Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи можуть виїжджати за межі України, під час воєнного стану, студенти денної форми навчання віком від 18 до 60 років, чоловічої статі?
Якщо так, то:
1. Які документи потрібно з собою мати студентам чоловічої статі 18-60 років, для перетину кордону?
2. Де ці документи потрібно отримувати, якщо їх немає?
3. Що робити у разі відмови пропуску на кордоні?
Детальніше:
Відповідно винятків Держприкордонслужби щодо обмеження виїзду за межі України на період воєнного стану чоловікам від 18 до 60 років, виїжджати за межі України зараз можуть особи, що мають "посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік".
Це перший пункт з восьми винятків.
Джерела:
1. Посилання на пост Держприкордонслужби у фейсбуці:
https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/
2. Скан документу із зазначеними винятками:
https://picsovet2.kidstaff.com.ua/uploads/2022/03/03/2022030312395674962c80d_650x650.jpg
Дякую за відповіді!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (45)
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Деякі категорії чоловіків під час воєнного стану мають право виїжджати за межі України. Про це повідомляє пресцентр Державної прикордонної служби.
Так, відомство вирішило опублікувати перелік винятків щодо обмежень на виїзд із країни чоловікам віком від 18 до 60 років.
Відповідно до чинного законодавства, перетин державного кордону в умовах воєнного стану дозволяється:
Всіх інші через кордон не пропускають.
24 лютого президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану в Україні через вторгнення регулярної армії РФ.
Отримати ці документи можливо в військоматі або в органах опіки.
Те що ви написали - зрозуміло і відомо мені.Питання конкретно по "першому пункту" виключень:1. Чи можуть виїжджати студенти, що навчаються на денній формі навчання?Якщо "так", то:2. Які документи потрібно з собою мати студентам чоловічої статі 18-60 років, для перетину кордону?3. Де ці документи потрібно отримувати, якщо їх немає?4. Що робити у разі відмови пропуску на кордоні?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечір, Діана!
"Чи можуть виїжджати за межі України, під час воєнного стану, студенти денної форми навчання віком від 18 до 60 років, чоловічої статі?
- ТАК, ВИМОГИ ЗАКОНУ ЧІТКО ПРО ЦЕ СВІДЧАТЬ.
При цьому, якщо особа призовник, то взагалі повинна бути звільнена від призову по мобілізації, так як:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...", а также:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...".
ЛИСТ ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ, МІСТИТЬ ПОСИЛАННЯ НА СТ.23 ВКАЗАНОГО ЗАКОНУ (ТОБТО ПІДТВЕРДЖУЄ ТЕ. ЩО ВОНА ПОВИННА ЗАСТОСОВУВАТИСЯ), НЕ Є ЗАКОНОМ, МАЄ ХАРАКТЕР РОЗ"ЯСНЕННЯ.
ЩОДО ВІЙСЬКОВОЗОБОВЯЗАНИХ ЗАПАСУ, РЕЗЕРВІСТІВ, ТО СТУДЕНТИ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, МАЮТЬ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИОЗВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
Якщо так, то:1. Які документи потрібно з собою мати студентам чоловічої статі 18-60 років, для перетину кордону"? "2. Де ці документи потрібно отримувати, якщо їх немає"?
- ДОВІДКУ З ВУЗУ (БРАТИ З ВУЗУ, МОЖЛИВО ОНЛАЙН) ТА У ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТІ): ЗАПИС У ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОМУ ДОКУМЕНТІ ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ АБО ДОВІДКУ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ПРО НАДАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ.
"3. Що робити у разі відмови пропуску на кордоні"?
- НА МІСЦІ ВИКЛИКАТИ ОПЕРАТИВНОГО ЧЕРГОВОГО ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАТИ ПРИЙОМ КЕРІВНИЦТВА ПУНКТУ ПРОПУСКУ НА КОРДОНІ, ПОДАВТИ СКАРГУ ДО ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ.
