Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Необходим юрист для платной онлайн консультации в Google meet по поводу налогового права и трудового
А именно в ФОП бухгалтер неверно платил ЕСВ на людей работающих на пол ставки с мая месяца 2021 года по настоящие время, как правильно платить налог за таких людей, и что делать в данной ситуации, будет ли предусмотрен за недоплату налогов штраф?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день!
За несвоевременную уплату ЕСВ налогоплательщику грозит штраф, пеня и административная ответственность
Изучите: https://www.golovbukh.ua/article/ru/7295-shtrafy-z...
Лучше не скажешь.
Хххххххххххххххххххххххххххх
Адвокат, м. Київ, 28 років досвіду
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Марія!
Так, абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону № 2464, за яким якщо база нарахування ЄСВ не перевищує мiнiмальної зарплати, тоді ЄСВ розраховують як добуток мiнiмальної зарплати та ставки ЄСВ.
Водночас вказали на те, що роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, зарплату нижчу за мінімальну.
При цьому обов'язковою є умови, що сума нарахованої зарплати має бути не менша ніж частина від мінімальної зарплати, що припадає на фактично відпрацьований час.
Тому роботодавець розраховує суму ЄСВ як добуток мінімальної зарплати та ставки ЄСВ незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день (із 1 січня 2021 року 1320 грн (6000 грн х 22%).
У 2021 році в Україні платники ЄСВ, в тому числі ФОП 1, ФОП 2, та ФОП 3, ЗВІЛЬНЕНІ від штрафів за несплату соціального внеску. Їм також НЕ нараховують пеню за неповну сплату або несвоєчасну сплату сум ЄСВ і несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Раніше нарахована пеня підлягає списанню.
Проте існує законодавча колізія щодо цього закону, оскільки введення цієї норми не звільняє підприємців від адміністративної відповідальності за несплату чи несвоєчасну сплату ЄСВ у 2021.
Тимчасово штрафні санкції, визначені ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ, НЕ застосовують за наступні порушення, вчинені в межах періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):
– несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;
– неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховують ЄСВ (авансових платежів);
– несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом про ЄСВ, до контролюючих органів.
Отже, штрафні санкції відсутні у випадку, якщо ви несвоєчасно або не повністю оплатили ЄСВ або несвоєчасно представили звітність. Однак, якщо ви не заплатили взагалі і не повідомили про це податкові органи, то вам загрожує штраф:
Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
Минимальный платеж с ЕСВ- 22% от минимальной зарплаты. (6 000) ЕСВ надо платить, даже если Вы не ведете деятельности, не получаете дохода. Первый раз платить ЕСВ нужно за месяц госрегистрации, полную сумму. ЕСВ начисляется ежемесячно, обязательно нужно оплатить квартальную сумму ЕСВ до 19-го числа месяца, следующего за календарным кварталом.
С 1 января 2020 введены в действие новые счета для зачисления налогов, сборов, платежей в государственный и местные бюджеты.
Реквизиты новых счетов для зачисления налогов, сборов, платежей в государственный и местные бюджеты размещены на вебпортале Казначейства и на веб- порталах главных управлений казначейства в областях. Кроме этого, реквизиты указанных счетов можно получить у соответствующих контролирующих органов. Найти свои реквизиты по региону Вы можете на сайте ДПС по ссылке https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/402760.html
Если просрочили оплату или не заплатити совсем, надо будет оплатить долг: штраф - 20% от суммы долга и пеню - 0,1% суммы недоплаты ЕСВ за каждый день просрочки платежа.
Штраф за неподання звіту з ЄСВ становить 170 грн .
скористайтесь електронним кабінетом: https://cabinet.tax.gov.ua/ там у розділі розрахунки з бюджетом , буде видно наявні борги по Вашому ФОП
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
На даний час Вам потрібен не юрист а бухгалтер, а саме вам необхідна людина (або організація), яка адекватно на даний час проведе розрахунок нарахованих та сплачених податків за період мін. 3 місяці. Подать уточнюючі звіти та здійснить доплату та приведе у відповідність вашу внутрішню документацію.
Також коли проведете розрахунок рекомендую звернутися до свого інспектора у ДПІ та проконсультуватися та звіритись по оплатах.
Штраф також сплатите.
Успіхів
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Мария!
Есть документальное оформление как сейчас было оформлена оплата и оформление сотрудников на неполный день?
Это было несколько часов?
Как установлен факт неверного начисления ЕСВ?
Набирайте. Сначала все же необходимо сделать аудит с пониманием что офомрлено, что можно исправить в рамках уже оформленного, а где точно есть нарушения.
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Мария,
готов предоставить вам такую консультацию, так как занимаюсь налоговым правом и спорами с ДПС. Нажимайте кнопку "Звернутись" и я свяжусь с вами
На вас. уже что то оформили или вы случайно выявили ошибку?
