Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Кримінальне право, 22 лютого 2022, питання №56462 550₴

Будет ли человек попадать под грядущую амнистию?

Человек осужден по статье 115 ч. 1 на 11 лет. Из указанного срока наказания на данный момент отбыто 7 лет и 1 месяц. В личном деле есть поощрения. 17 февраля Верховная Рада приняла как основу законопроект 5249-1 об амнистии. Я так понимаю, амнистии все-таки быть и в самое ближайшее время. Подскажите, будет ли она распространяться на данного человека?! Если да, то как, что и когда нужно дальше делать?! Если нет, то есть ли смысл все равно пробовать подавать ходатайства?!

Відповіді юристів (10)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    12.7%

    Доброго дня!

    Даний законопроєкт, який ще поки що прийнято за основу, коли буде прийнято в цілому та буде підписаний Президентом України і відповідно набере чинності, передбачає наступне:

    Стаття 9. Амністія не застосовується до осіб, зазначених у статті 4 Закону України "Про застосування амністії в Україні", а також до осіб:

    д) яких засуджено за умисне вбивство (стаття 115 КК України 2001 р.; статті 93 і 94 КК України 1960 р.).

    Отже, даний Закон не передбачатиме амністію для такої особи!

    Успіхів!

    Гончаренко Константин
    12.7%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    повідомляю наступне:

    Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендує парламенту ухвалити в першому читанні законопроєкт про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

    законопроєктом №5249 пропонується:

    • оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально. Зокрема, на неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають неповнолітніх дітей або дітей, визнаних особами з інвалідністю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій.
    • Основними критеріями для застосування амністії є незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання; об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання; значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.
    • Зазначається, що рішення про застосування чи незастосування амністії прийматиметься судом щодо кожної особи індивідуально.

    у разі ухвалення законопроєкту попередньо підлягатимуть звільненню 1046 осіб (які підпадають під дію статей 1-5, 7 проєкту). засудженим, які відбувають покарання у виді обмеження волі та інші покарання, не пов’язані з позбавленням волі, буде скорочено наполовину невідбуту частину покарання.

    Законопроєктом також визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується. Це, насамперед, особи, яким смертну кару в порядку помилування замінено на позбавлення волі, та особи, яких засуджено до довічного позбавлення волі; які мають дві і більше судимості за вчинення умисних тяжких та/або особливо тяжких злочинів; особи, яких засуджено за злочини проти основ національної безпеки України, терористичний акт, бандитизм, умисне вбивство при обтяжуючих обставинах; яких засуджено за злочин або злочини, що спричинили загибель двох і більше осіб; особи, стосовно яких протягом останніх десяти років було застосовано амністію або помилування незалежно від зняття чи погашення судимості та які знову вчинили умисне кримінальне правопорушення, а також особи, які вчинили злочини з використанням службового становища (корупційні злочини).

    Водночас Міністерство юстиції вважає за доцільне доповнити документ положеннями щодо незастосування амністії не тільки осіб, яких засуджено за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, вчинене особою у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, але й до осіб, яких засуджено за вчинення кримінального правопорушення передбаченого частиною другою статті 286-1 Кримінального кодексу, а також до осіб, яких засуджено за домашнє насильство; неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей; домагання дитини для сексуальних цілей; незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей; жорстоке поводження з тваринами.

    Вказаний законопроект перебуває у комітетах ВР як закон його ще не внесено та не прийнято.

    http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf35...

    http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf35... - доповнена версія готується до другого читання , коли саме з явиться у порядку денному невідомо.

    Проте виходячи з кваліфікації наданого Вами злочину , згідно пояснювальної записки , особа з такими ознаками не може бути амністована згідно цього проекту, але клопотання у загальному порядку має право подавати і просити про УДЗ (УДО)

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    23.6%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Галина!

