Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 09 січня 2022, питання №54154 100₴

Заява в службу захисту дітей

Як написати правильно заяву у відповідь на заяву колишнього чоловіка,який вимагає спілкування з дитиною?
Він постійно вживає алкогольні напої у великих кількостях, веде аморальний спосіб життя, неодноразово адмін протоколи на нього є, та жорстоко поводиться з малолітньою дитиною (3 роки).

Відповіді юристів (13)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Доброго дня, опигіть всі обставини, якщо є докази, то прикладіть до свого пояснення.

    Хххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххххх

    • Наталия Клієнт 3 роки тому

      Дякую за відповідь. Уже неодноразово писала їм пояснення ,та знає служба що колишнього планую лишати батьківських прав,але мені перестали назустріч йти,натомість кажуть що якщо колишній дарує подарунки синові то мені буде важко позбавити його прав. Розумієте,він садист,неодноразово зверталася в поліцію. Тому йому небезпечно давати дитину,яка його дуже боїться. Я захищаю права дитини та життя. Ось тому і прошу допомоги у оформленні заяви до служби захисту прав дітей

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    зразок заяви

    До Служби у справах дітей Солом‘янської районної в місті Києві державної адміністрації

    Заявник (Батько):

    ___

    02140, м. Київ, вул. ___,

    буд. ___ , кв. ___

    засоби зв’язку відсутні

    Заінтересована особа (Матір):

    ___

    Заява

    23.08.2008 року між ___ (Заявник) та ___ було укладено шлюб, про щосвідчить свідоцтво про шлюб від ___ № ___. Від даного шлюбу мають Доньку – ___ 27.07.2009 року народження про що свідчить свідоцтво про народження від ___ року №___.

    Як виявилося, Заявник та Матір мають різні характери та погляди на життя. А тому ___ року рішенням Солом'янського районного судум. Києва по справі №___ шлюб між ними було розірвано. При цьому за рішенням суду та за взаємною згодою Заявника та Матері Донька залишилася проживати разом з матір'ю.

    Незважаючи на те, що Матір відмовилася від аліментів та будь-якої матеріальної допомоги, Заявник після розлученняматеріально допомагає дитині, про що свідчать квитанції про переказ готівки.

    Заявник має постійну роботу, що підтверджується характеристикою з місця роботи від ___ року №__ та довідкою від ___ року №__. На роботі характеризується позитивно. Забезпечений житлом.

    Відповідно до ст. 141 СК України мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

    Відповідно до ст. 153 СК України батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою.

    Відповідно ж до ч.2, 3 ст. 157 СК України той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею. А той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

    Відповідно до ст. 11 ЗУ від 26.04.2001 №2402-III «Про охорону дитинства» Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо своїх дітей.

    Відповідно до ст. 15 ЗУ від 26.04.2001 №2402-III дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів. Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов'язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею.

    Таким чином з аналізу вищевикладеного вбачається, що Заявник, сумлінно та добровільно виконуючи покладені на нього обов’язки по утриманню дитини, має такі ж права на участь у вихованні доньки як і матір.Проте Матір перешкоджає побаченням Заявника з донькою і не дозволяє спілкуватися з нею. Тобто матір дитини:

    • По-перше порушує право дитини на нормальний духовний розвиток та розвиток особистості, оскільки нормальним розвитком є такий, в якому беруть участь обоє батьків, якщо інше не встановлено судом;
    • По-друге, порушує права Заявника як батька, що передбаченіст. 141, 153, 157 Сімейного кодексу, а саме право на особисте спілкування з донькою.

    Заявник неодноразово намагався вирішити питання побачень з дитиною мирним шляхом, але безуспішно. А тому змушений звернутися до служби у справах дітей Солом‘янської районної в місті Києві державної адміністрації оскільки відповідно до ст. 158 СК України за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

    Як вбачається з довідки з місця роботи від ___року №__, Заявник має плаваючий графік роботи з двома вихідними днями на тиждень, який визначається окремо на кожний тиждень.А тому Заявник просить визначити наступний порядок спілкування зі своєю Донькою:

    1. ___ має право на спілкування з ___ двадні на тижденьз урахуванням відвідуваннядошкільного (або шкільного) закладу з яких:

    • Один день – субота з 09 год. 00 хв. до21 год. 00 хв.
    • Другий деньвизначається домовленістю між Заявником та Матрір’ю окремо кожного тижня шляхомписьмової домовленості.

