Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день!
Ситуация: я мать ребенка (ему до 2х лет), с отцом ребенка нахожусь в браке.
Мне надо на 2 недели поехать в Россию, ребенка хочу взять с собой. Какие документы нужны для пересечения границы?
Необходимо письменное разрешение отца ребенка?
Возможно пересечь границу без этого разрешения? Муж по работе находится в другой стране (не в России). Предоставить нот. заверенное заявление от его имени нет возможности.
Спасибо заранее за ответ!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Київ
Здравствуйте.
Самым быстрым и оптимальным способом будет оформление такого разрешения в консульстве Украины расположенном в стране предбывания Вашего мужа.
Есть и иные способы, но это займет определенное время.
Способы:
1. Судебное решение (ОЧЕНЬ долго);
2. Решение суду либо заключение органа опеки, в котором определено (подтверждено) место проживания ребенка (тоже долго).
Поэтому путь один - пускай муж обращается в консульство, делает разрешение и высылает его Вам эксперсс-почтой.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою одним з батьків, за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або без такої.
Тобто нотаріальна згода є обов'язковою!
Оскільки Ваш чоловік перебуває за межами України, то для оформлення такої згоди він може звернутися до дипломатичного представництва або консульської установи України за кордоном або нотаріуса відповідної держави перебування (з подальшою легалізацією або засвідченням апостилем).
Успіхів!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Тетяна!
Виїзд за кордон громадянин України, якому не виповнилось 16-ть років, в супроводі одного з батьків здійснюється за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі (пункт 4 постанови КМУ № 57 від 27.01.1995).
Згоду можливо скласти у будь-якому дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном або у нотаріуса відповідної держави перебування (з подальшою легалізацією або засвідченням апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України).
У змісті згоди повинно бути зазначити:
громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження батька (тієї особи яка надає згоду);
громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження матері (тієї особи якій надається згода);
громадянство, прізвище, ім’я, по-батькові і дата народження дитини;
одна держава прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі (наприклад з 01.01.2021 по 01.03.2021).
Таким чином, батько дитини повинен звернутись до Консульського відділу Посольства України в державі його перебування, де зробити заяву зі згодою та папраамим6їє у Вашу адресу терміновою поштою, передати її літаком тощо.
Можуть бути інші підстави, у разі їх наявності, якщо:
Виїзд за кордон без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у разі тимчасового виїзду на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини можливий під час пред’явлення (одна з підстав):
1) у разі не сплати другим із батьків аліментів – за пред’явленням довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем, на гербовому бланку за формою встановленою наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 № 512/5 (додаток № 16);
2) рішення суду або його копії (засвідченої нотаріусом чи судом, який виніс таке рішення), у якому в резолютивній частині (після слів «вирішив») визначено місце проживання (не виховання і не утримання) дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною;
3) рішення/розпорядження органу опіки та піклування або його копії (засвідченої нотаріусом чи органом, який видав), у якому підтверджено місце проживання дитини з одним із батьків, який має намір виїзду з дитиною, за формою визначеною ПКМУ від 24.09.2008 № 866 (додаток № 14).
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:
якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини;
якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон дитина, є запис про вибуття на постійне місце проживання за кордоном чи відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України (або довідка про перебування на постійному консульському обліку, яка формується з використанням засобів відомчої інформаційної системи МЗС);
у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;
рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.
Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый днь!
Вам необходимо , что бы отец ребенка в консульстве Украины составил письменное согласие на выезд ребенка , там же нотариально заверили его и направили Вам ценным письмом в Украину.
Оформление разрешения
Чтобы оформить согласие одного из родителей в законном порядке, необходимо посетить государственного нотариуса, в присутствии которого составляется и подписывается разрешение, что должно снизить вероятность подлога. При подписании этого документа необходимо присутствие обоих родителей. Разумеется, если у вас есть контакт мужа или сведения, где оно может находиться.
В разрешении обязательно нужно указать:
1. Если один супруг уезжает с ребенком на ПМЖ, а второй остается, то требуется отметить, в какое государство происходит выезд.
2. Если документ составляется для предъявления в консульстве, то необходимо отобразить в верхушке его полное название.
