолітніх, недієздатних осіб та осіб, дієздатність яких обмежено. Вони також вважаються такими, що прийняли спадщину автоматично, якщо від неї не відмовились.

    Строки подачі документів для прийняття спадщини

    Строк прийняття спадщини становить 6 місяців із дня відкриття. Якщо протягом цього терміну спадкоємець не прийме спадщину, він втрачає право на її прийняття.

    Якщо спадкоємець проживав (був зареєстрований) зі спадкодавцем за однією адресою, вважається, що він автоматично прийняв спадщину, якщо не подав заяву про відмову від спадщини. Втім, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно все одно доведеться подати заяву для переоформлення документів. В іншому разі спадкоємець не зможе надалі ним розпоряджатися. Варто зауважити, що в такому випадку заяву можна подати навіть після закінчення 6-місячного терміну.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович

    Доброго дня, Роман!

    Поки, з наданого документу, не вбачаю підстав або складнощів в прийнятті спадщини.

    Ви вже звертались до нотаріуса? Чи є відмова або попередній аналіз нотаріуса? Строки вами дотримані?

    Телефонуйте.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України