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Чи правильно я розумію, що:
1. Студенти денної та дуальної форми навчання можуть виїжджати за межі України зараз, на підставі відстрочки від призову, за статтею 23 "Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
2. Документи, які для цього необхідні: 2.1. Довідка з ВНЗ, 2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.
3. У разі відмови пропуску на кордоні: 3.1. Викликати оперативного чергового Держприкордонслужби, 3.2. Вимагати прийом керівництва КПП, 3.3. Подавати скаргу до Держприкордонслужби.
Так?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"Чи правильно я розумію, що:
1. Студенти денної та дуальної форми навчання можуть виїжджати за межі України зараз, на підставі відстрочки від призову, за статтею 23 "Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
2. Документи, які для цього необхідні: 2.1. Довідка з ВНЗ, 2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.
3. У разі відмови пропуску на кордоні: 3.1. Викликати оперативного чергового Держприкордонслужби, 3.2. Вимагати прийом керівництва КПП, 3.3. Подавати скаргу до Держприкордонслужби.
Так"?
Так, все вірно.
При цьому, це стосується військовозобов’язаних та резервістів, а якщо особа, є призовникомио взагалі мобілізація цієї особи не стосується (нормативно-правові акти мною наведено вище).
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
1. Як конкретно називаються документи для підтвердження відстрочки студентам денної форми навчання?
Ви кажете про довідки з ВНЗ та військкомату. Як правильно ці довідки називаються?
2. Як виглядають ці документи?
Як виглядають "довідки" з ВНЗ та військкомату?
3. Що конкретно робити, у разі відмови у видачі цих необхідних документів в установах?
Який порядок дій?
4. Чи існує якийсь закон, який передбачає право на отримання цих необхідних "довідок" про відстрочку / денну форму навчання у ВНЗ / військкоматі?
5. Що конкретно робити, у разі відмови пропуску на кордоні?
Який порядок дій?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"Як конкретно називаються документи для підтвердження відстрочки студентам денної форми навчання?Ви кажете про довідки з ВНЗ та військкомату. Як правильно ці довідки називаються"?
- З ВНЗ, це довідка по формі, яка у них передбачена вони знають.
- У ТЦКСП (военкомате) або просто відмітка у військовому квитку про те, що надана відстрочка від призову по мобілізації в зв'язку з навчанням на денній формі або довідка ТЦКСП (військкомату) в довільній формі про те, що надана відстрочка від призову по мобілізації в зв'язку з навчанням на денній формі.
"2. Як виглядають ці документи? Як виглядають "довідки" з ВНЗ та військкомату"?
- Довідка ВНЗ така, яку ВНЗ постійно дають для військкомату у них своя форма.
Не знайдуть форму, нехай зроблять у довільній.
Довідка ТЦКСП (військкомату) в довільній формі про те, що надана відстрочка від призову по мобілізації в зв'язку з навчанням на денній формі.
"3. Що конкретно робити, у разі відмови у видачі цих необхідних документів в установах. Який порядок дій"?
- Повинні дати, це їх обов'язок.
Треба подавати скаргу за не надання довідки ВНЗ до Міністерства освіти і науки України.
А за ненадання довідки ТЦКСП (військкоматом), відповідно до вищого ТЦКСП (військкомату) та Міністерства оборони України.
"4. Чи існує якийсь закон, який передбачає право на отримання цих необхідних "довідок" про відстрочку / денну форму навчання у ВНЗ / військкомат"?
- При вступі до ВНЗ, укладається контракт та видається наказ і особа має право отримати довідку, щоб підтвердити факт навчання у ВНЗ.
ТЦКСП (військкомату), ставить відмітку у військовому квитку або видає довідку про відстрочку від призову по мобілізації, на підставі:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
Цього достатньо!
"5. Що конкретно робити, у разі відмови пропуску на кордоні?Який порядок дій"?