    2. Спілкування з ___має відбуватися на території фактичного проживання Батькаабо на його розсуд.

    3. Зобов’язати Матір повідомляти Батькапро термін від’їздута місце перебування Донькиза межі м. Києва шляхом письмового повідомлення (особисто вручити повідомлення або надіслати цінним листом з описом та повідомленням) не пізніше ніж за10 днів перед від’їздом.

    Додатки:

    1. Копія свідоцтва про шлюб від ___ № ___;

    2. Копія свідоцтва про народження від ___ року №___;

    3. Копія рішення суду від ___ року по справі №___;

    4. Копія характеристики від ___ року №__;

    5. Копія довідки від ___ року №__;

    6. Копії квитанцій від ___ року.

    «___» ___ 20 року ___

    Заяву пишіть від імені матері , додайте довідки з лікарні , про стан здоров я батька , письмові пояснення свідків , всі протоколи , довідки з поліції фото , відео докази грубого поводження , якщо дитині є 7 років пояснення дитини мають бути враховані як письмово так і під час відвідування комісією

    в заяві батька та мати поміняйте місцями.

    всі факти порушень з боку батька мають бути зафіксовані на папері чи відео файлах та подані.

    Якщо батько подасть до суду необхідно аналогічні докази та заяву заперечення направити суду поштою з врученням чи особисто у 15 денний термін як отримаєте ухвалу про відкрриття провадження за позовом батька , якщо буде він

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день!

    Батьки мають рівні права у прийнятті участі у вихованні дитини.

    При наявності доказів щодо вказаних Вами фактичних обставин, що: "він постійно вживає алкогольні напої у великих кількостях, веде аморальний спосіб життя, неодноразово адмін протоколи на нього є, та жорстоко поводиться з малолітньою дитиною (3 роки)", він є садистом, Вам треба отримати висновок служби у справах дітей місцевої державної адміністрації щодо можливості позбавлення його батьківських прав (органу опіки) та подавати позовну заяву до суду про позбавлення його батьківських прав.

    У даному випадку, Вам треба подати заяву до служби у справах дітей місцевої державної адміністрації (органу опіки), але не у відповідь на його заяву, а для отримання висновку щодо можливості позбавлення його батьківських прав.

    Скоріш за все служба у справах дітей місцевої державної адміністрації (орган опіки), надасть Вам роз'яснення щодо звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.

    Цей висновок потрібен для подання позовної заяви до суду про позбавлення батьківських прав.

    Так, позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено.Відповідно до статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:

    1. не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини);
    2. ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
    3. жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);
    4. є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);
    5. вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва;
    6. засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    Позбавлення батьківських прав допускається тільки лише щодо дітей, які не досягли 18 років.

    Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав за позовною заявою:

    одного із батьків, опікуна, піклувальника, особи в сім'ї якої проживає дитина;

    закладу охорони здоров'я, навчального або іншого дитячого закладу, в якому вона перебуває;

    органу опіки та піклування;

    прокурора;

    самої дитини, яка досягла чотирнадцяти років.

    При розгляді судом справи обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи. При цьому, такий висновок не є обов'язковим для суду і він може не погодитися з ним, якщо вважатиме, що він є недостатньо обґрунтованим чи суперечить інтересам дитини.

    Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

    До позовної заяви додаються:

    • свідоцтво про народження дитини;
    • свідоцтво, що підтверджує укладення шлюбу (його розірвання);
    • довіреність на представлення інтересів дитини (якщо позов подається опікунською радою або навчальною/медичною установою);
    • акт обстеження побутових та житлових умов за адресою проживання дитини;
    • висновок органу опіки та піклування про обгрунтованість подачі позову в суд;
    • рішення суду про стягнення аліментів (якщо на відповідача були раніше покладені такі зобов’язання);
    • відомості з виконавчої служби про наявність боргу за аліментними виплатами, порушення виконавчого провадження, кримінального провадження;
    • довідка з навчального закладу (про те, що батька дитини не забирав дитину, не цікавився фізичиним, духовним, моральним розвитком дитини)
    • судовий вирок (якщо відповідач був засуджений за ухилення від сплати аліментів, нанесення побоїв дитині, неналежне виконання батьківських обов’язків і т. д.);
    • відомості з органів поліції про факти жорстокого поводження з неповнолітнім або іншим членом сім’ї;
    • довідка з наркологічного лікувального закладу про наявність у відповідача захворювань на алкоголізм, наркоманію;
    • пояснення, свідчення;
    • аудіо-, фото-, відеофайли;
    • квитанція про сплату судового збору.

