Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В ходе драки человек отбивал другого человека( своего знакомого), взял в руки арматуру и ударил уже потерпевшего. Сейчас он в реанимации и непонятно выживет ли вообще. Тот кто бил говорит, что ударил раз по спине, но у потерпевшего проломлен череп. До этого тот кто бил никогда никуда не притягивался и ни в каких потасовках не участвовал, служил в АТО. Мы хотим всем трудовым коллективом взять его на поруки, но не знаем как правильно заполнить это заявление. Прошу помочь в составлении бланка и указать все нюансы в его оставлении. Т.е. сколько человек могут подписываться, кто не может подписываться в бланке, как его правильно оформить и т.д.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Здравствуйте. Могу помочь, обращайтесь. г.Николаев
Адвокат, м. Івано-Франківськ, 9 років досвіду
Добрий день!Я зможу вам допомогти в складенні заяви про взяття особу на поруки.
Окрім, цього звертаю увагу що строк затримання особи без ухвали слідчого судді, суду не може перевищувати сімдесяти двох годин з моменту затримання, якщо особа станом на даний час затримана.Тобто в найближчий буде суд, щодо обрання запобіжного заходу (зазвичай сторона обвинувачення в подібних ситуаціях звертається з клопотанням про тримання особи під вартою під час досудового розслідування).Для не поміщення особи в СІЗО, потрібно підготувати заперечення на клопотання про тримання особи під вартою, в якому і вказувати, що є особи які мають бажання взяти особу на поруки. Згідно правової позиції ЄСПЛ, викладеної у пункті 80 рішення від 10 лютого 2011 року у справі «Харченко проти України», при розгляді клопотання про обрання або ж продовження застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою обов'язково має бути розглянуто можливість застосування інших (альтернативних) запобіжних заходів. Для розгляду альтернативного запобіжного заходу не пов’язаного з триманням під вартою ви і маєте надати заяву про взяття особу на поруки!
Адвокат, м. Івано-Франківськ, 9 років досвіду
Під час судового розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суддя враховує ризики, та обгрунтовану підозру. Для цього потрібно надати в запереченні докази про міцні соціальні зв язки (свідоцтва про народження дітей, шлюб, документ що особа має житло (у арзі застосування домашнього арешту), грамоти, документ про вищу освіту і т.д.
Юрист, м. Дніпро, 7 років досвіду
Доброго дня! Відповідно до КПК України: Особиста порука полягає у наданні особами, яких слідчий суддя, суд вважає такими, що заслуговують на довіру, письмового зобов’язання про те, що вони поручаються за виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов’язків відповідно до статті 194 цього Кодексу і зобов’язуються за необхідності доставити його до органу досудового розслідування чи в суд на першу про те вимогу. Кількість поручителів визначає слідчий суддя, суд, який обирає запобіжний захід. Наявність одного поручителя може бути визнано достатньою лише в тому разі, коли ним є особа, яка заслуговує на особливу довіру.
Громадяни, які бажають стати поручителем (тобто взяти на себе всі відповідні обов'язки), повинні подати заяву до суду, про бажання взяти особу на поруки та застосування відносно неї запобіжного заходу у вигляді особистої поруки.
Необхідно зібрати такі документи: позитивну характеристику з місця проживання, роботи, навчання. Відомості щодо не притягнення до відповідальності, участь у змаганнях, внесок у розвиток міста і т.д. Усі можливі докази, які можуть позитивно охарактеризувати особу
Якщо обвинувачений буде поводитися протиправно чи буде ухилятися від явки слідчих органів чи суду, слідчий чи орган дізнання складає про це протокол та приєднує його до матеріалів справи. За це існує юридична відповідальність:щодо обвинуваченого — прийняття суворішого запобіжного заходу (аж до взяття під варту) щодо поручителя — 1) у провадженні щодо кримінального правопорушення, за вчинення якого передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше трьох років, або інше, більш м’яке покарання, - від двох до п’яти розмірів мінімальної заробітної плати; 2) у провадженні щодо злочину, за вчинення якого передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, - від п’яти до десяти розмірів мінімальної заробітної плати; 3) у провадженні щодо злочину, за вчинення якого передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, - від десяти до двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати; 4) у провадженні щодо злочину, за вчинення якого передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк понад десять років, - від двадцяти до п’ятдесяти розмірів мінімальної заробітної плати.
Звертайтесь, надам допомогу у складані заяви.