- НА МІСЦІ ВИКЛИКАТИ ОПЕРАТИВНОГО ЧЕРГОВОГО ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАТИ ПРИЙОМ КЕРІВНИЦТВА ПУНКТУ ПРОПУСКУ НА КОРДОНІ, ПОДАВТИ СКАРГУ ДО ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ.
Всього доброго!
Чи є якийсь закон, чи конкретна стаття, де сказано, що саме являється "посвідченням про відстрочку"?
Відповідно до яких постанов і де саме зазначено, які документи можуть трактуватися як "посвідчення про відстрочку"?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
Чи є якийсь закон, чи конкретна стаття, де сказано, що саме являється "посвідченням про відстрочку"?
- Відповідно до яких постанов і де саме зазначено, які документи можуть трактуватися як "посвідчення про відстрочку"?
Бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (статт 24 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ).
Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).
Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.
На військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню за переліками посад та професій, військовими комісаріатами за місцем розташування підприємств оформлюються посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік.
З питань, що пов'язані з бронюванням військовозобов'язаних за підприємствами, останні звертаються до міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій та до військових комісаріатів за місцем знаходження підприємств.Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час регулюються, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 "Про затвердження Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час" (для службового користування) та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 493 "Про затвердження переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час".
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
Те що ви написали - зрозуміло і відомо мені.Питання конкретно по "першому пункту" виключень:1. Чи можуть виїжджати студенти, що навчаються на денній формі навчання?Якщо "так", то:2. Які документи потрібно з собою мати студентам чоловічої статі 18-60 років, для перетину кордону?3. Де ці документи потрібно отримувати, якщо їх немає?4. Що робити у разі відмови пропуску на кордоні?
Ххххххххххххх
Студенти чоловічої статі не мають права виїджати зараз за кордон, якщо вони не входять до переліку.
- Ви пишете:
"Студенти чоловічої статі не мають права виїжджати зараз за кордон, якщо вони не входять до переліку."
- Держприкордонслужба пише:
"Під час воєнного стану, мають право виїжджати за межі України особи чоловічої статі, віком 18-60, років, котрі мають посвідчення про відстрочку від призову, за статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
- Стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" пише:
"Відстрочку від призову мають здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти".
То студенти денної форми навчання можуть зараз виїжджати за межі України, чи не можуть?
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
- Ви пишете:
"Студенти чоловічої статі не мають права виїжджати зараз за кордон, якщо вони не входять до переліку."
- Держприкордонслужба пише:
"Під час воєнного стану, мають право виїжджати за межі України особи чоловічої статі, віком 18-60, років, котрі мають посвідчення про відстрочку від призову, за статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
- Стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" пише:
"Відстрочку від призову мають здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти".
То студенти денної форми навчання можуть зараз виїжджати за межі України, чи не можуть?
Хххххххххх
Це стосується особливого стану, а зараз воєнний стан.
Тут пишеться саме про воєнний стан.
Ознайомтеся, будь ласка, ось з цим документом:
static.nv.ua/shared/system/MediaPhoto/images/000/222/406/original/a7f495c28b729c3d6a1ff4658db7bc57.png
Виходячи з цього документу — студенти чоловічої статі, віком 18-60 років, денної форми навчання, можуть виїжджати за межі України зараз, під час воєнного стану, чи ні?
Закон України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Стаття №1.
Особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій;
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Діана!
"Чи правильно я розумію, що:
1. Студенти денної та дуальної форми навчання можуть виїжджати за межі України зараз, на підставі відстрочки від призову, за статтею 23 "Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
2. Документи, які для цього необхідні: 2.1. Довідка з ВНЗ, 2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.
3. У разі відмови пропуску на кордоні: 3.1. Викликати оперативного чергового Держприкордонслужби, 3.2. Вимагати прийом керівництва КПП, 3.3. Подавати скаргу до Держприкордонслужби.
Так"?
Так, все вірно.
