Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 29 вересня 2021, питання №49659 100₴

Чи приймає військкомат аналізи з приватної клініки?

Доброго дня, нещодавно військкомат назначив мені медкомісію, та перш ніж проходити лікарів необхідно мати ряд аналізів, хотів спитати чи можна скористатися вже тими аналізами, які я нещодавно здавав у приватній лабораторії (сінево), чи треба обов‘язково ще раз здавати саме у державній клініці? Дякую

В мене тимчасове посвідчення, категорія В, не придатний у мирний час, проходжу повторно медкомісію вже, перший раз проходив 5 років тому.

Відповіді юристів (6)

    Карпенко Андрій Володимирович
    30%
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Добрий день!

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...

    ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 7 грудня 2016 р. № 921

    ПОРЯДОКорганізації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних

    Додаток 1до Порядку

    ПРАВИЛАвійськового обліку призовників і військовозобов’язаних

    1. Призовники і військовозобов’язані повинні:

    проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;

    Висновок:

    - місце аналізів визначає військово-лікарська комісія.

    Адвокат  Євген Олександрович
    25%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Олег!

    Які у Вас є аналізи?

    Треба, що обов'язково мати загальний аналіз крові, а якщо Вам більше 40 років, обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор.

    Якщо пройшло не багато часу, після здачі аналізів, Вы можете їх взяти з собою, для надання до медкомісії, голова та члени якої вирішать чи приймати їх, або направити Вас на здачу нових аналізів.

    ЗАТВЕРДЖЕНОНаказМіністра оборони України14.08.2008 № 402

    Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800

    ПОЛОЖЕННЯпро військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text

    "3.2. Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів...

    3.3. Військовозобов’язані, визнані непридатними до військової служби, повторно оглядаються ВЛК військових комісаріатів за місцем проживання після обов’язкового обстеження у спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою ІІ Розкладу хвороб, а тих, які мають офіцерське звання, - за графою ІІІ цього Розкладу хвороб.

    3.4. Перед оглядом військовозобов'язаних їм проводиться рентгенологічне (флюорографічне) обстеження органів грудної клітки, загальний аналіз крові, визначаються група крові та резус-належність (особам, у яких немає відповідної відмітки у військовому квитку), ЕКГ, дослідження сечі. Особам, яким більше 40 років, обов'язково проводиться вимір внутрішньоочного тиску, дослідження крові на цукор".

    При наявності питань, звертайтеся.

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Ви можете подати Ваші довідки про результати аналізів, проте комісія ВЛК ВИРІШУЄ чи треба направляти Вас на нову процедуру здачі аналізів.

    така умова передбачена постановою Кабінету Міністрів Українивід 7 грудня 2016 р. № 921

    ПОРЯДОК організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних

    Додатоку 1 до Порядку

    ПРАВИЛАвійськового обліку призовників і військовозобов’язаних.

    Якщо Ваші результати більш нові то ВЛК має їх прийняти

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Закон України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2801-12/find?t...):

    "Стаття 3. Поняття і терміни, що вживаються в законодавстві про охорону здоров'я

    У цих Основах та інших актах законодавства про охорону здоров'я основні поняття мають таке значення:...

    заклад охорони здоров’я - юридична особа незалежно від форми власності та організаційно-правової форми або її відокремлений підрозділ, основними завданнями яких є забезпечення медичного обслуговування населення та/або надання реабілітаційної допомоги на основі відповідної ліцензії та забезпечення професійної діяльності медичних (фармацевтичних) працівників і фахівців з реабілітації;..

    Стаття 6. Право на охорону здоров'я

    Кожний громадянин України має право на охорону здоров'я, що передбачає:...

    д) кваліфіковану медичну та реабілітаційну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря та фахівця з реабілітації, вибір методів лікування та реабілітації відповідно до рекомендацій лікаря та фахівця з реабілітації, вибір закладу охорони здоров’я;

    е) достовірну та своєчасну інформацію про стан свого здоров'я і здоров'я населення, включаючи існуючі і можливі фактори ризику та їх ступінь;..

    й) можливість проведення незалежної медичної експертизи відповідного типу у разі незгоди громадянина з висновком державної медичної експертизи..

    Стаття 16. Заклади охорони здоров'я...

    Залежно від форми власності заклади охорони здоров’я утворюються та функціонують як державні, комунальні, приватні чи засновані на змішаній формі власності...

    Стаття 70. Військово-лікарська експертиза

    Військово-лікарська експертиза визначає придатність до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, встановлює причинний зв'язок захворювань, поранень і травм з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

    Військово-лікарська експертиза здійснюється військово-лікарськими комісіями, які створюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров'я Міністерства оборони України, Служби безпеки України та інших військових формувань, а також Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

    Порядок організації та проведення військово-лікарської експертизи встановлюється Кабінетом Міністрів України...

    Стаття 73. Альтернативна медична експертиза

    У разі незгоди громадянина з висновками державної медичної експертизи та в інших передбачених законодавством випадках на вимогу громадянина проводиться альтернативна медична (медико-соціальна, військово-лікарська) експертиза або патологоанатомічний розтин.

    Альтернативна медична експертиза здійснюється фахівцями відповідного профілю і кваліфікації. Громадяни самостійно обирають експертну установу та експертів.

    Порядок та умови проведення альтернативної медичної експертизи визначаються Кабінетом Міністрів України.".

    Ви маєте право пройти, одержати результати аналізів у приватній клініці з подальшим подання їх (їх копій) до призовної комісії (в порядку подання заяви на ім'я військового комісара (під реєстрацію її вручення на Вашому екземплярі) з прикладенням копій медичних документів.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго вечора, Олеже!

    Це вирішить призовна комісія. але навряд, що для неї буде достатньо наявності аналізів із клініки.

    Пуха Наталія ТендерОк
    25%

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Медогляд за направленням військкомату: згідно з п.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992р. №2232 (далі – ЗУ № 2232) громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві. Вони зобов’язані прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для проходження медичного огляду.

    Громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу. Також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків. Також за ними зберегається місце роботи, займана посада і середня заробітна плата (п.2 ст. 21 ЗУ№ 2232)

    На підставі п. 2.18 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001р. №455, особам, які проходять за направленням військових надається довідка довільної форми. Така довідка має бути засвідчена підписом завідувача відділення та печаткою закладу.

    Тобто відповідь на ваше питання надана в ЗУ

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України