Адвокат, м. Київ
Ст. 180 УПК Украины:
1. Личное поручительство заключается в предоставлении лицами, следственный судья, суд считает заслуживающими доверия письменного обязательства о том, что они поручаются за выполнение подозреваемым, обвиняемым возложенных на него обязанностей в соответствии со статьей 194 данного Кодекса и обязательства решаются при необходимости доставить его в орган предварительного расследования или в суд по первому о том требованию.
2. Количество поручителей определяет следователь судья, суд, который выбирает меру пресечения. Наличие одного поручителя может быть признано достаточным лишь в том случае, когда им является лицо, заслуживает особого доверия.
3. Поручителю разъясняется в совершении какого-либо уголовного правонарушения подозревается или обвиняется лицо, предусмотренное законом наказание за его совершение, обязанности поручителя и последствия их невыполнения, право на отказ от принятых на себя обязательств и порядок реализации такого права.
4. Поручитель может отказаться от взятых на себя обязательств до возникновения оснований, влекущих его ответственность. В таком случае он обеспечивает явку подозреваемого, обвиняемого органа досудебного расследования или суд для решения вопроса о замене ему меры пресечения на другой.
5. В случае невыполнения поручителем взятых на себя обязательств на него налагается денежное взыскание в размере:
1) в производстве по уголовным преступлением, за совершение которого предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок не более трех лет, или другое, более мягкое наказание - от двух до пяти размеров минимальной заработной платы;
2) в производстве по преступления, за совершение которого предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок от трех до пяти лет, - от пяти до десяти размеров минимальной заработной платы;
3) в производстве по преступления, за совершение которого предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок от пяти до десяти
лет, - от десяти до двадцати размеров минимальной заработной платы;
4) в производстве по преступления, за совершение которого предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок свыше десяти лет, - от двадцати до пятидесяти размеров минимальной заработной платы.
6. Контроль за выполнением обязательств по личное поручительство осуществляет следователь, а если дело находится в производстве суда, - прокурор.
http://kodeksy.com.ua/ka/upku-2012/statja-180.htm
Ст. 47 УК Украины:
1. Лицо, впервые совершившее преступление небольшой тяжести и искренне покаялась, может быть освобождено от уголовной ответственности с передачей его на поруки коллективу предприятия, учреждения или организации по их ходатайству при условии, что она в течение года со дня передачи его на поруки оправдает доверие коллектива , не уклоняться от мероприятий воспитательного характера и не нарушать общественного порядка. 2. В случае нарушения условий передачи на поруки лицо привлекается к уголовной ответственности за совершенное им преступление.
Подробнее:http://kodeksy.com.ua/ka/ugolovnyj_kodeks_ukraini/statja-47.htm
Адвокат, м. Харків, 7 років досвіду
Добрий день!
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов:
- особа вчинила злочин вперше;- діяння належить до злочинів невеликої або середньої тяжкості;- особа щиро розкаялася;- колектив місця роботи звернувся з клопотанням про передачу йому на поруки такої особи;- особа, яка вчинила злочин, не заперечує проти закриття кримінальної справи за цією нереабілітуючою підставою.Передача особи на поруки є правом, а не обов’язком суду і є виправданою лише тоді, коли суд дійде висновку про те, що виправлення конкретної особи, яка вчинила злочин, є можливим без фактичного застосування до неї заходів кримінально-правової репресії. Приймаючи таке рішення, суд виходить також з думки потерпілого та інших учасників справи.Посилання на приклад заяви на поруки додаю - zakon.rada.gov.ua/rada/show/na071697-98
Якщо консультація Вам допомогла, прошу обрати її як найкраща відповідь. Буду вдячний
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
Трудовий колектив складається з усіх працівників, які працюють на підприємстві.
А тому, якщо Ви хочете взяти обвинуваченого на поруки саме трудовим колективом, то вам необхідно скласти про це протокол, щоб кожен член в ньому розписався, також визначити цим протоколом уповноважену особу, яка буде представляти інтереси трудового колективу у даній справі, в тому числі подавати заяву про поруку до суду.
Тому, до заяви про поруку за підписом уповноваженого представника необхідно додати протокол засідання трудового колективу, а також характеристику на обвинуваченого та копію його трудової книжки.
Можу надати допомогу у складанні документів.
За необхідності пишіть на адресу
Всього доброго. Сподіваюсь, що вам допоміг.
Юрист, м. Дніпро, 7 років досвіду
Вы должны понимать, что есть два вида поруки: первый - это "особиста порука" вид меры пресечения: то есть НА ВРЕМЯ СЛЕДСТВИЯ. Это то, что Вы можете сделать сейчас, пока идет расследование и потерпевший лечится! (Что нужно делать я указала в комментарии выше). Это вместо домашнего ареста, содержания под стражей и т.д.