    Всього доброго!

    • Наталия Клієнт 3 роки тому

      дякую.

      я вже подавала заяву в органи опіки що буду лишати колишнього чоловіка батьківських прав. вони приходили до дрому на огляд будинку. але коли колишній чоловік про це дізнався,що маю плани лишати його батьківських прав,відразу приїхав до дитини з подарунком(раз в його житті) і написав заяву в органи опіки що не даю спілкуватися йому з дитиною,тому мене викликали в службу та дали відповідь щоб я домовлялася з колишнім про побачення з дитиною, будучи усвідомленими про те ,що він жорстоко поводиться з дитиною і йому небезпечно віддавати дитину. ось тому і потрібно правильно написати заяву мою у відповідь його заяві,чому не буду давати спілкування з дитиною.

      • Гончаренко Константин
        100%
        Гончаренко Константин 3 роки тому

        Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

        Ви можете подати заяву повторно з усіма доказами про те чому побачення не можливі для нього особисто або рекомендованим листом , надалі ви у будь-який момент можете подати позов до суду з усіма доказами та рішенням органу опіки - про позбавлення батькивських прав - це ваше право також суд призначит аліменти за вашою заявою та вирішить справу на вашу з дитиною користь при умові , що всі докази дій батька будуть надані суду , остаточно вирішує лише суд.

        який графік побачень буде і чи можливо це.

        З повагою,

        Костянтин Гончаренко

      • Адвокат  Євген Олександрович
        Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

        Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

        Натали Наташа!

        Будь ласка!

        Тоді, так і подаєте заяву, де зазначаєте про те, що:

        Начальнику служби у справах дітей місцевої державної адміністрації (органу опіки місцевої державної адміністрації)

        ЗАЯВА

        Так , батько Вашої дитини - П.І.П., не приймає участі у вихованні дитини, а лише:

        "... коли... про це дізнався,що маю плани лишати його батьківських прав, відразу приїхав до дитини з подарунком(раз в його житті) і написав заяву в органи опіки що не даю спілкуватися йому з дитиною,...".

        В той же час, він є садистом, "постійно вживає алкогольні напої у великих кількостях, веде аморальний спосіб життя, неодноразово адмін протоколи на нього є, та жорстоко поводиться з малолітньою дитиною (3 роки)", що керуючись інтересами дитини, унеможлмвлює надання йому можливості побачення з дитиною.

        Так,... (треба в хронологічному порядку, перерахувати всі негативні події та факти, які підтверджують те, що він є садистом, "постійно вживає алкогольні напої у великих кількостях, веде аморальний спосіб життя, неодноразово адмін протоколи на нього є, та жорстоко поводиться з малолітньою дитиною (3 роки)" та приєднати копії документів.

        В зв'язку з цим, прошу Вас, вирішити питання про відмову у задоволенні заяви П.І П. щодо надання побачення.

        З повагою, підпис (Ваші П.І.П.), дата.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго вечора!

    Дуже просто.

    Потрібно бачити первинну заяву Вашого чоловіка, і у своєму зверненні спростовувати факти, які він виклав, а в ідеалі - зазначати свої контраргументи, які ще підпріплювати доказами.

    Звертайтесь!

    хххххххххх

    • Наталия Клієнт 3 роки тому

      написав що хоче і вимагає побачення з дитиною два рази в будні дні,після 17.00 та один раз у вихідні дні . ось це він і написав у своїй заяві в службу захисту прав дітей

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Натали Наташа!

    "... написав що хоче і вимагає побачення з дитиною два рази в будні дні,після 17.00 та один раз у вихідні дні . ось це він і написав у своїй заяві в службу захисту прав дітей"?

    - Додатково Вы можете зазначити, що побачення при таких умовах, є неможливим так як у вечірній час у будні дні дитина перебуває в гуртках або навпаки відпочиває, Ви можете бути на роботі, а у вихідний день - Ви з дитиною можете бути зайняті.

    Всього доброго!

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Сімейний кодекс України (СК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page#n...):

    "Стаття 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини...

    3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини...";

    "Стаття 154. Права батьків по захисту дитини

    1. Батьки мають право на самозахист своєї дитини, повнолітніх дочки та сина.

    2. Батьки мають право звертатися до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки як їх законні представники без спеціальних на те повноважень.

    3. Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом...";

    "Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини...