При цьому, це стосується військовозобов’язаних та резервістів, а якщо особа, є призовникомио взагалі мобілізація цієї особи не стосується (нормативно-правові акти мною наведено вище).
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Вы не подлежит призыву по мобилизации, так как Вы являетесь призывником и Вас возможно призвать только на срочную воинскую службу.
Так же вы можете получить отсрочку в связи с учебой.
Указ Президента на Вас не распостраняется в обязательном порядке , но если у Вас есть желание и Вы можете использовать оружие , то можете присоединится к формированию территориальной обороны Вашего региона добровольно и подписать контракт добровольца ТРО
Документи, які для цього необхідні: 2.1. Довідка з ВНЗ, 2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.
У разы выдмови питання вирішується через начальника прикордонного посту.
Відповідно до Указу Президента № 69/2022 призову підлягають:
С уважением,
Константин Гончаренко
Чи правильно я розумію, що:
1. Студенти денної та дуальної форми навчання можуть виїжджати за межі України зараз, на підставі відстрочки від призову, за статтею 23 "Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
2. Документи, які необхідні для перетину кордону студентами:
2.1. Довідка з ВНЗ,
2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.
3. У разі відмови пропуску на кордоні:
3.1. Викликати оперативного чергового Держприкордонслужби,
3.2. Вимагати прийом керівництва КПП,
3.3. Подавати скаргу до Держприкордонслужби.
Вірно?
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
все вірно у закладах освіти є форма довідки спеціально для тцк та сп так і скажіть, за підписом ректора , або директора навчальної частини , штамп про відстрочку ставлять у військовий білет , або дають окрему довідку на бланку тцк сп з підписом і печаткою начальника.
скарга пишеться на листку А4 державною мовою на ім я начальника посту з вказанням контактів зв язку та адреси листування з заявником.
---
Ви можете здійснити оплату юристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
1. Як конкретно називаються документи для підтвердження відстрочки студентам денної форми навчання?Ви кажете про довідки з ВНЗ та військкомату. Як правильно ці довідки називаються?
2. Як виглядають ці документи?Як виглядають "довідки" з ВНЗ та військкомату?
3. Що конкретно робити, у разі відмови у видачі цих необхідних документів в установах?Який порядок дій?
4. Чи існує якийсь закон, який передбачає право на отримання цих необхідних "довідок" про відстрочку / денну форму навчання у ВНЗ / військкоматі?
5. Що конкретно робити, у разі відмови пропуску на кордоні?Який порядок дій?
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
У ВНЗ є спеціальна форма для військомату призовникам , код точно не пам ятаю.
довідки оформлюються на бланку внз в правому верхньому куті вказують форму документа
Штамп про відстрочку ставиться у білет після огляду ВЛК, АБО оформлюють довідку для ВНЗ з підписом начальника на бланку з вказанням підстав для відстрочки та терміну її надання.
Якщо ВНЗ відмовляє подайте письмову заяву ректору на його ім я з вимогою оформити довідку для військомату , зареєструйте в канцелярії та скажіть хай дадуть копію зі штампом і номером про прийняття заяви у 15-ти денний термін чи раніше мають надати письмову відповідь на адресу вказану у заяві та телефон.
якщо тцк сп відмовляє подаєте заяву аналогічну на імя начальника ТЦК СП з вимогою видати довідку про відстрочку для внз.
відмову оскаржуєте поданням скарги до обласного комісаріату, далі до міноборони та до суду.
краще телефонуєте на 15-45 урядовий контактний -центр описуєте проблему по телефону і ваше питання прискорять у розгляді і дадуть відповідь.
https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-deyakih-pitan-orga...
ось роз яснення студентам щодо отримання відстрочки
С уважением,
Константин Гончаренко
Чи є якийсь закон, чи конкретна стаття, де сказано, що саме являється "посвідченням про відстрочку"?