Важно отметить: в некоторых случаях иностранные дипломатические представительства и консульства могут потребовать, чтобы заверенное нотариусом разрешение было дополнительно подписано представителями Минюста и МИД Украины. Уточните этот Момент у РОССИЙСКОЙ стороны
Без нотариально заверенного согласия второго родителя выезд возможен только:
в случае предъявления оригиналов или нотариально заверенных копий:
Также при предъявлении
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі батьків або інших осіб, уповноважених ними
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.
Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьківВиїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків здійснюється:
за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державіякщо другий з батьків відсутній у пункті пропускубез нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка (штамп) про взяття на постійний консульський облік у закордонній дипломатичній установі України або перебування такого громадянина на постійному консульському обліку підтверджується довідкою про перебування на консульському обліку;Зазвичай нотаріальну засвідчену згоду другого з батьків як законного представника дитини, якщо він залишається в Україні, надають на етапі подання документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання, що регулюється окремим порядком.
у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:- свідоцтва про смерть другого з батьків;
- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
- довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем;
- свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.
Якщо у одного з батьків є рішення суду або висновок органів опіки та піклування, у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини, крім того з батьків, до якого застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною, він самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця, з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, та у разі, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки, інформує його шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.Якщо у одного з батьків є рішенням суду або висновок органів опіки та піклування (пункт 72-1 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини), у якому визначено (підтверджено) місце проживання дитини, він самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей, у разі:Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Ситуация: я мать ребенка (ему до 2х лет), с отцом ребенка нахожусь в браке. Мне надо на 2 недели поехать в Россию, ребенка хочу взять с собой. Какие документы нужны для пересечения границы? Необходимо письменное разрешение отца ребенка? Возможно пересечь границу без этого разрешения? Муж по работе находится в другой стране (не в России). Предоставить нот. заверенное заявление от его имени нет возможности.
нужно разрешение от папы оформленное или у нотариуса или в посольстве
или решение суда
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрый день, Татьяна!
В соответствии со ст. 2 Закона Украины «О порядке выезда из Украины и въезда в Украину граждан Украины» несовершеннолетние граждане Украины выезжают из Украины при наличии паспорта гражданина Украины для выезда за границу, дипломатического паспорта, служебного паспорта, проездного документа ребенка, который выдается детям в возрасте до 18 лет, или если они вписаны в загранпаспорт одного из родителей, и в его сопровождении.
Согласно п. 4 "Правил пересечения государственной границы гражданами Украины", утвержденных постановлением Кабинета Министров Украины от 27.01.95 № 57 (в редакции постановления Кабинета Министров Украины от 25.08.2010р. № 724) выезд из Украины граждан, не достигших 16 -летнего возраста в сопровождении одного из родителей или других лиц, уполномоченных одним из родителей по нотариально заверенному согласию, осуществляется:
1. По нотариально заверенному согласию второго из родителей с указанием в нем государства следования и соответствующего временного промежутка пребывания в этом государстве, если второй из родителей отсутствует в пункте пропуска;
Для этого вам необходимо предоставить нотариусу для оформления согласия на выезд ребенка за границу следующие документы:
- оригинал родительского паспорта (или обоих паспортов, если требуется согласие обоих родителей);
- родительский идентификационный код (коды) - в оригинале или нотариально заверенные копии;
- свидетельство о рождении ребенка (оригинал).
При этом следует предоставить следующую информацию:
- название страны, в которую выезжает ребенок;
- сроки пребывания за границей;
- даты выезда-въезда;
- данные (ФИО, место жительства) сопровождающего - в случае, если ребенок едет не с родителями.
Стоит заметить, что в случае, если вы предоставили у нотариуса согласие, а потом передумали вы конечно же сможете у нотариуса его отозвать.
Однако даже если вы сообщите в Государственную пограничную службу об отзыве ранее предоставленного согласия, то Государственной пограничной службой не предусмотрен порядок рассмотрения отзыва разрешения и внесения его в базу, а значит ваше ранее предоставленое заявление будет действовать до окончания его срока действия.
