Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 05 листопада 2019, питання №5595

Нужно ли подавать заявление на наследство, близким родственникам(жена и сын покойного)если они проживали все вместе

Нужно ли подавать заявление на вступление в наследство, близким родственникам умершего( жена, сын) , если они проживали вместе у умершим на момент смерти или же они вступают в права наследства автоматически? И нужно ли обязательно подавать заявление для вступления в наследство, если близкий родственник не проживал с умершим? И сколько это стоит подать заявление наступление в наследство?

Відповіді юристів (2)

    Леськів Христина  Володимирівна
    Леськів Христина Володимирівна 5 років тому

    Юрист, м. Самбір, 7 років досвіду

    Якщо спадкоємець прописаний разом із спадкодавцем, ви автоматично вважаєтеся такими, що прийняли спадщину, якщо були прописані зі спадкодавцем на день його смерті. Доказом цього будуть: довідка із ЖЕКу, будинкова книга, прописка в паспорті. Заяву про вступ в спадок писати не обов’язково, але бажано.

    Якщо проживав окремо , є повнолітнім потрібно подавати заяву про прийняття спадщини (спадкоємець особисто йде до державної нотаріальної контори або до приватного нотаріуса за останнім місцем проживання (прописки) спадкодавця. Нотаріус оформляє заяву на нотаріальному бланку про вступ у спадщину і ви його підписуєте.)

    Токмач Галина Миколаївна

    Здравствуйте. Если были вместе зарегистрированы, можно не подавать до 6 месяцев. Если не были, подавать обязательно. Стоит в пределах 1 тыс. гривен. У каждого нотариуса индивидуально


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA