Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Отцом было оформлено завещание на имущество и землю на свою вторую жену.Она умерла.Возможно ли оформление нового завещания на другого человека и каковы будут правовые последствия предыдущего,если жена была инвалидом и у нее есть ребенок от предыдущего брака инвалид детства и находится в интернате.Если коротко,написав новое завещание старое теряет свою силу оли нет.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (13)
Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду
Добрый день. Конечно, отец может распоряжаться при жизни своим имуществом как угодно и распорядиться ( написать завещание) своим имуществом на случай смерти. При условиях, которые Вы указали, он может написать новое завещание при этом соответственно "старое" теряет юридическую силу.
Для сведения: Статья 1254. Право завещателя на отмену и изменение завещания
1. Завещатель имеет право в любое время отменить завещание.
2. Завещатель имеет право в любое время составить новое завещание. Завещание, которое было составлено позже, отменяет предыдущее завещание полностью или в той части, в которой оно ему противоречит.
3. Каждое новое завещание отменяет предыдущий и не восстанавливает завещания, которое завещатель составил перед ним.
4. Если новое завещание, составленное завещателем, было признано недействительным, действие предыдущего завещания не восстанавливается, кроме случаев, установленных статьями 225 и 231 настоящего Кодекса.
5. Завещатель имеет право в любое время внести в завещание изменения.
6. Отмена завещания, внесение в него изменений осуществляются завещателем лично.
7. Отмена завещания, внесение в него изменений осуществляются в порядке, установленном настоящим Кодексом для удостоверения завещания и подлежат государственной регистрации в Наследственном реестре в порядке, утвержденном Кабинетом Министров Украины.
Удачи. Если будут вопросы, пишите
Если я правильно понял,ребенок жены в любом случае гарантированно получает 50% .
Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду
Ребенок жены или общий/усыновленный? Если не родственник по крови/ребенок Вашего отца, то нет
Адвокат, м. Сновськ, 6 років досвіду
В дополнение к ответу. Статья 1241. Право на обязательную долю в наследстве
1. Малолетние, несовершеннолетние, совершеннолетние нетрудоспособные дети наследодателя, неработоспособная вдова (вдовец) и нетрудоспособные родители наследуют независимо от содержания завещания, половину доли, которая принадлежала бы каждому из них в случае наследования по закону (обязательная доля).
Размер обязательной доли в наследстве может быть уменьшен судом с учетом отношений между этими наследниками и наследодателем, а также других обстоятельств, имеющих существенное значение.
2. К обязательной доле в наследстве засчитывается стоимость вещей обычной домашней обстановки и обихода, стоимость завещательного отказа, установленного в пользу лица, имеющего право на обязательную долю, а также стоимость других вещей и имущественных прав, которые перешли к нему как к наследнику.
3. Любые ограничения и обременения, установленные в завещании для наследника, имеющего право на обязательную долю в наследстве, действительны только для той части наследства, которая превышает его обязательную долю.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт. ... Якщо новий заповіт, складений заповідачем, був визнаний недійсним, чинність попереднього заповіту не відновлюється. Заповідач має право у будь-який час внести до заповіту зміни. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться заповідачем особисто. Згідно ст.1254 ЦК України. Це воля особи.
Дитина з інвалідністю має право спадкувати від матері, що померла і має право на обов"язкову частку у спадковому майні матері.
якщо дитина не була усиновлена батьком , то спадкувати від Вашого батька вона не може. Якщо була то має таке право.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Огромнейшее спсиб за помощь.Удачи и процветания.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Ігоре!
1) Отцом было оформлено завещание на имущество и землю на свою вторую жену.Она умерла.Возможно ли оформление нового завещания на другого человека и каковы будут правовые последствия предыдущего - відповідно до частини другої ст. 1254 ЦК України заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить. Однак, фактично перший заповіт вже не створює ніяких юридичних наслідків, адже вказаний в ньому спадкоємець (друга дружина вашого батька) померла до відкриття спадщини.
2) и каковы будут правовые последствия предыдущего,если жена была инвалидом и у нее есть ребенок от предыдущего брака инвалид детства и находится в интернате.- ніяких, якщо ваш батько не усиновлював цю дитину (адже, вона не його біологічна дитина, а від попереднього шлюбу померлої дружини).
3) Если коротко,написав новое завещание старое теряет свою силу оли нет. - так.
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv#n5...):
Стаття 1254. Право заповідача на скасування та зміну заповіту
1. Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт.
2. Заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.
3. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.
4. Якщо новий заповіт, складений заповідачем, був визнаний недійсним, чинність попереднього заповіту не відновлюється, крім випадків, встановлених статтями 225 і 231 цього Кодексу.
5. Заповідач має право у будь-який час внести до заповіту зміни.
6. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться заповідачем особисто.
7. Скасування заповіту, внесення до нього змін провадяться у порядку, встановленому цим Кодексом для посвідчення заповіту і підлягають державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Всього доброго!
Щасти Вам!
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день!
Игорь, ребенок жены получает гарантировано как инвалид свою часть наследства (и это не обязательно 50%, доля определяется кол-вом наследников.).
Но получает именно от наследственной массы умершей жены. Ведь муж жены жив, и по сути его наследсво вполне может быть переоформлено в форме завещания на новое лицо.
Набирайте, если остались вопросы, через контакты на сайте.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Ігор!
Заповіт у цивільному законодавстві розглядається як особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті (ст.1233 Цивільного кодексу України).
