Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня.
Буде суд по домашньому насиллю,колишній чоловік приходив з сокирою та погрожував розправою на очах малолітньої дитини.
Також його батько викликав поліцію,моя мати викликала поліцію як вночі приходив погрожував та бив.
Потрібна допомога написати позов до суду про клопотання зібрати докази в поліції його постійної неадекватної поведінки. Та в зв'язку з цим призначити зустрічі з дитиною тільки в моїй присутності.
Потрібна допомога досвідченого юриста. Як це правильно оформити,клопотання , та в якій формі щоб суд прийняв це?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Суми, 12 років досвіду
Добрий день, Наталія. Стосовно суду по домашньому насильству то скоріш за все Вашому колишньому чоловіку суд визнає виним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначить йому штраф. Після набрання законної сили постанови по даній справі (10 днів після ухвалення), Ви маєте право звернутися до суду з позовом про встановлення порядку побачення з дитиною тільки у Вашій присутності і як підтверрдження позовних вимог додати до позову копію постанови про притягнення Вашого чоловіка до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, а також надати докази з поліції про неодноразові виклики. Пишить або дзвоніть мені, можу допомогти у зібранні доказів, написанні та подачі позову до суд. З повагою, адвокат Валерій Будаков.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Так дійсно скоріше за Все його притягнуть до адміністративної відповідальності, тому подбайте зарез не про позов а дещо про інше, а саме, Ви можете звернутися до
У разі фізичного чи сексуального насильства вам варто звернутися до поліції та отримати направлення на проходження судово-медичної експертизи . СМЕ важливо пройти для того, аби встановити ступінь тяжкості побоїв, що, в свою чергу, вплине на притягнення кривдника до відповідальності (адміністративної чи кримінальної).
Зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» із запобігання домашнього насильства – за номером 116 123 (доступна цілодобово).
Можна звернутися на «гарячу лінію» для жертв домашнього насилля (цілодобово та безоплатно) за номером 15-47.
Для отримання безоплатної юридичної допомоги телефонуйте – 0 800 213 103;
Якщо від насильства постраждала дитина – зверніться до служб у справах дітей. За законом дитина, на очах у якої вчинили насильство – не свідок ситуації, а постраждала особа (жертва).
Зателефонуйте на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за безкоштовним номером 116123. Тут ви зможете отримати психологічну та правову консультацію, а також інформацію щодо структур, куди ви можете звернутися по безкоштовну правову допомогу у своєму регіоні.
Обдувайте необхідність та доцільність отримання:
Термінового заборонного припису зобов'язує кривдника негайно залишити житло постраждалої особи. Забороняє заходити та перебувати там, а також контактувати з жертвою насильства. Рішення про терміновий заборонний припис виносить Нацполіція за заявою постраждалої особи або з ініціативи своїх працівників за оцінкою ризиків дій кривдника на термін до 10 діб.
Обмежувальний припис забороняє кривднику перебувати в місці проживання постраждалої особи, наближатися на визначену відстань до її місця перебування. Крім того, забороняє розшукувати й переслідувати постраждалу особу. Не дозволяє у будь-який спосіб спілкуватися з нею та її дитиною особисто або через третіх осіб. Термін дії припису — від 1 до 6 місяців (за потреби його можуть продовжити ще на 6 місяців).
Успіхів
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Після того ,як Вашого чоловіка визнають винним за ст. 173-2 Купап та буде винесена постанова суду,яка набере законної сили ,(10-ть днів) ,ви маєте право подати позов до суду ,щодо чоловіка , "на визначення графіку побачень та участі у вихованні дитини" заявити вимогу, щодо побачень у вашій присутності та інші умови. Як доказ додаєте : постанову суду, щодо вчинення правопорушення ,щодо вас , довідки з поліції про прийняття заяв, висновок органу опіки, медичні довідки про стан здоров'я чоловіка(якщо є залежність від різних препаратів).
Позов подаєте за місцем вашого проживання до канцелярії суду.
