Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 18 січня 2022, питання №54628 100₴

Засвідчення копій документів - позов про розірвання шлюбу

Добрий день! Як правильно засвідчети копії документів, що додаються до позову про розірвання шлюбу (копії позовної заяви, копія свідоцтва про шлюб, копія паспорта та коду РНОКПП)? Чи повинна я до позову додати копію паспорта відповідача, чи потрібно її завіряти? Я повинна надати разом з позовом для суду оригінал Свідоцтва по шлюб?

Відповіді юристів (11)

    Адвокат Денисов Олександр Сергійович
    50%
    Адвокат Денисов Олександр Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Першотравенськ, 12 років досвіду

    Позовна заява підписується в кінці та ставиться дата. Завіряти її непотрібно.

    1) Завіряєте тільки ті документи - додатки, оригінали яких є у Вас, у такому форматі: " З оригіналом згідно. Іванова І.І. дата, підпис).

    2) Тих документів , що Ви не маєте оригіналів, Ви вказуєте у змісті позову, де знаходиться оригіналу.

    3) Подається оригінал про шлюб, якщо він у Вас є. Якщо немає , Ви зазначаєте де він знаходиться (наприклад у відповідача).

    4) Копія паспорта або ІПН відповідача, надається лише у тому випадку, якщо вона у Вас є.

    Мєньков Андрій Васильович

    Доброго дня Юлія! Ви додаєте до позовної заяви тільки копії документів. Оригінали візьмете з собою в судове засідання. Копії документів завіряєте тільки ті оригінали яких маєте. Завіряєте наступним чином: у верхньому правому куті документа вказуєте слово "Копія", а в нижньому зазначаєте "Згідно з оригіналом", підписуєте кожну сторінку, зазначаєте ваші Ініціали та Прізвище, а також вказуєте дату, яка має співпадати з датою позовної заяви.

    Винограденко Антон Анатолійович
    50%
    Винограденко Антон Анатолійович 2 роки тому

    Юрист, м. Харків, 13 років досвіду

    Доброго ранку!

    Всі копії документів, які ви надаєте суду, потрібно власноруч завіряти. На кожній сторінці кожної копії документа (на пустому місці) пишете: "Згідно з оригіналом Вернер-Запорожцева В.С." та рядом ставите підпис. Суду ви подаєте 2 пакети документів:

    1-ий. Позовна заява (для суду) з оригіналом свідоцтва про шлюб та завірені копії інших документів.

    2-ий. Позовна заява (для відповідача) з копією свідоцтва про шлюб та завірені копії інших документів.

    "Чи повинна я до позову додати копію паспорта відповідача, чи потрібно її завіряти?" - так, якщо є копія паспорта - обов'язкова надайте та її потрібно завірити так, як я вказав вище.

    Я повинна надати разом з позовом для суду оригінал Свідоцтва по шлюб? - так

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Юлія!

    Відповідно до п. 4 ст. 95 Цивільного процесуального кодексу України (далі — ЦПК) письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим кодексом. А на підставі п. 5 ст. 95 ЦПК учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.

    Порядок засвідчення копій документів визначений пунктом 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 р. № 55 «ДСТУ 4163-2003», відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів ««Згідно з оригіналом», особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    Карпенко Андрей Владимирович
    Карпенко Андрей Владимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду

    Добрый день!

    1. Копии заверяются надписью: " З оригіналом згідно. Ф.І.Б.,дата, підпис).

    2. К исковому заявлению прилагается оригинал Свидетельства о браке.

    3. Копию паспорта ответчика предоставляете Суду, если она у Вас есть.

    Хххххххххххх

    Руденко Артем Олександрович
    Руденко Артем Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Суми, 7 років досвіду

    Доброго дня!

    1) Я би радив до позовної заяви додавати тільки копії, а оригінали документів копії яких зазначаються та додаються до позовної заяви обов'язково взяти в судове засідання.

    2) Завіряти копії документів необхідно наступним чином:

    - Згідно з оригіналом;

    - П.І.Б;

    - дата та підпис.

    Дату на посвідченій копії варто ставити аналогічну з датою зазначеною в позовній заяві.

    Варто звернути увагу, якщо на аркуші паперу міститься декілька копій документів (наприклад 2 розвороти паспорту), то необхідно завіряти кожну з них.