Второй - это как вид освобождения от уголовной ответственности. Это уже можно сделать после того, как дело передадут в суд, будет установлен обвиняемый , доказана вина, и будет установлена ТЯЖЕСТЬ ПРЕСТУПЛЕНИЯ.
Сейчас вы этого сделать не можете. Потому что пока только идет расследование (исходя из того, что потерпевший в реанимации).
Соответственно и заявления разные будут!!!!
ПОЭТОМУ ДЛЯ БОЛЕЕ ТОЧНОЙ КОНСУЛЬТАЦИИ, УТОЧНИТЕ, О КАКОМ ВИДЕ ПОРУКИ ВЫ СПРАШИВАЕТЕ.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Коментар до статті 47. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки
1. Особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею ії на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі п на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
2. У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин.
1. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки може мати місце за сукупності таких умов; 1) особа вчинила злочин вперше; 2) діяння належить до злочинів невеликої або середньої тяжкості; 3) особа, яка вчинила злочин, щиро покаялася; 4) колектив підприємства, установи чи організації звернувся з клопотанням про передачу йому на поруки такої особи; 5) особа, яка вчинила злочин, не заперечує проти закриття кримінальної справи за даною нереабілітуючою підставою.
2. Про поняття щцрого покаяння див. коментар до ст. 45.
3. Закон дозволяє звільняти особу від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею її на поруки лише за наявності клопотання ходектцву підприємства, установи чи організації. За своїм змістом дане клопотання включає: 1) вмотивоване прохання відповідного колективу звільнити від кримінальної відповідальності особу, яка вчинила злочин, і передати її йому на поруки; 2) зобов'язання колективу здійснювати заходи виховного характеру, спрямовані на недопущення вчинення особою, взятою на поруки, нових злочинів. Порядок звернення колективу з клопотанням про передачу особи на поруки регламентується кримінально-процесуальним законодавством.
Не може бути звільнена від кримінальної відповідальності і передана на поруки особа, яка не визнає себе винною або з інших причин наполягає на розгляді справи у суді. У таких випадках провадження у кримінальній справі триває у звичайному порядку.
4. На відміну від звільнення від кримінальної відповідальності, передбаченого ст. ст. 45, 46, 49, розглядуваний вид звільнення від кримінальної відповідальності не є імперативним: застосування ст. 47 - це право, а не обов'язок суду. Застосування ст. 47 є виправданим лише тоді, коли суд дійде висновку про те, що виправлення конкретної особи, яка вчинила злочин, є можливим без фактичного застосування щодо неї заходів кримінально-правової репресії.
5. Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки є умовним. Особа звільняється від відповідальності на підставі ст. 47 під умовою протягом року з дня передачі її на поруки: виправдати довіру колективу, не ухилятися від заходів виховного характеру і не порушувати громадського порядку. Остаточно неможливість притягнення особи до кримінальної відповідальності за раніше вчинений злочин виникає лише після спливу однорічного терміну дії поручительства колективу.
Порушеннями громадського порядку, що є підставою скасування рішення про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки, визнається зокрема вчинення такою особою адміністративного правопорушення, яке посягає на громадський порядок, громадську безпеку та встановлений порядок управління (дрібне хуліганство, розпивання спиртних напоїв у громадських .місцях і поява у громадських місцях у нетверезому стані, злісна непокора законному розпорядженню працівника міліції тощо). Порушення умов передачі на поруки з боку особи, звільненої від кримінальної відповідальності, у вигляді ухилення від заходів виховного характеру може полягати у порушенні трудової дисципліни, усталених правил співжиття на роботі, в побуті і сім'ї, в ігноруванні заходів виховного характеру, у звільненні з цією метою з роботи. Не може розглядатися як ухилення від заходів виховного характеру залишення особою колективу місця роботи або навчання з поважних причин (внаслідок хвороби, за сімейними обставинами, у зв'язку із зміною місця проживання тощо).
У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин. Порядок відновлення кримінального переслідування у разі відмови колективу підприємства, установи чи організації від поручительства регламентується кримінально-процесуальним законодавством.
6. Закриття кримінальної справи у зв'язку з передачею особи на поруки не звільняє її від обов'язку відшкодувати матеріальні збитки, завдані нею державним, громадським інтересам або громадянам.
http://www.nsj.gov.ua/files/15517901858.%D0%9C!%D0... - так же ознакомьтесь
нужна помощь в подготовке ходатайства обращайтесь