2. Без нотариально заверенного согласия второго родителя:
• если второй из родителей является иностранцем или лицом без гражданства, что подтверждается записью об отце в свидетельстве о рождении ребенка, и который (которая) отсутствует в пункте пропуска;
• если в паспорте гражданина Украины для выезда за границу, с которым пересекает государственную границу гражданин, не достигший 16-летнего возраста, или проездном документе ребенка есть запись о выезд на постоянное место жительства за пределы Украины или отметка о взятии на постоянный консульский учет в дипломатическом представительстве или консульском учреждении Украины за границей;
• временного выезда из Украины на срок до одного месяца при предъявлении решения суда или органа опеки и попечительства (районной, районной в г. Киеве и Севастополе госадминистраций, исполнительного органа городского, районного в городе (в случае его образования), сельского, поселкового совета объединенной территориальной общины) или их копий, заверенных нотариально или органом, который их выдал, в котором определено (подтверждено) место жительства ребенка с одним из родителей, который намерен совершить выезд с ребенком или какой уполномочил на это по нотариально заверенному согласию других лиц;
• в случае временного выезда из Украины на срок до одного месяца и более ребенка с инвалидностью, ребенка, который болеет на заболевания, предусмотренные частью пятой статьи 157 Семейного кодекса Украины и при наличии документа, выданного лечебно-консультативной комиссией лечебно-профилактическим учреждением, в порядке и по форме, установленными Минздравом;
• в случае предъявления документов или их нотариально заверенных копий:
- свидетельства о смерти второго из родителей;
- решение суда о лишении родительских прав второго из родителей;
- решение суда о признании второго из родителей безвестно отсутствующим;
- решение суда о признании второго из родителей недееспособным;
- решение суда о предоставлении разрешения на выезд из Украины гражданину, не достигшему 16-летнего возраста, без согласия и сопровождения второго из родителей;
- справки о рождении ребенка, выданной отделом регистрации актов гражданского состояния, с указанием оснований внесения сведений об отце в соответствии с ч.1 ст. 135 Семейного кодекса Украины (при рождении ребенка у матери, не состоящей в браке, в случаях, когда нет совместного заявления родителей, заявления отца или решения суда, запись об отце ребенка в Книге регистрации рождений производится по фамилии и гражданству матери, а имя отчество отца ребенка записываются по ее указанию) во время выезда ребенка за границу в сопровождении одинокой матери);
- справки о наличии задолженности по уплате алиментов, совокупный размер которой превышает сумму соответствующих платежей за три месяца, выданной органом государственной исполнительной службы;
- свидетельства о рождении ребенка, выданного компетентным органом иностранного государства, которое не содержит сведений об отце ребенка, легализованного или засвидетельствованного апостилем, а также без какого-либо дополнительного удостоверения в случаях, предусмотренных международным договором Украины.
Какие документы необходимы для пересечения с ребёнком границы Украины с Россией?
Выезд с малолетними (несовершеннолетними) детьми в Российскую Федерацию регламентирован «Правилами пересечения государственной границы гражданам Украины».
Как было отмечено выше, лицо, не достигшее 14 лет, имеет право передвигаться по территории Украины только с согласия родителей и в их сопровождении или в сопровождении лиц, уполномоченных обоими родителями по нотариально заверенному согласию.
В случае, если отец ребенка проживает в РФ, можно оформить нотариально заверенное согласие от отца в Украине или РФ.
Согласно Минской конвенции о правовой помощи и правовых отношениях по гражданским, семейным и уголовным делам от 22.01.1993 граждане каждой из Договаривающихся Сторон, а также другие лица, проживающие на ее территории, пользуются на территориях всех других Договаривающихся Сторон такой же правовой защитой их личных, имущественных и неимущественных прав, как и собственные граждане этой Договаривающейся Стороны.
Договаривающиеся Стороны обязуются пересылать друг другу по запросу без перевода и бесплатно документы об образовании, трудовом стаже и другие документы, касающиеся личных, имущественных или неимущественных прав и интересов граждан.
Таким образом, поездка с ребенком в РФ с матерью (отцом) возможна с письменного согласия другого родителя, заверенного нотариально. Для бабушек, дедушек и других сопровождающих лиц, разрешительным документом на выезд ребенка за рубеж Украине является нотариальная доверенность от каждого из родителей. Оставить страну без разрешения отца (матери) ребенок может только в предусмотренных законом случаях, перечисленных выше.
Всего доброго!
Удачи Вам!