Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
887 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Я прочитав інформацію що поліція не буде пускати людей до метро Київ без Сертифіката або теста на Covid. Я би хотів знати який вони закон порушують і як мені діяти в данному випадку якщо я не хочу робити прививку
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Згідно змін внесених до Постанови КМУ #1236 Для проїзду у громадському транспорті Вам необхідно мати:
оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.
Ваша відмова буде підставою для складання протоколу та передачі матеріалів до суду.. Де Ви маєте довести свою позицію, або судом накладається адмін відповідальність у вигляді штрафу від 17 -тис грн
Перевіряти мають право мобільні групи також
Поліція має виконувати процедуру контролю згідно постанови вище зазначеної.
Якщо у Вас є протипокази необхідно отримати медичну довідку ЛКК чи сімейного лікаря про це.
Протипоказання до вакцинації може встановлювати сімейний або лікуючий лікар та надати відповідний висновок про тимчасове чи постійне протипоказання. За потреби для отримання додаткової інформації щодо верифікації діагнозу, перебігу захворювання, необхідності додаткових обстежень лікар може також скеровувати пацієнта до профільного спеціаліста, за висновком якого остаточно приймає рішення, чи здійснювати вакцинацію чи відтермінувати її до певного часу.
Якщо в пацієнта є протипоказання до щеплення однією з вакцин проти COVID-19 за можливості особа має вакцинуватися іншими типами вакцин.
Передбачено в майбутньому можливість внесення висновку про протипоказання до другої дози або загального протипоказання до вакцинації в електронну систему охорони здоров’я.
Протипоказання можуть бути:
1. Абсолютні – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину у пацієнта, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими:
Постійні протипоказання – протипоказання до щеплень, що мають постійний пожиттєвий характер.
Тимчасові протипоказання – протипоказання, які мають тимчасовий характер та зникають з часом
2. Застереження (вакцинація з пересторогою) – ситуація, за якої остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.
Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною.
Тимчасовими протипоказаннями є:
Гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °C. Вакцинація може бути проведена після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. Довідка видається на термін до 2 тижнів від початку захворювання.
Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії. Термін дії довідки – 3 місяці.
Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинація від COVID-19 має бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки). В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу. Термін дії довідки – 14 днів.
Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA, її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19. Вакцинація від COVID-19 може бути здійснена в будь-який час після завершення всіх етапів проби з туберкуліном. Термін дії довідки – до завершення оцінки проби/IGRA.
COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2. Якщо людина захворіла на ковід після отримання першої дози антиковідної вакцини, друга доза може бути введена відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19. Термін дії довідки – до 3-х місяців.
Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:
Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною. При її здійсненні слід дотримуватися відповідних рекомендацій НТГЕІ – http://bit.ly/NTHEI_onco.
Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату. Більше рекомендацій у підпункті 5.6 пункту 5 Наказу МОЗ України від 11.10.2019 № 2070.
Особи з імунодефіцитом. Наявних нині даних недостатньо для оцінки ефективності та ризиків вакцини для осіб із важкими імунодефіцитними станами. Враховуючи, що вакцина не є «живою», а особи з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.
Крім того, існують протипоказання до введення окремих вакцин, наприклад CoronaVac від Sinovac Biotech протипоказаний вагітним.
---
Вы имеете право потребовать у сотрудников полиции предоставление удостоверений, номера их жетонов, приказ на проведение рейда, решение Киевсовета об усилении карантина, требование закона, которые разрешают сотрудникам полиции проводить рейды, проверки документов о наличии сертификатов, ПЦР-тестов, что они обязаны сделать, а Вы имеете право потребовать.
Если таких документов сотрудники полиции не предоставят, то Вы имеете право позвонить на горячую линию:
- Кабинета Министров Украины: Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово
Урядова "гаряча лінія" 1545 | Кабінет Міністрів України (kmu.gov.ua)
- МВД Украины: (044) 253-64-04
- Национальной полиции Украины: 0-800-50-02-02
- Департамент патрульной полиции: (044) 287 82 82
Также, Вы имеете право подать официально жалобы в указанные учреждения.
Вызывать СОГ Государственного бюро расследований (так как сотрудниками полиции, занимается ГБР) нет оснований, так как в действиях сотрудников полиции нет состава какого-либо уголовного правонарушения, согласно норм Уголовного кодекса Украины.
Подача неправдивого заявления (сообщения), несет уголовную ответственность по ст.383 Уголовного кодекса Украины.
При составлении в отношении Вас протокола по ст.44-3 КУоАП, Вы имеете право в суде доказать отсутствие в Ваших действиях состава административного правонарушения, а постановление по делу выносит суд.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый вечер!
С 1 ноября 2021 пользоваться общественным транспортом разрешено при наличии ковид-сертификата или ПЦР или антиген теста, который сделан не более чем за 72 часа до поездки, или сертификата о выздоровлении.
Чтобы проверять соблюдение этих правил, правоохранители будут проводить в транспорте Киева специальные рейды.
Нарушителям грозит штраф от 17 до 34 тысяч гривен. Размер наказания определяет суд.
Справка: Для беспрепятственного проезда в общественном транспорте будет действовать желтый (об одной дозе вакцины) и зеленый (о полной вакцинации) сертификат, ПЦР-тест, действующий в течение 72 часов, тест на антиген или справка о выздоровлении (в настоящее время на стадии тестирования – ред.). Дети будут ездить без ограничений.
Такое наказание прописано в постановлении Кабинета министров от 9 декабря 2020 года.
Выборочную проверку документов в наземном транспорте и метро будут проводить рейдовые группы. В случае отсутствия соответствующих документов у граждан будут составляться админпротоколы о нарушении правил карантина, которые затем направляются в суд для принятия решения.
Для планшетов полиции уже разработали программное обеспечение для быстрой проверки сертификатов о вакцинации в приложении "Дия", а также по бумажным вариантам. Проверка документов будет проводиться по QR-кодам.
В сертификатах обязательно должны быть реквизиты – информация о виде прививки, количество доз, подпись врача и печать официального учреждения здравоохранения.
Все данные о вакцинации граждан уже есть в реестре, который также подключен к международным базам.
Выводы:
1. Полиции поставлена задача и они ее будут выполнять.
Если Вы откажетесь предоставить сертификат, на Вас все равно составят протокол, а затем передадут в Суд.
2. Уже в Суде Вы будете доказывать свою правоту.