Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
ПриватБанк с каждой операции снимает двойную оплату на протяжении суток. При обращении к ним говорят что произошла какая-то двойная конвертация по моей карточке. В итоге где то там у них 3400 грн.
Ещё аргументируют что у меня была проплата по микрозайму в манивео и после этого пошел сбой. Но в тот день всё было нормально, делал покупки в магазинах и интернете, вечером ещё пришли постуления на карточку. На следующий день начали снимать в двойне. Подскажите пожалуйста можно ли что-то сделать?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Юрист, м. Мукачево, 8 років досвіду
Доброго дня, а випадково проплати не відбувались в інозмених магазинах онлайн? З проблемою подвійної конвертації Ви можете зіткнутися при оплаті гривневою карткою в закордонних магазинах або Інтернеті (іноземні сайти). Абсолютна більшість магазинів або взагалі не конвертує гривні в долари на своєму боці, або дають клієнтам вибір. Банки, що обслуговують іноземні магазини, конвертують гривні в валюту на своєму боці. Через це сума, яка реально списується з картки клієнта, може бути вище, ніж та сума, яку клієнт бачить при оплаті в магазині.
У більшості випадків Ви не будете стикатися з платежами з подвійною конвертацією. Щоб не вводити в оману клієнтів, ПриватБанк відхиляє платежі такого типу, поки клієнт усвідомлено не погодиться з тим, що з його карти буде списана сума, яка може бути вищою за ту, яку він бачить під час покупки.
Щоб здійснити оплату в іноземному інтернет-магазині, який виставляє ціну в гривнях, у Вас є два варіанти:
- знайти в цьому магазині можливість відключити конвертацію (наприклад, в PayPal це окрема галочка);- якщо ж Ви готові до того, що сума, списана з карти, можливо перевищуватиме ту суми, яку показав Вам магазин, розблокувати такі платежі.Уникнути подвійної конвертації Ви можете будь-яким із способів:- вибрати для проведення платежу валюту тієї країни, в якій створено сайт (наприклад, для німецьких сайтів з доменом .de - євро), якщо це можливо;- знайти можливість відключити конвертацію (наприклад, в PayPal це окрема галочка);- використовувати для розрахунків в цьому магазині валютну карту.
Подвійна конвертація не є вигідною для вас в більшості випадків. Але можливі несподівані курсові коливання: сьогодні оплата може бути вигідною в одній валюті, завтра - в іншій. Тому вибирайте валюту, беручи до уваги курси, що діють на момент оплати.
Приклад, як і чому відбувається подвійна конвертація
Ви можете в Приват24 заблокувати функцію проведення таких платежів або навпаки їх увімкнути, якщо Вам підходить. Натисніть на зображення карти або виберіть картку зі списку в Приват24 - У верхньому правому куті натисніть на значок "Налаштування"-Виберіть "Оплата в інтернеті"-У рядку "Подвійна конвертація" Ви можете встановити необхідні Вам налаштування.