Це односторонній правочин, який складається у письмовій формі із зазначенням місця та часу його складання та посвідчується нотаріально. Заповіт в усній формі і заповіт складений в простій письмовій формі не має юридичної сили.
Порядок посвідчення заповітів, їх зміна та скасування регламентується книгою VІ Цивільного кодексу України, Законом України “Про нотаріат” та “Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України”.
Особливістю заповіту, яка відрізняє його від інших правочинів є те, що він вступає в силу тільки після смерті заповідача (спадкодавця).
Це і є суттєвою різницею між заповітом і договором дарування, який передбачає вступ у право власності вже після підписання договору.
Право на заповіт має будь-яка фізична особа наділена цивільною дієздатністю, тобто повнолітня особа, яка розуміє значення своїх дій і може керувати ними.
При посвідченні заповіту від заповідача не вимагається подання доказів, які підтверджують його право на майно, що заповідається. (ч. 3 ст. 56 Закону).
Тому заповіт складається і посвідчується нотаріусом зі слів самого заповідача.
Ст.1234 ЦК, ч.2 ст.56 Закону та підпунктом 1.2 пункту 1 глави 3 Порядку встановлюють, що право на заповіт здійснюється тільки особисто, а вчинення заповіту через представника не допускається.
У ст. 1248 ЦКУ зазначається, що нотаріус посвідчує заповіт, який написаний заповідачем власноручно або за допомогою загальноприйнятих технічних засобів.
Нотаріус може на прохання особи записати заповіт з її слів власноручно або за допомогою загальноприйнятих технічних засобів.
У цьому разі заповіт має бути вголос прочитаний заповідачем і підписаний ним.
Якщо заповідач через фізичні вади не може сам прочитати заповіт, посвідчення заповіту має відбуватися при свідках (стаття 1253 цього Кодексу).
Новелою цивільного законодавства в нотаріальній практиці є секретний заповіт.
Це заповіт, зміст якого відомий лише заповідачу.
Він подається особою, яка його склала в заклеєному конверті, на якому має бути особистий підпис заповідача.
Нотаріус ставить на конверті, у якому міститься секретний заповіт, посвідчувальний напис про посвідчення та прийняття на зберігання секретного заповіту, скріплює його печаткою і в присутності заповідача поміщає його в інший конверт та опечатує.
На конверті зазначаються прізвище, ім'я, по батькові, дата народження заповідача і дата прийняття на зберігання цього заповіту. (підпункт 3.4 пункту 1.глави 3 Порядку).
Право на заповіт поширюється не лише на складання, а й зміну, скасування та складання нового заповіту (ст.1254 ЦКУ).
До того ж, громадянин не обмежений у викладенні своєї волі лише в одному заповіті.
Закон надає йому можливість складати й додаткові заповіти, в яких він може передбачити інших спадкоємців, не зазначених у попередніх заповітах.
Тут мова йде про різне майно, яке заповідається в різних заповітах або, якщо раніше складеним заповітом спадкодавець розпорядився лише частиною майна, а більш пізнім заповітом розподілив його іншу частину, то такі заповіти після смерті заповідача будуть чинними обидва.
Тому в цьому випадку всі заповіти підлягатимуть виконанню при відкритті спадщини.
Одночасно з цим ч.5 ст. 1254 ЦКУ встановлює, що заповідач має право у будь-який час внести до заповіту зміни.
Ці зміни можуть бути внесені шляхом складання нового заповіту, в якому заповідачем будуть скасовані чи змінені окремі розпорядження попереднього заповіту.
В цьому випадку новий заповіт скасовує попередній повністю або у частині, в якій він йому суперечить.
Зміна та скасування заповіту може бути здійснене і іншим способом - заявою про зміну та скасування заповіту.
Справжність підпису на заяві про скасування чи зміну заповіту повинна бути нотаріально засвідчена. (ч. 2 ст. 57 Закону, підпункт 7.4. , пункту 7 глави 3 Порядку.
Зміна та скасування секретного заповіту здійснюються з дотримання загальних правил.
Відомості про заповіти підлягають обов'язковій державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, установленому Положенням про Спадковий реєстр, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.07.2011 № 1810/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.07.2011 за № 831/19569.
Всього доброго, успіхів Вам!
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Отцом было оформлено завещание на имущество и землю на свою вторую жену.Она умерла.Возможно ли оформление нового завещания на другого человека и каковы будут правовые последствия предыдущего,если жена была инвалидом и у нее есть ребенок от предыдущего брака инвалид детства и находится в интернате.Если коротко,написав новое завещание старое теряет свою силу оли нет.
если завещатель жив он может в любой момент изменить завещание а старое завещание будет автоматически недействительно
Юрист, м. Дніпро, 13 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Игорь. Новое завещание, конечно, перечеркнет прежнее. Да и в любом случае, умершая не вступила в права наследования, а соответственно, и ее дети претендовать не смогут.
Переделайте завещание, чтобы спать спокойно.
С уважением, юрист Галина Токмач
Юрист, м. Херсон, 20 років досвіду
Доброго дня! Юридичну силу буде мати заповіт який буде останній в написанні всі попередньо видані заповіти втрачають свою юридичну силу автоматично. Тому якщо Ви як заповідач пережили свого спадкоємця визначеного щаповітом , ви маєте право скласти новий заповіт на свій розсуд. Вдалого Вам вирішення свого питання, та довгих років життя!