    Щодо Проекта Закону про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України, то 27.02.2022 року його прийнято за основу, але він ще не набрав законної сили,лише після цього його можливо оцінювати та аналізувати.

    На дану особу взагалі амністія не розповсюджується, так як його засуджено за умисне вбивство за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України, тому розраховувати на амністію марно.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про застосування амністії в Україні

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 48, ст.263):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392/96-%D0%B2%...

    "Стаття 4. Амністія не може бути застосована до:...

    Амністія також не застосовується до осіб, засуджених за умисне вбивство; катування; насильницьке донорство; незаконне позбавлення волі або викрадення людини, якщо при цьому сталося заподіяння смерті, або нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що потягнули за собою смерть".

    Рекомендую звернути увагу на подання клопотання про помилування Президенту України.

    Про помилування зазначено тут:

    https://ips.ligazakon.net/document/U223_15

    У разі наявності запитань" Звертайтеся".

    Всього доброго!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Добрый день, Галина!

    Законопроект 5249-1 не принят, и в силу соответственно не вступил. Поэтому говорить про применение этого закона и амнистии по нему асболютно нерелевантно.

    Но при этом и те положения, которые сейчас есть в законопроекте, не предусматривают амнистию по вашей статьей УК.

    При этом пробывать и писать прошение про помилование, вы всегда можете.

    Набирайте, если будут вопросы.

    Савченко Олександр
    16.4%
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Добрий день, Галина!

    1) Подскажите, будет ли она распространяться на данного человека? - ні, адже його засуджено за ч.1 ст. 115 КК України (тобто, за умисне вбивство однієї людини).

    Закон України "Про застосування амністії в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392/96-%D0%B2%...):

    Стаття 4. Амністія не може бути застосована до:

    Амністія також не застосовується до осіб, засуджених за умисне вбивство; катування; насильницьке донорство; незаконне позбавлення волі або викрадення людини, якщо при цьому сталося заподіяння смерті, або нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що потягнули за собою смерть.

    Основними критеріями для застосування амністії є:

    - незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа, яка відбуває покарання;

    - об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;

    - значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії. Рішення про застосування чи незастосування амністії прийматиметься судом щодо кожної особи індивідуально.

    Умисне вбивство є особливо тяжким злочином.

    Кримінальний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n745):

    Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень

    3. Злочини поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

    6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.

    Стаття 115. Умисне вбивство

    1. Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, -

    карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

    2) Если нет, то есть ли смысл все равно пробовать подавать ходатайства?! - ні, немає сенсу. Адже, законопроект № 5249 буде підписаний Президентом та набере чинності в тій редакції, яка була прийнята за основу (а вона не містить положень щодо поширення на осіб, які вчинили особливо тяжкі злочини).

    Однак, можна спробувати подати клопотання про помилування.

    Питання помилування регламентовано Указом Президента України від 21 квітня 2015 року № 223 «Про порядок здійснення помилування», яким затверджено Положення про порядок здійснення помилування (надалі - Положення).

    Помилування засуджених здійснюється у виді:

    • заміни довічного позбавлення волі на позбавлення волі на строк не менше 25 років;
    • повного або часткового звільнення від основного і додаткового покарань.

    Право клопотати про помилування має особа:

    • засуджена судом України і відбуває покарання в Україні;
    • засуджена судом іноземної держави і передана для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, вирок суду щодо якої приведено у відповідність із законодавством України;
    • засуджена в Україні і передана для відбування покарання іноземній державі, якщо ця держава погодилася визнати і виконати прийняте в Україні рішення про помилування;
    • є захисником, одним із батьків, дружиною (чоловіком), дитиною, іншим членом сім'ї, законним представником засудженої особи;
    • у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано головою або іншим членом Комісії при Президентові України у питаннях помилування, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Радником - уповноваженим Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, Радником - уповноваженим Президента України з питань безбар'єрності (пункт 3 Положення).

    Згідно з нормами Положення клопотання подається лише після набрання вироком законної сили, а у разі оскарження вироку в касаційному порядку - після прийняття рішення відповідним судом.

