Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
888 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Можете посмотреть, правильно ли оформлена расписка, могут ли быть вопросы у суда? Особенно интересует выделенное - долл, или надо было полностью долларов США?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіДобрый день!
1. Сумма должна быть после цифр прописана прописью (12600 (двенадцать тысяч шестсот).
2. Название денежной единицы должа быть прописана полностью (долларов США).
3. Рекомендовал бы кроме расписки заключить договор займа.
https://legas.com.ua/docdet/3701/dogovor_zaima_mez...
Юрист, м. Конотоп, 8 років досвіду
Доброго дня.
Зважаючи на останню судову практику з цього питання, дана розписка є не зовсім точною та не відповідає всім вимогам, які ставлять суди при розгляді подібних справ
Стосовно скорочень, то так, рекомендовано прописувати слова без скорочень, хоча б у форматі "доларів(далі-дол.)". А також, прописувати суму поряд з цифровим значенням, також буквами
Юрист, м. Харків
Добрый день!
Проблема данной расписки заключается в указании валюты, да, указаны доллары, но какие именно нет, на данный момент существует как минимум 20+ видов долларов.
Потому, конечно же лучше было бы переписать её с указанием верной и расшифрованной валютой.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Николай!
Нужно было указать полностью прописью сумму переданную в долг, с полным указанием данных о валюте - "12 600 (двенадцать тысяч шестьсот) долларов США".
Такую валюту как доллар используют не только США, а и иные страны мира.
Рекомендую заключить договор займа у нотариуса.
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрый день, Коля!
Відповідно до ч. 2 ст. 524 Цивільного кодексу України сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті.
Отже, в разі надання у позику грошових коштів в іноземній валюті, не зайвим буде в борговій розписці зазначити, в валюті якої держави надано позику.
Так, долар США є однією з найбільш популярних валют у світі, та Україна не є виключенням. Однак, як відомо, валюти з назвою «долар» є грошовою одиницею різних країн, та існують такі долари, як, австралійський, багамський, барбадоський, гавайський, канадський, сінгапурський тощо).
Як свідчить вже усталена судова практика, не зазначення в борговій розписці в доларі якої саме країни надано позику, може вплинути на визначення розміру боргу, але не є підставою для відмови у задоволенні позову. Зрозуміло, що за звичаями ділового обороту в Україні, у випадку застосування долару в грошових зобов’язаннях, сторони мають на увазі саме долар США. Однак, вказівка конкретної іноземної валюти в борговій розписці, значно полегшить процес доказування саме розміру існуючої заборгованості.
Якою має бути розписка:
Позичальник власноручно пише розписка, що повинна містити таку інформацію:
Зразок розписки:
Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через контакти в моєму профілі або через Звернутися біля фото.
Всього доброго!
Щасти Вам!
Адвокат, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Зазначу наступну інформацію:
Боргова розписка є документом, який підтверджує боргові зобов’язання однієї особи перед іншою. В ній повинні бути вказані умови передачі грошей в борг та їх повернення. Вона повинна містити всю інформацію, необхідну для встановлення у суді факту правовідносин між позивачем та відповідачем за договором позики.
Аби за розпискою можна було безпроблемно стягнути борг в суді вона повинна містити:
Боргову розписку не обов’язково посвідчувати нотаріально, але її краще складати в присутності свідків, які можуть підписами засвідчити факт передачі грошей чи майна.
Матеріали із сайту:https://www.legalaid.gov.ua/novyny/shho-potribno-z...
Тому для Вас актуальні такі моменти:
1. Дотримання ключових позицій, зазначених вище.
2. Написання розписки у присутності 2 свідків.
3. Краще із розпискою укласти договір позики.
Успіхів!
Юрист, м. Херсон, 20 років досвіду
доброго дня! Те що сума зазначена в дол крім того необхідно було написати дрл. США крім того сумма в гривнях прописується і прописом що є еквівалентно а потім у валюті. Якщо є можливість залучайте ще 2 свідків. Вдалого Вам вирішення свого питання. Якщо є можливість переписати розписку радила б Вам скористатися цією порадою для Вашої впевненості не доведи Господь позитивного вирішення питання в суді.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Вам необхідно після суми 12 600, вказати цю суму в дужках словами.
також зазначити назву валюти повністю словами.(доллар США)
У РОЗПИСЦІ ще необхідно мати прізвища 2 свідків і їх підписи.
до розписки краще ще укласти договір позики з нотаріальним посвідченням угоди.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Закон Украины "Про валюту і валютні операції" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2473-19#Text):
"Стаття 5. Розрахунки
1. Гривня є єдиним законним платіжним засобом в Україні з урахуванням особливостей, встановлених частиною другою цієї статті, і приймається без обмежень на всій території України для проведення розрахунків.
2. Усі розрахунки на території України проводяться виключно у гривні, крім розрахунків за:
1) операціями зі здійснення іноземних інвестицій та повернення іноземному інвестору прибутків, доходів (у тому числі дивідендів) та інших коштів, одержаних на законних підставах у результаті здійснення іноземних інвестицій;
2) операціями банків з надання банківських та інших фінансових послуг на підставі банківської ліцензії;
3) операціями з надання фінансових послуг, визначених пунктами 1-5 частини другої та частиною третьою статті 9 цього Закону, що надаються небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв’язку, які мають ліцензію Національного банку України на здійснення валютних операцій;
4) операціями з розміщення, виплати грошового доходу та погашення облігацій, казначейських зобов’язань України, номінованих в іноземній валюті, якщо це передбачено проспектом цінних паперів (умовами їх розміщення);
5) операціями з купівлі-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем за такою валютною операцією є банк;
6) іншими операціями, визначеними Митним кодексом України та (або) нормативно-правовими актами Національного банку України.
Розрахунки за операціями, визначеними цією частиною, можуть проводитися в іноземній валюті, у гривні, а також у банківських металах...".
Гражданский кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n3170):
"Стаття 203. Загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності правочину
1. Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, ...
Стаття 524. Валюта зобов'язання
1. Зобов'язання має бути виражене у грошовій одиниці України - гривні.
2. Сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті...
Стаття 1046. Договір позики
1. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.".
Пост. Пленума ВСУ " Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-09#Te...):
"8. Відповідно до частини першої статті 215 ЦК ( 435-15 ) підставою недійсності правочину є недодержання стороною (сторонами) вимог, які встановлені статтею 203 ЦК, саме на момент вчинення правочину. Не може бути визнаний недійсним правочин, який не вчинено...
Зокрема, не є укладеними правочини (договори), у яких відсутні встановлені законодавством умови, необхідні для їх укладення (відсутня згода за всіма істотними умовами договору; не отримано акцепт стороною, що направила оферту; не передано майно, якщо відповідно до законодавства для вчинення правочину потрібна його передача тощо)...
Встановивши ці обставини, суд відмовляє в задоволенні позову про визнання правочину недійсним. Наслідки недійсності правочину не застосовуються до правочину, який не вчинено.".
Надлежащим следовало указать сумму займа в гривнах (цифрами и прописью), что составляет эквивалент суммы в долларах США (цифрами и прописью) с обязательством заемщика возврата займа в эквиваленте суммы долларов США (цифрами и прописью), что составляет сумму в гривнах (цифрами и прописью). И проводить расчеты в гривнах.
В таком виде составленной расписки заемщик имеет основание и вправе заявить, что данный договор является незаключенным и отказать в возврате долга, при этом, как изложено в приведенном пост.ВСУ, суд не вправе применить последствия недействительной сделки (договора), т.е. провести реституцию - не вправе взыскать с заемщика сумму долга.