    2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток...".

    В даному випадку наведена норма стю157 СК підлягає до застовування за змістом до навпаки - оскільки спілкування дитини з тим із батьків, хто проживає окремо, перешкождає, буде перешкождати розвитку дитини, той з батьків, з ким проживає дитина має право перешкоджати, заборонювати таке спілкування.

    Складіть заяву на ім'я керівника Вашого цього Служби у справах дітей заяву у довільній формі про заперечення проти спілкування та побачання батька з дитиною з правовим обгрунтуванням наведеною нормою СК та з викладенням фактичних обставин поведінки батька, взагалі, та з дитиною, зокрема. Викладіть своє зобов'язання і право щодо захисту дитини. Заяву подайте заяву до Служби під реєстроацію її вручення на Вашому екземплярі. Прийміть участь у засіданні Служби з Вашого питання. У випадку рішення Служби на користь батька у засіданні заявіть про незгоду і про право батька звернутись до суду. Протидійте рішенню Служби всупереч інтересам дитини на підставі замозахисту своєї дитини.

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Сімейний кодекс України (СК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page#n...):

    "Стаття 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини...

    3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини...";

    "Стаття 154. Права батьків по захисту дитини

    1. Батьки мають право на самозахист своєї дитини, повнолітніх дочки та сина.

    2. Батьки мають право звертатися до суду, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій за захистом прав та інтересів дитини, а також непрацездатних сина, дочки як їх законні представники без спеціальних на те повноважень.

    3. Батьки мають право звернутися за захистом прав та інтересів дітей і тоді, коли відповідно до закону вони самі мають право звернутися за таким захистом...";

    "Стаття 150. Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини...

    2. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток...".

    В даному випадку наведена норма стю157 СК підлягає до застовування за змістом до навпаки - оскільки спілкування дитини з тим із батьків, хто проживає окремо, перешкождає, буде перешкождати розвитку дитини, той з батьків, з ким проживає дитина має право перешкоджати, заборонювати таке спілкування.

    Складіть заяву на ім'я керівника Вашого цього Служби у справах дітей заяву у довільній формі про заперечення проти спілкування та побачання батька з дитиною з правовим обгрунтуванням наведеною нормою СК та з викладенням фактичних обставин поведінки батька, взагалі, та з дитиною, зокрема. Викладіть своє зобов'язання і право щодо захисту дитини. Заяву подайте заяву до Служби під реєстроацію її вручення на Вашому екземплярі. Прийміть участь у засіданні Служби з Вашого питання. У випадку рішення Служби на користь батька у засіданні заявіть про незгоду і про право батька звернутись до суду. Протидійте рішенню Служби всупереч інтересам дитини на підставі замозахисту своєї дитини.

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо вашого питання додам що позбавлення батьківських прав процедура, де висновок органу опіки та піклування є не єдиним документом що береться до уваги.

    Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено.

    Відповідно до статті 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:

    не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я і протягом 6 місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування (без поважної причини);

    ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;

    жорстоко поводяться з дитиною (застосовують фізичне або психічне насильство, недопустимі методи виховання, принижують людську гідність дитини тощо);

    є хронічними алкоголіками або наркоманами (ці факти мають бути підтверджені відповідними медичними висновками);

    вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини (наприклад, залучають її до непосильної праці, заняття проституцією чи злочинною діяльністю), примушують її до жебракування та бродяжництва;

    засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

    Підстави для позбавлення батьківських прав відсутні при вчиненні кримінального правопорушення батьками з необережності (наприклад, випадкове заподіяння шкоди здоров'ю дитини у ході гри, при домашніх роботах і тощо).

    Не може бути позбавлена батьківських прав особа, яка не виконує своїх батьківських обов'язків внаслідок душевної хвороби, недоумства, тривалого відрядження, утворення перешкод з боку іншого з батьків, з яким проживає дитина відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3. Відповідно ч.2 статті 164 СК України Не можуть бути позбавлені батьківських прав особи до досягнення повноліття з підстав коли вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або здобуття нею освіти,є хронічними алкоголіками або наркоманами, чи вдаються до будь яких видів експлуатації дитини.

    Позбавлення батьківських прав допускається тільки лише щодо дітей, які не досягли 18 років.

    Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії:

    встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах неповнолітніх, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани) та зібрати всі необхідні підтверджуючі докази;

    звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків;

    звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав та отримати за результатами розгляду прийняте судом рішення.

    Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України