    У випадку засудження особи до довічного позбавлення волі, клопотання про її помилування може бути подано після відбуття нею не менше 20 років призначеного покарання.

    Куди звернутися:

    Клопотання про помилування особою, засудженою судом України, яка відбуває покарання в Україні, або засудженою судом іноземної держави і переданою для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, подається через адміністрацію установи виконання покарань або іншого органу, що здійснює виконання кримінальних покарань (абзац перший пункту 6 Положення).

    Необхідні документи та строки розгляду питання:

    Перш за все, клопотання про помилування оформляється власноруч в довільній формі, яке адміністрацією установи невідкладно реєструються в журналі обліку клопотань про помилування засуджених.

    Адміністрація установи протягом 15 днів з дня подання клопотання забезпечує підготовку характеристики на засудженого і відомостей про заохочення та стягнення за весь період тримання цієї особи в установі та направляє клопотання про помилування засудженого(ї) та підготовлені до нього документи до Департаменту з питань громадянства, помилування, державних нагород Офісу Президента України (далі - Департамент).

    У характеристиці, яка долучається до клопотання про помилування повинно відображатися поведінка за весь період відбування покарання (ставлення до праці та навчання, участь у виховних заходах і реалізації програм диференційного виховного впливу, соціально-корисна активність, ставлення до вчиненого кримінального правопорушення та відшкодування завданого збитку, соціальні зв’язки, ступінь виправлення) із викладеною думкою адміністрації і, як правило, спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування, а також інші відомості і дані, що мають значення для розгляду питання про застосування помилування.

    Крім цього, до клопотання про помилування особи, засудженої до довічного позбавлення волі, позбавлення волі на певний строк, обмеження волі, арешту, додаються:

    1. анкета засудженого;
    2. копії вироків, ухвал і постанов суду, які є підставою для відбування покарання засудженим;
    3. копія повідомлення про набрання вироком, ухвалою або постановою законної сили;
    4. характеристика на засудженого;
    5. відомості про заохочення та стягнення;
    6. виписка з медичної карти амбулаторного хворого (форма № 025/о) та виписка з карти хворого, який вибув із стаціонару (форма № 066/о);
    7. відомості про наявність майнового позову, який підлягає стягненню, та стан відшкодування заподіяних кримінальним правопорушенням збитків;
    8. психологічна характеристика на засудженого (щодо особи, засудженої до довічного позбавлення волі).

    Вказане Положення саме надає право засудженому до клопотання про помилування долучити інші документи, які, на його погляд, мають значення для застосування помилування.

    Після погодження характеристики заступником начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи та затвердження її начальником установи клопотання засудженого про помилування, характеристика на засудженого і відомості про заохочення та стягнення за весь період тримання цієї особи в установі протягом 3-х робочих днів з дня реєстрації клопотання про помилування передаються до підрозділу контролю за виконанням судових рішень установи для подальшого оформлення документів.

    Адміністрація установи зобов'язана під особистий підпис ознайомити засудженого із копіями документів, які додаються до клопотання про помилування, що проставляється на копії супровідного листа до Департаменту, після чого вони долучаються до особової справи засудженого.

    Після спливу 5 денного строку Адміністрація установи передає клопотання разом з характеристикою на засудженого до Адміністрації Президента України.

    Клопотання про помилування і підготовлені Департаментом матеріали попередньо розглядаються Комісією при Президентові України у питаннях помилування (далі - Комісія) (пункт 6 Положення).

    Під час розгляду клопотання про помилування враховуються:

    • ступінь тяжкості вчиненого злочину, строк відбутого покарання, особа засудженого, його поведінка, щире каяття, стан відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди, сімейні та інші обставини;
    • думка адміністрації установи виконання покарань або іншого органу, який виконує покарання, спостережної комісії, служби у справах дітей, місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, громадських об'єднань та інших суб’єктів про доцільність помилування.