Відповідно до яких постанов і де саме зазначено, які документи можуть трактуватися як "посвідчення про відстрочку"?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"Чи правильно я розумію, що:
1. Студенти денної та дуальної форми навчання можуть виїжджати за межі України зараз, на підставі відстрочки від призову, за статтею 23 "Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"".
2. Документи, які для цього необхідні: 2.1. Довідка з ВНЗ, 2.2. Довідка з військкомату про відстрочку від призову.
3. У разі відмови пропуску на кордоні: 3.1. Викликати оперативного чергового Держприкордонслужби, 3.2. Вимагати прийом керівництва КПП, 3.3. Подавати скаргу до Держприкордонслужби.
Так"?
Так, все вірно!
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"Як конкретно називаються документи для підтвердження відстрочки студентам денної форми навчання?Ви кажете про довідки з ВНЗ та військкомату. Як правильно ці довідки називаються"?
- З ВНЗ, це довідка по формі, яка у них передбачена вони знають.
- У ТЦКСП (военкомате) або просто відмітка у військовому квитку про те, що надана відстрочка від призову по мобілізації в зв'язку з навчанням на денній формі або довідка ТЦКСП (військкомату) в довільній формі про те, що надана відстрочка від призову по мобілізації в зв'язку з навчанням на денній формі.
"2. Як виглядають ці документи? Як виглядають "довідки" з ВНЗ та військкомату"?
- Довідка ВНЗ така, яку ВНЗ постійно дають для військкомату у них своя форма.
Не знайдуть форму, нехай зроблять у довільній.
Довідка ТЦКСП (військкомату) в довільній формі про те, що надана відстрочка від призову по мобілізації в зв'язку з навчанням на денній формі.
"3. Що конкретно робити, у разі відмови у видачі цих необхідних документів в установах. Який порядок дій"?
- Повинні дати, це їх обов'язок.
Треба подавати скаргу за не надання довідки ВНЗ до Міністерства освіти і науки України.
А за ненадання довідки ТЦКСП (військкоматом), відповідно до вищого ТЦКСП (військкомату) та Міністерства оборони України.
"4. Чи існує якийсь закон, який передбачає право на отримання цих необхідних "довідок" про відстрочку / денну форму навчання у ВНЗ / військкомат"?
- При вступі до ВНЗ, укладається контракт та видається наказ і особа має право отримати довідку, щоб підтвердити факт навчання у ВНЗ.
ТЦКСП (військкомату), ставить відмітку у військовому квитку або видає довідку про відстрочку від призову по мобілізації, на підставі:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
Цього достатньо!
"5. Що конкретно робити, у разі відмови пропуску на кордоні?Який порядок дій"?
- НА МІСЦІ ВИКЛИКАТИ ОПЕРАТИВНОГО ЧЕРГОВОГО ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАТИ ПРИЙОМ КЕРІВНИЦТВА ПУНКТУ ПРОПУСКУ НА КОРДОНІ, ПОДАВТИ СКАРГУ ДО ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ.
Всього доброго!
1. На довідках з ВНЗ, військкомату мають бути якісь штампи / печаті?
Якщо так - то які?
2. На довідках з ВНЗ, військкомату мають бути якісь підписи?
Якщо так - то чиї / від кого?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
"1. На довідках з ВНЗ, військкомату мають бути якісь штампи / печаті?
Якщо так - то які"?
- Довідка з ВНЗ вона на бланку ВНЗ, внизу кругла печатка та підпис того хто видав: ректор, проректор, декан тощо або також можна вверху з правої сторони кутовий штамп ВНЗ, а внизу кругла печатка ВНЗ та підпис того хто видав: ректор, проректор, декан тощо.
"2. На довідках з ВНЗ, військкомату мають бути якісь підписи?
Якщо так - то чиї / від кого"?
- Так, як вище зазначив: підпис того хто видав: ректор, проректор, декан тощо.
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Чи є якийсь закон, чи конкретна стаття, де сказано, що саме являється "посвідченням про відстрочку"?
