Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
С 2004 года стояли с семьёй на очереди. И я , и бывший муж военные. Ушли в отставку, так и не получив жилплощадь. С тех пор семья распалась. Со мной остались двое детей. По-прежнему стоим на очереди в в/ч. Там же и место регистрации.Недавно у меня умерла мать, я вступаю в наследство. Имея свою квартиру, я буду иметь право претендовать на получение жилплощади от государства ? Или, если семья распалась, то нам с детьми ничего не положено? А если положено, то может ли помешать этому то, что я получила наследство от матери?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (13)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. N 1081
ПОРЯДОК забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями
30. Військовослужбовці знімаються з обліку у разі:
поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла;
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерстваоборони України31 липня 2018 року № 380
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України06 вересня 2018 р.за № 1020/32472
ІНСТРУКЦІЯз організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями
1. Житловими приміщеннями для постійного проживання забезпечуються військовослужбовці та члени їх сімей, які відповідно до вимог статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набули права та не забезпечувалися постійним житлом протягом усього часу проходження військової служби і мають календарну вислугу на військовій службі 20 років і більше, зареєстровані в населеному пункті дислокації військової частини, в якій військовослужбовець проходить службу та перебуває на відповідному обліку.
2. Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються:
військовослужбовці та члени їх сімей, які проживають в одній квартирі по дві і більше сім’ї незалежно від родинних відносин, та особи різної статі старші за 9 років, крім подружжя (у тому числі, якщо займане ними жиле приміщення складається більш як з однієї кімнати);
3. На облік не беруться військовослужбовці та члени їх сімей, які:
мають житлову площу на праві власності, що відповідає нормам та вимогам законодавства для забезпечення громадян житлом, крім випадків забезпечення житловими приміщеннями на територіях, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження,- із урахуванням вимог законодавства України щодо тимчасово окупованих територій;
4. У разі зміни у військовослужбовця складу сім’ї, набуття права на отримання житла в першочерговому чи позачерговому порядку, поліпшення житлових умов тощо військовослужбовець доповідає про це командиру військової частини письмовим рапортом та надає копії відповідних документів.
Особи, звільнені з військової служби, про зміну складу сім’ї письмово повідомляють (інформують) командира (начальника) за місцем перебування на обліку.
Житлова комісія військової частини (об’єднаної житлової комісії) розглядає надані документи та приймає рішення про внесення змін до облікової справи.
Розгляд питання про внесення відомостей до облікової справи щодо членів сім’ї військовослужбовця здійснюється після внесення відомостей у встановленому порядку до особової справи військовослужбовця.
Про внесення відомостей до облікової справи житлова комісія військової частини (об’єднаної житлової комісії) інформує у встановленому порядку КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.
5. Зняття військовослужбовців з обліку проводиться у разі:
поліпшення житлових умов до встановлених норм забезпечення житловою площею громадян у відповідному населеному пункті;
подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на квартирний облік, включення до списків осіб, що мають право першочергового та позачергового одержання житлових приміщень, або неправомірних дій посадових (службових) осіб при вирішенні питання про прийняття на квартирний облік;
в інших випадках, передбачених законодавством.
6. Житлові приміщення, які надаються військовослужбовцям для постійного проживання, мають відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.
Житлові приміщення надаються військовослужбовцям та членам їх сімей не менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею, але не більше 13,65 квадратних метрів житлової площі на одну особу за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла.
У разі якщо військовослужбовець чи члени його сім’ї використали право на безоплатну приватизацію житла не в повному обсязі, при наданні житла враховується житлова площа у квартирі (будинку), яка знаходиться у приватній власності військовослужбовця або членів його сім’ї.
Під час надання житлових приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими 9 років, крім подружжя, а також особами, що страждають тяжкими формами деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим вони не можуть проживати в одній кімнаті разом з членами своєї сім’ї, згідно з переліком хронічних захворювань, що затверджується центральним органом виконавчої влади, який формує державну політику у сфері охорони здоров’я.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПОРЯДОК забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1081-2006-%D0%...):
"29. Військовослужбовці, які перебувають на обліку при звільненні з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров'я, а також у зв'язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості використання на військовій службі залишаються на обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду,...".
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 1265. П'ята черга спадкоємців за законом
1. У п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно,...";
"Стаття 242. Представництво за законом
1. Батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей...".
Подайте заявление о вступлении в наследство не самой, а от имени детей. Квартира будет оформлена на детей, Вы будете управлять квартирой в интересах детей. В этом случае будете иметь право на получение квартиры в порядке очереди от государства.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Вам необхідно подати заяву про прийняття спадку ,як представнику дітей. Нехай діти приймають спадок.
До їх повноліття (18 -ти років) , Ви будете керувати майновими правами дітей у їх інтересах та таким чином не втратите право на забезпечення військовослужбовців житлом від держави.
Це передбачено пунктом 29 ''ПОРЯДОКУ забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями" та ст.242 ЦК України.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
А если я уже подала заявление от своего имени и кучу документов собрала?((
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
у такому разі Вам необхідно терміново подати заяву нотаріусу ,що веде Вашу справу- про відмову від спадку на користь дітей. Подати особисто та зареєструйте в журналі нотаріальних дій.
З повагою ,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Подайте заявление об отказе от наследства в пользу детей, проконсультируйтесь у нотариуса.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
А если я уже подала заявление от своего имени и кучу документов собрала?((
Ххххххххххххх
Размер квартиры в наследство?
Есть ли у Вас 20 лет календарной выслуга?
Если дети примут наследство, то на них жилье не выдадут.
Если Вы получите наследство, то дети могут претендовать на жилье с отцом.
Необходимо понимать всю картину.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Квартира в наследство 45м². Выслуга у меня 27 лет. У отца детей уже новая семья. И доверия, что он поступит честно с нашими детьми, нет. Были уже прецеденты
Хххххххххх
1. Пусть вступит в наследство один ребенок.
2. Вы со вторым ребенком останетесь на квартирном учете.
3. Обязательно проинформируйте жилищную комиссию об изменениях.
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Дочка у меня совершеннолетняя, сыну скоро 17. Можно чтобы она приняла наследство, а я с сыном осталась на квартирном учёте? Я правильно понимаю?
Кому получить наследство решать Вам.
Хотелось бы ещё узнать реально ли вообще сейчас что-то получить. Или квартиру, или компенсацию. Я дослуживала в другом ведомстве, не в ВСУ. Где можно получить данную информацию?
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Хотелось бы ещё узнать реально ли вообще сейчас что-то получить. Или квартиру, или компенсацию. Я дослуживала в другом ведомстве, не в ВСУ. Где можно получить данную информацию?
Ххххххххх
Вам надо разобраться:
1. Где Вы стоите на квартирном учете?
2. Где Ваше квартирное учетное дело?
Получить квартиру или компенсацию реально - главное бороться и не пускать на самотек (писать письма, запросы, жалобы и т,д,)