Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 27 серпня 2021, питання №47794 300₴

Есть ли право у гражданских жен на имущество брата в случае его смерти?

Мой брат еще не женился. Мой брат живет гражданским браком с женщиной. До этого он жил гражданским браком с другими женщинами в прошлом году и раньше. Завещание на них он не составлял. Он давал деньги женщинам, с которыми он жил в гражданском браке, потому что у него больше доходы, чем у них. Они не покупали никакие дорогие вещи на общие деньги. Он не покупал себе ничего на деньги женщин, с которыми он жил. Он купил квартиру и машину на свои деньги, когда жил гражданским браком с другими женщинами. Женщины его трудоспособные, не инвалиды. Со своей нынешней гражданской женой он живет только несколько месяцев (по настоящее время).
Вопросы:
1. В случае смерти моего брата, может ли его женщина, с которой он сейчас живет гражданским браком, и его предыдущие женщины, с которыми он жил гражданским браком, получить от него наследство, в случае, если мой брат умрет?
2. Знаю один закон на эту тему: "У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини" (стаття 1264 ЦК України). Он ни с кем из женщин не жил пять лет. Он жил с женщинами меньше, чем пять лет.
3. При его жизни (мой брат сейчас живой) бывшие гражданские жены тоже не могут забрать у него его квартиру, которую он купил на его деньги во время проживания с бывшими гражданскими женами?
4. Последний юрист на странице моего вопроса https://uristy.ua/question/47705 написал, что гражданские жены, как кредиторы, имеют право потребовать с него имущество после его смерти, но ведь его гражданские жены не давали деньги моему брату, мой брат купил квартиру на его деньги во время проживания с гражданскими женами, он сам давал им деньги, у них не было совместных дорогих покупок, договор кредитования он ни с кем не подписывал, разве они могут претендовать на его имущество в случае его смерти?

Відповіді юристів (12)

    Винограденко Антон Анатолійович
    20%
    Винограденко Антон Анатолійович 2 роки тому

    Юрист, м. Харків, 13 років досвіду

    Добрый день ещё раз!

    1. В случае смерти моего брата, может ли его женщина, с которой он сейчас живет гражданским браком, и его предыдущие женщины, с которыми он жил гражданским браком, получить от него наследство, в случае, если мой брат умрет? - Получить наследство, в случае, если ваш брат умрет - не сможет.

    2. Знаю один закон на эту тему: "У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини" (стаття 1264 ЦК України). Он ни с кем из женщин не жил пять лет. Он жил с женщинами меньше, чем пять лет. - эти женщины не имеют право на наследство

    3. При его жизни (мой брат сейчас живой) бывшие гражданские жены тоже не могут забрать у него его квартиру, которую он купил на его деньги во время проживания с бывшими гражданскими женами? - не смогут забрать

    4. Последний юрист на странице моего вопроса https://uristy.ua/question/47705 написал, что гражданские жены, как кредиторы, имеют право потребовать с него имущество после его смерти, но ведь его гражданские жены не давали деньги моему брату, мой брат купил квартиру на его деньги во время проживания с гражданскими женами, он сам давал им деньги, у них не было совместных дорогих покупок, договор кредитования он ни с кем не подписывал, разве они могут претендовать на его имущество в случае его смерти? - так как гражданские жены не давали деньги вашему брату, то и получить они ничего не смогут.

    Охременко Артем Вікторович
    Охременко Артем Вікторович 2 роки тому

    Юрист, м. Кропивницький, 13 років досвіду

    Добрый день!Вопрос: "Есть ли право у гражданских жен на имущество брата в случае его смерти?"

    Ответ: Нет, нету

    Все ответы на вопрос наследства Вам были даны здесь - https://uristy.ua/question/47705.

    С уважением Охременко Артём!

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Добрый вечер!

    Изучите еще раз все ответы:

    https://uristy.ua/ua/question/47705

    https://uristy.ua/ua/question/47772

    • Ирина Клієнт 2 роки тому

      я не нашла однозначный ответ на четвертый вопрос. Ответьте, пожалуйста, я переживаю.

    Крикун Сергій  Павлович
    23.3%
    Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

    Семейный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page#n...):

    "Стаття 74. Право на майно жінки та чоловіка, які проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі

    1. Якщо жінка та чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, майно, набуте ними за час спільного проживання, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними.

    2. На майно, що є об'єктом права спільної сумісної власності жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, поширюються положення глави 8 цього Кодексу.";

    "Глава 8

    ПРАВО СПІЛЬНОЇ СУМІСНОЇ ВЛАСНОСТІ ПОДРУЖЖЯ

    Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя

    1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

    2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя...".