Пришел новый бух или нужна экспертиза действий старого с точки зрения положений закона №2464?
Ваши вопросы (а их тут именно несколько): "в ФОП бухгалтер неверно платил ЕСВ на людей работающих на пол ставки с мая месяца 2021 года по настоящие время, как правильно платить налог за таких людей, и что делать в данной ситуации, будет ли предусмотрен за недоплату налогов штраф?" действительно потребуют пояснений и ознакомления с документами.
Надеюсь у вас есть сданные отчеты за соответствующие периоды, уведомления о приеме на работу, приказы и расчеты оформленные надлежащим образом.
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон Украины "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2464-17#n382):
"Розділ VIIIПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ...
9-11.1. Тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою статті 25 цього Закону, не застосовуються за такі порушення, вчинені у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):
несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів. При цьому абзаци другий та третій пункту 7 частини одинадцятої статті 25 цього Закону щодо такого порушення, вчиненого у період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) року, не застосовується.
9-11.2 Протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.
9-12. Установити мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
Документальні перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, зупиняються по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).
"Стаття 25. Заходи впливу та стягнення...
11. Податковий орган застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:
1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум;
3) за донарахування податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;
5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.
7) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) накладаються штрафи, передбачені за порушення порядку подання інформації про фізичних осіб - платників податків у розмірах та порядку, встановлених статтею 119 Податкового кодексу України.".
Таким образом, на время карантина применение штрафных санкций (штрафы и пеня) за нарушения по начислению и оплате ЕСВ приостановлено.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Марія!
1) У разi якщо база нарахування єдиного соціального внеску не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума єдиного соціального внеску розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки внеску (ст. 8 Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Трудовим договором за згодою працівника і роботодавця може бути встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках згідно з ст. 56 Кодексу законів про працю провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Отже, роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день, заробітну плату нижчу за мінімальну, але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.
2) Щодо єдиного соціального внеску, то роботодавець розраховує його суму як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки єдиного соціального внеску незалежно від того, що працівник працював неповний робочий день.
У 2021 році розмір мінімальної зарплати буде змінюватися двічі:
з 1 січня (6000 грн) та з 1 грудня (6500 грн). А отже, буде змінюватися мінімальний страховий внесок з ЄСВ:
3) Згідно з Податковим кодексом платники податків, податкові агенти несуть відповідальність у разі вчинення порушень щодо оподаткування. А контроль за дотриманням питань з оподаткування та іншого законодавства покладено на контролюючі органи (п.110.1 ПКУ).
За несвоєчасну сплату ЄСВ платнику податків загрожує штраф, пеня та адміністративна відповідальність.
Якщо у платника податків є заборгованість зі сплати ЄСВ, Податкова повідомляє його про це листом. Воно є виконавчим документом, і платник зобов'язаний протягом 10 календарних днів з дня отримання вимоги або сплатити суму заборгованості та штрафів разом з нарахованої пені, або ж оскаржити цей рахунок в адміністративному або судовому порядку. В іншому випадку Податкова передасть вимогу про сплату заборгованості до виконавчої служби.
У разі несвоєчасної сплати або сплати не в повному обсязі ЄСВ, до платника застосовуються фінансові санкції, та настає адміністративна відповідальність. Порядок сплати ЄСВ регулюється законом № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Як нараховується пеня: Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464 сума ЄСВ, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою. На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення (частина десята ст. 25 Закону № 2464).
Штраф: Відповідно до п.2 ч. 11 ст. 25 Закону №2464, за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ нараховується штраф - 20% від несплаченої суми податку; якщо ЄСВ не сплачується одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ, накладається штраф у розмірі 10% таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум (п. 6 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464).
Адміністративна відповідальність: Згідно зі ст. 165 прим.1 КУпАП, якщо несплачена сума ЄСВ не перевищує 5100 грн, це тягне за собою накладення штрафу від 680 грн до 1360 грн. Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ у сумі понад 5100 грн - тягне за собою штраф від 1360 грн до 2040 грн. За повторне за рік вчинення таких дій - штраф від 2550 грн до 5100 грн (незалежно від суми несплаченого ЄСВ).
Однак, пунктом 9 прим. 11.1 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464) встановлено, що тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464 не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):
- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ);
- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми ЄВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄВ (авансових платежів);
- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів.
Крім того, п. 9 прим. 11.2 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 встановлено, що протягом періодів з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) платникам ЄВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.
ВИСНОВОК: якщо ваш бухгалтер дійсно допустив помилку і не в повному обсязі платив ЄСВ за осіб, що працюють у Вас по трудовому договору на 0,5 ставки, то можна доплатити зараз. Штрафні санкції у період дії карантину не застосовуються. Тому можете не хвилюватися.
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через контакти (пошту) в моєму профілі.
Всього доброго!
Щасти Вам!