    Прикладом правильного посвідчення копії документу є:

    Згідно з оригіналом

    Вернер-Запорожцева Вікторія Станіславівна

    18 січня 2022 року (підпис)

    Якщо залишились питання, звертайтесь до особистих повідомлень.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня, Юліє!

    Засвідчити належним чином потрібно копії тих документів, оригінали яких у Вас є. Свідоцтво про шлюб потрібно подавати в оригіналі.

    На копіях документів зазначаєте: зверху - копія, внизу, згідно з оригіналом, прізвище, ініціали, підпис і дата.

    Успіхів!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Добрый день!

    Вам нужно подписать исковое заявление лично , поставить дату приложить копии всех документов на которіх от руки написать " згідно з оригіналом" ФИО дата подпись , оригинали взять с собой на заседание , но не отдавать , они остаются у вас , суд возьмет копии.

    Если копии паспорта мужа у вас нет , укажите это в тексте иска и где находится документ , суд самостоятельно запросит эти копии , своей ухвалой.

    вказувати необхідно адресу реєстрації та фактичну адресу для листування суду поштою

    Вимоги до позовної заяви

    відповідно Цивільного процесуального кодексу України

    Стаття 175. Позовна заява

    1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
    2. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
    3. Позовна заява повинна містити:

    1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

    2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

    3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

    4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

    5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

    6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;

    7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

    8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

    9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи;

    10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

    1. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
    2. У разі пред’явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
    3. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

    Стаття 177. Документи, що додаються до позовної заяви

    1. Позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
    2. Правила цієї статті щодо подання копій документів не поширюються на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

    Вимоги до позовної заяви

    відповідно Кодексу адміністративного судочинства України

    Стаття 160. Позовна заява

    1. У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
    2. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
    3. Позовна заява може бути складена шляхом заповнення бланка позову, наданого судом.
    4. На прохання позивача службовцем апарату адміністративного суду може бути надана допомога в оформленні позовної заяви.
    5. В позовній заяві зазначаються:

    1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

    2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

    3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб’єкта владних повноважень;

    4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

    5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

    6)відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;

    7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

    8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

    9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб’єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

    10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб’єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;

    11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

    1. Якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п’ятої цієї статті стосовно представника.
    2. У разі пред’явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.
    3. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
    4. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

    Стаття 161. Документи, що додаються до позовної заяви

    1. До позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
    2. Суб’єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов’язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Добрий день, Юлія!

    "Як правильно засвідчети копії документів, що додаються до позову про розірвання шлюбу (копії позовної заяви, копія свідоцтва про шлюб, копія паспорта та коду РНОКПП)"?

    - Вам треба внизу з правої сторони зазначити: "Згідно з оригіналом... нижче підпис П.І.П... нижче дата"

    Це передбачено вимогами п.5.27 ДСТУ 4163-2003, де зазначено про те, що: "5.27 Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23. Приклад Згідно з оригіналом Секретар Підпис Ініціал(и), прізвище 26.06.2001».

    "Чи повинна я до позову додати копію паспорта відповідача, чи потрібно її завіряти"?

    - Тільки у разі наявності.

    "Я повинна надати разом з позовом для суду оригінал Свідоцтва по шлюб"?

    - Так.

    У разі навяності питань, "звертайтеся".

    Всього доброго!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    Як правильно засвідчети копії документів, що додаються до позову про розірвання шлюбу (копії позовної заяви, копія свідоцтва про шлюб, копія паспорта та коду РНОКПП)?

    з оригіналом згідно - число и подпись

    Чи повинна я до позову додати копію паспорта відповідача, чи потрібно її завіряти?

    по желанию и наличию

    Я повинна надати разом з позовом для суду оригінал Свідоцтва по шлюб?

    да

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    Документи для розірвання шлюбу:

    позовну заяву про розлучення

    копія свідоцтва про народження дитини/дітей (при наявності дітей)

    квитанція про оплату судового збору

    оригінал Свідоцтва про шлюб

    копія паспорта та ідентифікаційного коду Позивача та Відповідача

    копія Позовної заяви та всіх Додатків для Відповідача

    В позовній заяві позивач вказує об”єктивні обставини та причини розірвання шлюбу. Заява має відповідати нормам законодавства.

    Успіхів


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України