- Відповідно до яких постанов і де саме зазначено, які документи можуть трактуватися як "посвідчення про відстрочку"?
Бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (статт 24 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ).
Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування та на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), у разі, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів та виконання мобілізаційних завдань (замовлень).
Такі військовозобов’язані не підлягають прийняттю на службу у військовому резерві.
На військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню за переліками посад та професій, військовими комісаріатами за місцем розташування підприємств оформлюються посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік.
З питань, що пов'язані з бронюванням військовозобов'язаних за підприємствами, останні звертаються до міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій та до військових комісаріатів за місцем знаходження підприємств.Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час регулюються, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 "Про затвердження Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час" (для службового користування) та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 493 "Про затвердження переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час".
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Моє питання не зовсім у цьому полягає.. Мене цікавить: Чи є якийсь закон, чи конкретна стаття, де сказано, що саме являється "посвідченням про відстрочку"?
Відповідно до яких постанов і де саме зазначено, які документи можуть трактуватися як "посвідчення про відстрочку"?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"Моє питання не зовсім у цьому полягає.. Мене цікавить: Чи є якийсь закон, чи конкретна стаття, де сказано, що саме являється "посвідченням про відстрочку"?
Відповідно до яких постанов і де саме зазначено, які документи можуть трактуватися як "посвідчення про відстрочку"?
- Так, я Вам і направляю нормативно-право акти з цього приводу, ІНШІ ВІДСУТНІ:
Бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (статт 24 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ).
На військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню за переліками посад та професій, військовими комісаріатами за місцем розташування підприємств оформлюються посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік.
З питань, що пов'язані з бронюванням військовозобов'язаних за підприємствами, останні звертаються до міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій та до військових комісаріатів за місцем знаходження підприємств.Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час регулюються, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 "Про затвердження Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час" (для службового користування) та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 493 "Про затвердження переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час".
СТОСУЄТЬСЯ ЛИШЕ ВКАЗАНИХ ОСІБ, ЯКІ ЗАБРОНЬОВАНІ.
При наявності запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
"посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік" - обов'язково щоб було і те і те?
І посвідчення про відстрочку і повідомлення про зарахування на спец військ облік?
Якщо так, то звичайні студенти, які мають лише посвідчення про відстрочку, відповідно до навчання на денній формі, все-таки, не можуть виїжджати за кордон зараз, під час воєнного стану?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік" - обов'язково щоб було і те і те? І посвідчення про відстрочку і повідомлення про зарахування на спец військ облік?
- ДЛЯ ЗАБРОНЬОВАНИХ ОСІБТИХ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ А НЕ СТУДЕНТІВ ТАК!
СТУДЕНТИ ТУТ НЕ ЗАЗАЧЕНІ:
"Бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час з метою забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період (статт 24 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" ).
На військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню за переліками посад та професій, військовими комісаріатами за місцем розташування підприємств оформлюються посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік.
З питань, що пов'язані з бронюванням військовозобов'язаних за підприємствами, останні звертаються до міністерств, відомств, обласних державних адміністрацій та до військових комісаріатів за місцем знаходження підприємств.Організація, порядок, обсяги та переліки посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час регулюються, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 04 лютого 2015 року № 45 "Про затвердження Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час" (для службового користування) та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року № 493 "Про затвердження переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час".
"Якщо так, то звичайні студенти, які мають лише посвідчення про відстрочку, відповідно до навчання на денній формі, все-таки, не можуть виїжджати за кордон зараз, під час воєнного стану?
- СТУДЕНТИ В ЦЬОМУ ПЕРЕЛІКУ ВІДСУТНІ, ТОМУ МОЖЕ БУТИ ДОСТАТНЬО ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ВІДСТРОЧКУ (ЙОГО ФАКТИЧНО ВЗАГАЛІ РІДКО ВИДАЮТЬ СТУДЕНТАМ, А ЯКЩО ВОНО Є, ТО ЦЕ ДОБРЕ).