    За результатами попереднього розгляду клопотань про помилування і матеріалів, Комісія вносить Президентові України пропозиції про застосування помилування.

    Про клопотання, підстав для задоволення яких не знайдено, Комісія доповідає Президентові України (пункт 12 Положення).

    Про помилування засудженого Президент України видає указ.

    Після цього, з метою виконання такого указу, він надсилається:

    • щодо осіб, які відбувають покарання в установах чи органах виконання покарань, а також щодо осіб (громадян іноземної держави), засуджених судами України до позбавлення волі, які передані для відбування покарання в державах, громадянами яких вони є, - Міністерству юстиції України;
    • щодо осіб, які звільняються від додаткових покарань, - відповідним судам;
    • щодо осіб, засуджених до тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, до службових обмежень для військовослужбовців чи до позбавлення військових звань, - Міністерству оборони України;
    • щодо інших осіб - відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.

    Крім того, укази Президента України про помилування засуджених надсилаються Міністерству внутрішніх справ України до відома та іншим державним органам, органам місцевого самоврядування для забезпечення соціальної адаптації осіб, які відбули покарання.

    Порядок оскарження:

    У разі відхилення Комісією клопотання про помилування повторне клопотання щодо особи, засудженої до довічного позбавлення волі, за відсутності нових обставин, що заслуговують на увагу, може бути внесено на розгляд Комісії не раніш як через п'ять років, а щодо інших засуджених - не раніш як через рік із часу відхилення попереднього клопотання. Повторне клопотання, що надійшло до закінчення цих строків, повертається заявникові з відповідним роз'ясненням.

    Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).

    Всього доброго!

    Щасти Вам!

    Крикун Сергій  Павлович
    16.4%
    Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    Закон Украины "Про застосування амністії в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/392/96-%D0%B2%...):

    "Стаття 4. Амністія не може бути застосована до:...

    Амністія також не застосовується до осіб, засуджених за умисне вбивство;..."

    Проект Закона Украины " Про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України" (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf35...):

    "Стаття 9. Амністія не застосовується до осіб, зазначених у статті 4 Закону України "Про застосування амністії в Україні", а також до осіб:...

    д) яких засуджено за кримінальні правопорушення ...умисне вбивство (стаття 115 КК України 2001 р.;...)";

    "Стаття 7. Скоротити наполовину невідбуту частину покарання засудженим, якы відбувають покарання у виді обмеження волі. та інні покарання, не пов'язані з позбавленням волі, за кримінальні проступки. а також за злочини, що не є особливо тяжкими, які не підлягають звільненню від відбування покарання на підстві статей 1-6 цього Закону.".

    Уголовный кодекс Украины (УК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14):

    "Стаття 115. Умисне вбивство

    1. Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, -

    карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років...";

    "Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень...

    3. Злочини поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі...

    5. Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

    6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі..."

    ---

    Во-первых, согласно УК тяжким считается преступлением с ответственностью в виде лишения свободы на строк не более 10 лет включительно; особо тяжким - с ответственностью в виде лишения свободы на срок свыше 10 лет.

    Во-вторых, санкция ч.1 ст.115 УК предусматривает лишение свободы на срок от 7 до 15 лет - т.е. включает признак как тяжкого, так и особо тяжкого преступления. Но одно и то же преступление не может быть классифицированно по нескольким одновременно классам тяжести преступлений. Определяющим является предусмотренный санкцией соответствующего преступления минимальный срок лишения свободы. В данном случае умышленное убийство согласно ч.1 ст.115 УК (7 лет лишения свободы) является тяжким, а не особо тяжким преступлением, как считают некоторые коллеги, принявшие участие в данном вопросе (Савченко).

