Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 11 січня 2022, питання №54268

Имею ли я право всупить в наследство

У меня умерла бабушка и у нее есть 3 взрослых детей. Я у нее просто проживала и она меня обеспечивала, но не офицально. У меня есть как бы мать, а мой отец её сын. Мне полных 16 лет

Відповіді юристів (3)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    цивільне законодавство встановлює п’ять черг спадкоємців за законом.

    У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі і народжені після його смерті, батьки померлого, той з подружжя, який його пережив.

    До другої черги спадкоємців за законом законодавець відносить рідних братів та сестер спадкодавця, його бабу та діда як з боку батька, так і з боку матері.

    У третю чергу право на спадкування за законом мають рідні дядько та тітка спадкодавця.

    Особи, які проживали із спадкодавцем однією сім’єю не менш як п’ять років до відкриття спадщини, віднесені до спадкоємців, які мають право на спадкування у четверту чергу.

    У п’яту чергу право на спадкування за законом одержують утриманці спадкодавця, які не були членами його сім’ї, а також інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно. Онуки (правнуки), прабаба, прадід, племінники спадкодавця не включаються до складу жодної з черг спадкоємців за законом. Але з цього не можна зробити висновок, що вони не закликаються до спадкування ні за яких обставин. Вищезазначені особи є спадкоємцями за законом, якщо на момент відкриття спадщини немає в живих того родича, який був би спадкоємцем. Вони спадкують ту частку, яка б йому належала, якби він був живий. Таке спадкування є спадкуванням по праву представлення.

    Исходя из этого, наследниками после смерти вашей бабушки, если отсутствует завещание будут ее 3 сына в равных долях.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 роки тому

    Юрист, м. Львів, 8 років досвіду

    Доброго вечора. Якщо бабуся не залишить заповіту, то спадкувати після неї зможуть її діти. Ви змогли б спадкувати після Вашої бабусі лише у випадку коли не було би в живих Вашого батька.

    Можете звертатись до мене для надання додаткових правничих послуг з даного питання.

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 роки тому

    Адвокат, 17 років досвіду

    Добрый день, Ирина!

    Вы можете унаследовать после смерти бабушки только в случае, если кто-то из сыновей бабушки откажется от своей доли в наследстве в Вашу пользу.

    К сожалению, иного варианта для наследования напрямую после нее ( если только на Ваше имя не оформлено завещание), у Вас нет.

    Обратитесь в нотариальную контору по месту последней прописки бабушки со свидетельством о смерти. Там сможете узнать, было ли завещание.

    Удачи Вам и всех благ!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України