Якщо консультація Вам допомогла Ви можете закрити питання та залишити візив, дякую.
При наявності додаткових і уточнюючих запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Євгеній Олександрович!
Раніше ви писали про те, що студенти чоловічої статі, віком 18-60 років, що навчаються на денній формі навчання - мають право виїжджати за межі України зараз, під час воєнного стану.
Натомість, якщо по пункту першому, листа Держприкордонслужби з поправками, необхідно мати і І "посвідчення про відстрочку" і "повідомлення про зарахування на спец військ облік", то, виходить, що звичайні студенти денної форми навчання, які мають лише посвідчення про відстрочку, не можуть виїжджати за межі України зараз, під час воєнного стану.
Так?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"Раніше ви писали про те, що студенти чоловічої статі, віком 18-60 років, що навчаються на денній формі навчання - мають право виїжджати за межі України зараз, під час воєнного стану"?
ВСЕ ВІРНО, ТАК І Є!
СТУДЕНТАМ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ТИМ, ЩО Є ПРИЗОВНИКАМИ, ДО 27 РОКІВ, А НЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИМИ.
ВИМОГИ ЗАКОНУ ЧІТКО ПРО ЦЕ СВІДЧАТЬ.
При цьому, якщо особа призовник, то взагалі повинна бути звільнена від призову по мобілізації, так як:
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:
1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...", а также:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...".
ЛИСТ ДЕРЖПРИКОРДОНСЛУЖБИ УКРАЇНИ, МІСТИТЬ ПОСИЛАННЯ НА СТ.23 ВКАЗАНОГО ЗАКОНУ (ТОБТО ПІДТВЕРДЖУЄ ТЕ. ЩО ВОНА ПОВИННА ЗАСТОСОВУВАТИСЯ), НЕ Є ЗАКОНОМ, МАЄ ХАРАКТЕР РОЗ"ЯСНЕННЯ.
ЩОДО ВІЙСЬКОВОЗОБОВЯЗАНИХ ЗАПАСУ, РЕЗЕРВІСТІВ, ТО СТУДЕНТИ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, МАЮТЬ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИОЗВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
"Натомість, якщо по пункту першому, листа Держприкордонслужби з поправками, необхідно мати і І "посвідчення про відстрочку" і "повідомлення про зарахування на спец військ облік", то, виходить, що звичайні студенти денної форми навчання, які мають лише посвідчення про відстрочку, не можуть виїжджати за межі України зараз, під час воєнного стану. Так"?
- А ЯКЩО ТАКОМУ СТУДЕНТУ ВИДАЛИ ПОСВІДЧЕННЯ ПРО ВІДСТРОЧКУ, ЦЕ ЗРОБЛЕНО БУЛО НЕ ПРАВИЛЬНО, АЛЕ НЕХАЙ ВОНО БУДЕ, В ТОЙ ЖЕ ЧАС ЙОМУ ВОНО НЕ ПОТРІБНО, ВІН ПОВИНЕН БУТИ ЗВІЛЬНЕНИЙ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇЇ, ТАК ЯК НЕ МАЄ СТАТУСУ ОСОБИ, ЯКА ПОВИННА БУТИ ПРИЗВАНА ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТОБТО ЙОМУ ВІДСТРОЧКА НЕ ПОТРІБНА, ВІН НЕ ПОВИНЕН БУТИ ПРИЗВАНИЙ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.
А хіба особа яка має статус "військовозобов'язаний" не може бути "здобувачем фахової передвищої та вищої освіти" ?
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
У ТЦК СП є спеціальні бланки для таких довідок студентам, це регламентується внутрішніми правилами діловодства центру комплектування. За дорученням начальника документи мають оформити.
Вам достатньо мати один з перерахованих документів , у роз яснення Держприкордон служби, необов язково усі.