    В-третьих, проект Закона об амнистии содержит противоречивые нормы, коллизию права: с одной стороны, согласно ст.9 исключает амнистию для лиц, осужденных по ст.115 УК (умышленное убийство) - с другой стороны, согласно ст.7 предусматривает сокращение наполовину неотбытой части наказания лицам, осужденным, в частности, за преступления, не являющиеся особо тяжкими. По правилам разрешения коллизии права в данном случае (коллизии разных норм одного Закона) применению подлежит специальная по сравнению с общей нормой. В данном случае общей является, представляется ограничение аминистии за умышленное убийство, а специальной нормой - право на амнистию (сокращение срока наказания) по преступлениям, не являщихся особо тяжкими.

    Таким образом, как я считаю, осужденное в данном случае лицо имеет право на амнистию по проекту Закона об амнистии в честь 30-летия независимости Украины в виде сокращения наполовину неотбытой части наказания. Подачу ходатайства об амнистии считаю правомерной, обоснованной и подлежащей удовлетворению.

    • Савченко Олександр
      9.1%
      Савченко Олександр 2 роки тому

      Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

      Человек осужден по статье 115 ч. 1 на 11 лет. - человек был осужден на 11 лет, потому в данном случае речь идет об особо тяжком преступлении, а не о тяжком.

      Уголовный кодекс Украины (УК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14):

      "Стаття 115. Умисне вбивство

      1. Вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, -

      карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років...";

      "Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень...

      3. Злочини поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі...

      5. Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

      6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі..."

      Всего доброго!

      Удачи Вам!

      • Крикун Сергій  Павлович
        9.1%
        Крикун Сергій Павлович 2 роки тому

        Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

        Уголовный кодекс Украины:

        "ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ...

        Розділ II...

        11. Правила, встановлені Кримінальним кодексом України 1960 року щодо давності, умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м'яким, погашення і зняття судимості, поширюються на осіб, які вчинили злочини до набрання чинності цим Кодексом, за винятком випадків, якщо цим Кодексом пом'якшується кримінальна відповідальність зазначених осіб.

        18. При вирішенні питання про віднесення злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України 1960 року, які були вчинені до набрання чинності цим Кодексом, до злочинів невеликої тяжкості, середньої тяжкості, тяжких або особливо тяжких слід керуватися статтею 12 цього Кодексу, якщо це пом'якшує кримінальну відповідальність осіб, які вчинили злочини до набрання чинності цим Кодексом. В інших випадках необхідно застосовувати відповідні положення Кримінального кодексу України 1960 року...".

        ---

        Во-первых, определяющим для классификации тяжести преступления является срок наказания не указанный в приговоре суда, а в санкции соответствующей статьи УК.

        Во-вторых, кроме приведенных положений УК о применении обстоятельств и оснований, смягчающих уголовную ответственность лица, имеют место другие сквозные в УК правила в пользу смягчения ответственности. Применение максимального срока наказания, предусмотренного санкцией соответствующей статьи для определения тяжести преступления фактически не смягчает, а усиливает уголовную ответственность лица - в данном случае, лишает лица права на амнистию. Если же применять минимальный срок наказания в санкции статьи УК, то обеспечивается смягчение ответственности, точнее, исключается необоснованное усиление уголовной ответственности лица. Если часть 1 ст.115 УК предусматривает лишение свободы сроком от 7 до 15 лет, т.е. право суда назначить наказание в пределах этого периода, то не может преступление классифицироваться исходя из срока в 15 лет, когда суд назначил наказание сроком в 11 лет. А гарантией защиты подсудимого будет классификация преступления по минимальному сроку наказания - 7 лет.

        И Вам, Александр, не хворать.

        • Галина Клієнт 2 роки тому

          Здравствуйте. Как с вами можно связаться для получения консультации?

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду

    Подскажите, будет ли она распространяться на данного человека?! Если да, то как, что и когда нужно дальше делать?! Если нет, то есть ли смысл все равно пробовать подавать ходатайства?!

    1. закон еще не подписан

    2. на лицо осужденное по ст. 115 - амнистия не распространяется


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України