Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрый день! С моим мужем сложилась следующая ситуация. При покупке новой квартире в 2012 году прописались по адресу в Киеве через паспортный стол ОСББ. У мужа на руках военный билет с пометкой непригоден в мирное время, частично пригоден в военное. В 2012 году Паспортистка даже не потребовала военный билет и прописала мужа. 10 лет мы жили за границей, теперь встал вопрос регистрации по новому адресу. Военный билет выдан другим районным военкоматом в другой области. Получается что он не поставлен на учёт по месту регистрации. Какие последствия данной ситуации и какая теперь процедура регистрации по новому месту жительства?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (5)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Наталия!
Не имеет значения то, что военный билет выдан другим военкоматом, так как военные билеты действуют на всей территории Украины.
Для регистрации места проживания имеет значение наличие военного билета с отметкой о постановке на воинский учёт.
Поэтому, Вашему супругу необходимо обратиться с паспортом гражданина Украины, идентификационным кодом и военным билетом в территориальный центр комплектования и социальной поддержки (новое название учреждения которое сменило военкомат) по месту где Вы хотите зарегистрировать место проживания, где необходимо будет подать заявление на постановку на воинский учёт, предъявить вишеуказанные документы.
После постановки на воинский учёт, будет проставлена соответствующая отметка в военном билете и он сможет решить вопрос о регистрации места проживания.
При этом, за то что он длительное время не стоял на воинском учёте, он может быть привлечен к административной ответственности по статье 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях в виде штрафа в размере от 510 грн. до 850 грн..
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text
"Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. ... ".
При этом, если он не снят с воинского учёта в старом, то есть где он ранее стоял военкомате, необходимо сначала сняться с воинского учёта в старом военкомате, затем уже обратиться в новый территориальный центр комплектования и социальной поддержки (военкомат).
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Добрый день!
Согласно ст. 38 ЗУ «О воинской обязанности и военной службе» при смене места жительства военнообязанный должен уведомить военный комиссариат о переезде и стать на учет. На данное действие законом выделяется 7 дней, в противном случае грозит ответственность за непостановку.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА від 7 грудня 2016 р. № 921 Київ
Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних15. Військовий облік здійснюється з урахуванням встановлених в Україні правил реєстрації місця проживання фізичних осіб, організовується і безпосередньо ведеться державними органами, а також підприємствами, установами та організаціями, в яких призовники і військовозобов’язані працюють (навчаються).
16. Військовий облік ведеться на підставі паспорта громадянина України та таких військово-облікових документів: для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці; для військовозобов’язаних - військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного. {Абзац третій пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 74 від 06.02.2019}
22. Призовники і військовозобов’язані, а також посадові особи, винні в порушенні вимог цього Порядку і Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних (далі - Правила військового обліку) (додаток 1), несуть відповідальність згідно із законом.
58. Органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб:
здійснюють реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних лише в разі наявності в їх військово-облікових документах позначок районних (міських) військових комісаріатів про зняття з військового обліку або перебування на військовому обліку за місцем проживання (додаток 15);
В Вашем случае будет административное наказание максимум.
Частью 1, 2 статьи 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях установлен штраф в таких размерах:
Порядок действий:
1. Обратиться в военкомат, в котором Ваш муж до сих пор на учете с Заявлением о снятии с учета, в связи со сменой места регистрации.
2. Скорее всего придется пройти медкомиссию.
3. Прописаться по новому месту жительства и встать на учет в военкомате.
Для сведения:
В Украине упростили процедуру смены прописки для военнообязанных. Изменить место регистрации можно без визита в военкомат.
Минцифра присоединилась к реестру военнообязанных. Это касается тех людей, которые внесены в этот реестр и у кого все документы в порядке.
По заявке человека "Дия" делает запрос в реестр военнообязанных. Данные о новом месте регистрации после его изменения автоматически передаются для изменения учета из старого военкомата в новый.
Пока услуга работает в семи городах - Киев, Харьков, Ровно, Луцк, Кривой Рог, Мариуполь и Винница.
Она доступна для владельцев ID-карт. Новая регистрация будет отображаться в "Дие" - во внутреннем или загранпаспорте.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
Согласно ст. 38 ЗУ «О воинской обязанности и военной службе» при смене места жительства военнообязанный должен уведомить военный комиссариат о переезде и стать на учет. На данное действие законом выделяется 7 дней, в противном случае грозит ответственность за непостановку.
