Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 15 вересня 2021, питання №48878

На мою маму ж заповіт на землю,від бабусі. Бабуся померла,мама пережила її на п'ять днів. Чи маю я право на спадщину

На мою маму є заповіт на землю від бабусі. Бабуся померла,мама пережила її на п'ять днів. Чи маю я право на спадщину.

Відповіді юристів (3)

    Петренко Евгений
    Петренко Евгений 3 роки тому

    Юрист, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброго дня, так, Ви як спадкоємиця Вашої матері маєте право на спадщину, яка належала їй.

    Щодо майна бабусі, то в даному випадку буде діяти спадкова трансмісія і Ви маєте право також на майно бабусі.

    Вам необхідно звернутись до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини протягом 6 місяців.

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 3 роки тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня, Валерія!Так, Ви маєте право на спадщину. При цьому потрібно розуміті, що строк для прийняття спадщини складає 6 місяців з дня смерті спадкодавця ( у разі, якщо Ви не були прописані з мамою за однією адресою на день її смерті).

    Ваша мама успадкувала майно після смерті своєї матері, але не встигла оформити спадщину, оскільки померла у строк для такого оформлення.

    Це спадкова трансмісія.

    Ви спадкуєте після смерті мами все: майно, яке належало мамі за життя, в тому числі майно за заповітом, від покійної бабусі.

    Зверність до нотаріальної контори за місцем останньої прописки ( реєстрації матері) та надайте нотаріусу усі документи, у тому числі свідоцтво про смерть бабусі та заповіт.

    Успіхів Вам!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Ви маєте право на спадщину після Вашої матері, в тому числі на успадковану нею від бабусі землю. Що ж до іншого майна бабусі, то Ви маєте право на частку Вашої матері в порядку спадкування за законом.

    Можете звертатись до мене з цим питанням. Я можу, зокрема, надати Вам детальну правову консультацію, написати текст заяви до нотаріуса чи надати й інші юридичні послуги.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України