    Ирина, Вы слишком к сердцу приняли мой ответ касательно права кредиторов наследодателя предъявить требование к наследнику этого наследодателя. Это всего лишь норма закона, норма расписана не только для Вашего случая, а на случай наличия этого права - если права требования нет, то и предъявить нечего, требование будет необоснованным и удовлетворению, в том числе в судебном порядке, оно не подлежит. Другое дело, не хочу Вас в очередной раз расстраивать, касательно только что приведенной мной ст.74 Семейного кодекса. Согласно этой статьи имущество, нажитое лицами в гражданском браке, является их общей совместной собственностью. Поэтому Ваши объяснения, что квартира и машина куплена братом за свои деньги, проживая в этот момент гражданским браком, трактуются законом (Семейным кодексом) по другому и не в Вашу пользу. И здесь уже речь идет не наследстве после брата - дай Бог ему долгих лет жизни, а о возможном, опять таки, требовании раздела этих дома и машины по инициативе кого-либо из гражданских жен при жизни брата, если они узнают о своем этом праве. Я только цитирую положения закона, применительно к изложенным Вами обстоятельствах, чтобы Вы с братом знали свое правовое положение и оно не было для Вас неожиданностью. Из указанной в ст.74 Семейного кодекса его главы 8 я привел только одну, первую статью 60.

    • Ирина Клієнт 2 роки тому

      да, я очень переживаю. Можно ли из ваших слов сделать вывод, что его бывшие гражданские жены и настоящая гражданская жена не будут выступать для него кредиторами в случае его смерти и не будут таким страшным способом пытаться получить от него его имущество?

      • Крикун Сергій  Павлович
        Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

        Юрист, м. Дніпро, 30 років досвіду

        Чтобы предъявлять к кому-либо имущественные требования, т.е. кредиторские требования, необходимо иметь фактические основания - если оснований нет, то не может быть требований или требования будут надуманными, не подлежат удовлетворению. Сегодня все юристы Вас в этом убеждают, тем не менее Вы оплачиваете все новые беспочвенные вопросы и, простите, уже переборщили своим упоминанием о смерти брата, дай Бог нему здоровья. Всего доброго!

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго вечора!

    Повідомляю додатково:

    Не родичі особи не можуть претендувати на спадок. Поки не буде доведено у суді факт спільного проживання з особою на момент смерті( документальні докази свідки)

    наразі жінки Вашого брата не можуть претендувати на спадок , бо юридично вони йому ніхто(поки не укладуть шлюб , або не отримають рішення суду про визнання юридичного факту спільного проживання) - це довго та дорого.

    По Вашим питанням:

    1. Поки Ваш брат живий він є дієздатною особою володіє своїм майном як приватний власник і ніхто не може забрати його майно, яке оформлено на його ім я у реєстрі речових прав.( ст.321 ЦК України - непорушність прав власності).

    2. Якщо жінки не укладали з Вашим братом шлюб та не мають на руках рішення суду "про факт спільного проживання за ті 5 -ть років , вони для вашого брата сторонні особи не родичі та не можуть брати участь у спадкуванні (за умови, що заповіт на них не складався братом у нотаріуса)

    Саме зараз жодна жінка Вашого брата не може претендувати на його майно - Не має правових підстав, так як юридично жінки сторонні особи для Вашого брата - чужі люди.( ст.1222 ЦК України, говорить ,що спадкоємцями можуть бути лише родичі за чергою).

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Охременко Артем Вікторович
    Охременко Артем Вікторович 2 роки тому

    Юрист, м. Кропивницький, 13 років досвіду

    Еще раз добрый день!

    Простите, но изначально как мне кажется, Вам нужно сначала сделать вывод из наших слов в платных ответах : - https://uristy.ua/ua/question/47705

    https://uristy.ua/ua/question/47772.

    В вашей ситуации - обратитесь к юристу оплатив его услуги! Вопросов и нюансов много!

    Каждый из нас компетентен и готов помочь, но мы как адвокаты продаем свое время и знания!

    С уважением Охременко Артём!

    Савченко Олександр
    23.3%
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго вечора, Ірино!

    1. В случае смерти моего брата, может ли его женщина, с которой он сейчас живет гражданским браком, и его предыдущие женщины, с которыми он жил гражданским браком, получить от него наследство, в случае, если мой брат умрет? - лише якщо брат складе на них заповіт. Права на спадкування за законом або на обов'язкову частку у спадщині (якщо заповіт буде складено на інших осіб) вони не матимуть.