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;
особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;
особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;
негайно повідомляти районним (міським) військовим комісаріатам (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа; 3. Призовники і військовозобов’язані за порушення встановлених пунктами 1 і 2 цього додатка, а також за порушення законодавства про військовий обов’язок і військову службу, про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, умисне псування військово-облікових документів чи втрату їх з необережності, неявку за викликом до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) без поважних причин, за несвоєчасне повідомлення обліковому органу, де перебувають на військовому обліку, даних про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я (після тривалого лікування хвороби та (або) хвороби, яка спричинила часткову (повну) втрату працездатності), адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади притягуються до адміністративної відповідальності у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення. 5. Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову службу, призову за мобілізацією, військового обліку або спеціальних (перевірочних) зборів, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
Закон Украины “О военной обязанности и военной службе”
Для подготовки Вооруженных сил Украины Закон устанавливает военную обязанность.
Такая обязанность включает следующие действия:
Предельный возраст пребывания в запасе установлен в зависимости от разряда: для первого разряда – до 60 лет, для второго разряда – до 65 (для высшего офицерского состава).
Статья 42 Закона предусматривает, что за нарушения положений этого Закона, правил учета и порядка учета должностные лица или граждане привлекаются к ответственности.
Частью 1, 2 статьи 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях установлен штраф в таких размерах:
Рассмотрение дел и наложение соответствующих взысканий имеют право осуществлять военные комиссары в районах, районах в городах, городах, а также горрайонные военные комиссары.
Из сказанного следует следующее:
1. Вы являетесь военнообязаным до 60 лет. Без учетно-военных документов Вас не снимут с регистрации по месту жительства, не зарегестрируют по новому месту жительства.
2. За утерю военного билета и не снятие с учета при смене места жительства Вас могут оштрафовать.
Но ведение учета военнообязаных и хранение учетной документации возложено на военкоматы.
Вам необходимо явиться в военкомат в г.Киеве (где Вы стоите на учете) и восстановить военный билет после чего решить вопрос регистрации в ЦНАПе.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Не має значення відмітка територіального підрозділу, посвідчення дійсне на всі території України. Щодо зміни відомостей про проживання Вашому чоловіку дійсно необхідно звернутися в військкомат за місцем проживання та поновити дані про облік, а саме з паспортом і ідент кодом він звернеться до територіального підрозділу ( військкомату) за місцем проживання , за порушення строків взяття на облік сплатить штраф. За порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку штраф від 510 до 850 грн,, оновить свої дані встане на облік у військкоматі за місцем реєстрації отримає приписне і вільно може змінювати місце реєстрації.
Успіхів
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Наталія!
Военный билет выдан другим районным военкоматом в другой области - у такому випадку потрібно стати на військовий облік за новим місцем проживання.
Для постановки на військовий облік потрібно необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки м. Києва (https://kyivcity.gov.ua/bezpeka_ta_pravoporiadok/v...)
Необхідні документи:
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/conv#n...):
Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього
3. Призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку.
ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Призовники і військовозобов’язані повинні:
перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;
За порушення правил військового обліку Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 210 КУпАП.
Кодек України про адміністративні правопорушення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text):
Стаття 210. Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку
Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -
тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -
тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).
ВИМОГИ щодо реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання призовників і військовозобов’язаних (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%B...):
1. Проведення перевірки наявності таких військово-облікових документів: посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), військового квитка або тимчасового посвідчення (для військовозобов’язаних).
2. Проведення перевірки наявності відміток відповідного районного (міського) військового комісаріату про взяття (зняття) призовника або військовозобов’язаного на військовий облік за новим місцем проживання чи перебування. У разі відсутності такої відмітки призовник або військовозобов’язаний направляється до відповідного районного (міського) військового комісаріату для взяття його на військовий облік або зняття з військового обліку.
3. Дані про призовників і військовозобов’язаних, які зареєстрували своє місце проживання, зазначаються у повідомленні про місце перебування призовників і військовозобов’язаних від органів, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб.
і чи потрібна для цього прописка? - ні, прописка для взяття на військовий облік непотрібна. Навпаки без взяття на військовий облік (без відповідної відмітки у вашому військовому квитку) буде неможливо зареєструвати нове місце проживання.
чи можу я далі проживати без прописки? - фактично так, однак за це встановлена відповідальність.
Відповідно до п.4 Правил реєстрації місця проживання (Постанова КМУ №207 від 02.03.2016 р.) особа зобов’язана зареєструвати своє місце проживання протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації попереднього місця проживання та прибуття до нового.
Відповідальність за проживання без реєстрації місця проживання передбачена ст. 197 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо таке правопорушення вчинене вперше, то воно тягне за собою лише попередження, якщо ж повторно (тобто особою, яку протягом року вже притягали до відповідальності за це), – законом передбачено накладення штрафу від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через контакти (пошту) в моєму профілі або через Звернутися біля фото.
Всього доброго!
Успіхів Вам!