Рекомендую скористатися послугами регіонального адвоката для представництва у суді - зверніться до центру безоплатної вторинної правової допомоги, вам призначать адвоката.
Якщо говорити коротко про процедуру встановлення графіку побачення з дитиною, то способи участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї, визначається органом опіки та піклування або судом.
Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини (ч.2 ст.158 СК України).
Крім того, невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини, тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Таке саме діяння вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом - до виконання рішення в повному обсязі (ч.4 ст.184 КУпАП).
Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
Вирішуючи спірне питання, суд виходить з того, що мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Державний виконавець перевіряє виконання боржником рішення суду у час та місці побачення, визначених рішенням.
Невиконання рішення суду щодо участі одного з батьків у вихованні дитини тягне за собою і кримінальну відповідальність, передбачену ч.1 ст.382 КК України.
Які варіанти графіку і місця зустрічей з дитиною на практиці?
Проаналізувавши судові рішення, можна дійти висновку, що варіанти часу і місця зустрічей, спільного проведення часу і спілкування дитини з батьком або матір’ю, які проживають від неї окремо, можуть бути найрізноманітнішими.
Ось тільки деякі приклади:
встановлення систематичних зустрічей з можливим відвідуванням дитиною місця проживання батька кожного вівторка та четверга місяця з 16 до 20 години, а також дні народження, канікули та святкові дні за попередньою домовленістю між батьками дитини;
встановити графік побачень кожну суботу з 15.00 год. по 17.00 год. на території с. Зняцьово та м. Мукачево або в інших громадських місцях (парках, скверах) за спільною згодою батьків з обов`язковим врахування стану здоров`я дитини;
відвідування дитиною під час зустрічей окремого місця проживання батька, навчальних та дитячих розважальних закладів, дитячих розважальних заходів, кінотеатрів, театрів, гуртків, спортивних секцій;
забирати або заводити дітей, за домовленістю з відповідачем, до навчальних закладів кожного дня.
побачення з дитиною кожну другу та четверту суботу і неділю місяця з правом відвідування культурних та розважальних заходів, а також з правом забирати дитину до місця свого проживання та залишатися із ночівлею за місцем проживання батька, без супроводу матері;
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Зразок заяви до служби у справах дітей за посиланням: http://yourlawyer.in.ua/ru/documents/272-zayava-do...
Контакти служби та ПІБ Начальника можна дізнатися на сайті міскої ради Вашого міста.
___
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Наталья!
У Вас по суті два питання:
1) у справі відносно колишнього чоловіка про застосування домашнього насильства передбачене ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – вчинення;
2) Щодо обмеження батька у спілкуванні з дитиною, лише у Вашої присутності.
У справі відносно колишнього чоловіка про застосування домашнього насильства передбачене ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – вчинення:
Згідно статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Такі дані встановлюються:
- протоколом про адміністративне правопорушення;
- поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків;
- висновком експерта;
- речовими доказами;
- показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису;
- актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу;
- протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення (посадові особи Національної поліції).
Таким чином, Ви можете подати таке клопотання, як до відділу поліції, або приєднати наявні медичні документи в суді.
Також, Вы маєте право подати клопотання до суду про виклик свідків та витребування документів, у тому числі медичних документів з лікарні.
Крім того, Вы маєте право звернутися до відділу поліції з заявою про застосування термінового заборонного припису стосовно кривдника (виноситься строком до 10 діб у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи).
Щодо обмеження батька у спілкуванні з дитиною та лише у Вашої присутності:
- Вам спочатку треба подавати заяву до органу опіки та піклування місцевої державної адміністрації.
А якщо не буде результату, то тоді вже отримати з цього приводу позитивний висновок органу опіки і піклування місцевої державної адміністрації та звертатися до суду з позовною заявою для встановлення обмеження для батька під час спілкування з дитиною і лише у Вашої присутності, на підставі Сімейного кодексу України, Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України.
Всього доброго!