    2. Знаю один закон на эту тему: "У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини" (стаття 1264 ЦК України). Он ни с кем из женщин не жил пять лет. Он жил с женщинами меньше, чем пять лет. - згідно ч. 2 ст. 21 Сімейного кодексу України, встановлюється, що проживання жінки та чоловіка однією сім'єю без шлюбу не являє собою підставу для виникнення у цих суб'єктів прав, а також обов'язків подружжя. Це означає, що прирівнювати цивільного чоловіка або дружину до спадкоємців першої черги (це діти, а також батьки спадкодавця, чоловік законний) взагалі неможливо, тому вони можуть прийняти спадщину відповідно до п. 1 ст 1264 ЦК України як спадкоємці 4-тої черги шляхом проживання зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини. Однак, при спадкуванні за законом майно переходить до зазначених в законі спадкоємців відповідно до встановленої черговості. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування в разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття (ст. 1258 ЦК). Статтями 1261-1265 ЦКУ передбачено П'ЯТЬ черг спадкування за законом, які у визначеному законодавством порядку закликаються до спадкування почергово. Якщо хто-небудь зі спадкоємців першої черги живий і виявив бажання прийняти спадщину або прийняв її, спадкоємці другої та наступної черг до спадкування не залучаються. Тобто, спочатку право на спадкування мають спадкоємці першої черги. Якщо вони будуть відсутні або не приймуть чи відмовляться від спадщини, то право на спадкування перейде до спадкоємців другої черги і так далі.

    3. При его жизни (мой брат сейчас живой) бывшие гражданские жены тоже не могут забрать у него его квартиру, которую он купил на его деньги во время проживания с бывшими гражданскими женами? - ні, так як майно придбане вашим братом за особисті кошти є його особистою приватною власністю.

    4. Последний юрист на странице моего вопроса https://uristy.ua/question/47705 написал, что гражданские жены, как кредиторы, имеют право потребовать с него имущество после его смерти, но ведь его гражданские жены не давали деньги моему брату, мой брат купил квартиру на его деньги во время проживания с гражданскими женами, он сам давал им деньги, у них не было совместных дорогих покупок, договор кредитования он ни с кем не подписывал, разве они могут претендовать на его имущество в случае его смерти? - у кожного юриста своя думка. Ви взагалі маєте право вибрати одного юриста і звернутися до нього на індивідуальну консультацію (через Звернутися біля фото).

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 15 років досвіду

    Ирина, добрый день!

    Не беспокойтесь относительно консультаций, которые не подкреплены законом.

    Безусловно в жизни может произойти все. И все бывшие жены/девушки/друзья и просто знакомые могут прийти с требованиями, подать иски и т.п.

    Но прийти/подать- не означает возникновения права на имущество.

    Это конституционное право- обращаться в суд, требовать и тд, но если это право не подкреплено законодательно, оно не реализуется.

    И в какой раз повторю вам, что если вопрос для вас действительно очень трепетный, вам стоит не массовым опросом заниматься, а работать точечно с выбранным специалистом, который будет видеть ВСЮ картину по всем женам.

    Адвокат Евгений Александрович
    18.3%
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день, Ирина!

    "1. В случае смерти моего брата, может ли его женщина, с которой он сейчас живет гражданским браком, и его предыдущие женщины, с которыми он жил гражданским браком, получить от него наследство, в случае, если мой брат умрёт"?

    - Частиною 2 статті 21 Сімейного кодексу України, визначено, що проживання жінки та чоловіка однією сім’єю без шлюбу не являє собою підставу для виникнення у цих суб’єктів прав, а також обов’язків подружжя.

    Таким чином не можна прирівнювати цивільного чоловіка або дружину до спадкоємців першої черги, якими є діти, батьки та той з подружжя, який його пережив.

    Цивільний чоловік або дружина можуть прийняти спадщину відповідно до статті 1264 Цивільного кодексу України, як спадкоємці четвертої черги шляхом проживання зі спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до часу відкриття спадщини.

    "2. Знаю один закон на эту тему: "У четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім`єю не менш як п`ять років до часу відкриття спадщини" (стаття 1264 ЦК України). Он ни с кем из женщин не жил пять лет. Он жил с женщинами меньше, чем пять лет"?

    - Вони проживали менше п'яти років, тому не мають право на спадщину.

    "3. При его жизни (мой брат сейчас живой) бывшие гражданские жены тоже не могут забрать у него его квартиру, которую он купил на его деньги во время проживания с бывшими гражданскими жёнами"?

    - Не можуть.

    "4. Последний юрист на странице моего вопроса https://uristy.ua/question/47705 написал, что гражданские жены, как кредиторы, имеют право потребовать с него имущество после его смерти, но ведь его гражданские жены не давали деньги моему брату, мой брат купил квартиру на его деньги во время проживания с гражданскими женами, он сам давал им деньги, у них не было совместных дорогих покупок, договор кредитования он ни с кем не подписывал, разве они могут претендовать на его имущество в случае его смерти"?

    - Не можуть претендувати на майно Вашого брата, у випадку його смерті, із-за відсутності підстав.

    Всього доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України