Також можуть поставити штамп " надано відстрочку" прямо у військовий квиток , його треба пред явити на кордоні і все.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"А хіба особа яка має статус "військовозобов'язаний" не може бути "здобувачем фахової передвищої та вищої освіти""?
- Може, я про це вже вказував.
Якщо не військовозобов’язаний, то звільнення від мобілізації, а якщо військовозобов’язаний, то відстрочка від призову по мобілізації.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
А хіба особа яка має статус "військовозобов'язаний" не може бути "здобувачем фахової передвищої та вищої освіти" ?
Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду
А хіба особа яка має статус "військовозобов'язаний" не може бути "здобувачем фахової передвищої та вищої освіти" ?
Ххххххххххх
Треба розрізняти відстрочка від військової служби в особливий період і відстрочки від мобілізації в умовах військового стану.
Зараз військовий стан, тому відстрочки для навчання немає.
> Стаття №1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
"Особливий період настає з моменту введення воєнного стану в Україні та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій."
> Стаття №23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
"Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період НЕ підлягають також: здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти."
Виходячи з цього, будь ласка, поясніть мені, що ви маєте на увазі.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
"А хіба особа яка має статус "військовозобов'язаний" не може бути "здобувачем фахової передвищої та вищої освіти""?
- Може, я про це вже вказував.
Якщо не військовозобов’язаний, то звільнення від мобілізації, а якщо військовозобов’язаний, то відстрочка від призову по мобілізації.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
Всього доброго!
> СТАТТЯ №1 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ":
"Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;"
Зрозуміло, що призову і мобілізації не підлягають "ПРИЗОВНИКИ", які навчаються на денній формі, за статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
А чи не підлягають призову і мобілізації саме "ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ", які, тим не менш, також навчаються на денній формі навчання?
Бо у статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не сказано конкретно, що "здобувачі освіти" можуть відноситись до "ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ", або навпаки.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
" СТАТТЯ №1 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ":
"Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:
допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;
призовники - особи, приписані до призовних дільниць;
військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;
військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;"
Зрозуміло, що призову і мобілізації не підлягають "ПРИЗОВНИКИ", які навчаються на денній формі, за статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
А чи не підлягають призову і мобілізації саме "ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ", які, тим не менш, також навчаються на денній формі навчання?
- НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ ПРИЗОВУ ВІЙСЬКОВОЗОБОВЯЗАНІ, РЕЗЕРВІСТИ, ЯКІ Є СТУДЕНТАМИ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, А МАЮТЬ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:...
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
"Бо у статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не сказано конкретно, що "здобувачі освіти" можуть відноситись до "ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИХ", або навпаки"!
- СКАЗАНО ПРО ЦЕ, ТУТ ПОДИВІТЬСЯ:
""Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:..".
Якщо консультація Вам допомогла Ви можете закрити питання та залишити візив, дякую.
При наявності додаткових і уточнюючих запитань звертайтеся через "Звернутися".
Всього доброго!
Поясню питання детальніше:
У статті 23, дослівно, говориться:
"Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані"
І у тій ж статті 23, далі по тексту, далі говориться:
"Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також"
І у цьому другому формулюванні - без слова "військовозобов'язані".
Думаю, розділили вони саме таким формулюванням - не просто так.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Діана!
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".
ЯКЩО НЕ ВНИКАТИ ТО МОЖНА ПОДУМАТИ ЩО ТАКІ ПІДСТАВИ СТОСУЮТЬСЯ ВСІХ!!! (ЩО НЕ ПОГАНО)
АЛЕ НАСПРАВДІ, ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ТАКІ ПІДСТАВИ СТОСУЮТЬСЯ ВІЙСЬКОВОЗОБОВЯЗАНИХ, РЕЗЕРВІСТІВ, ТОМУ ЩО ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ТА ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ МОЖУТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВЯЗАНІ, РЕЗЕРВІСТИ, А ІНШІ ВЗАГАЛІ ВІД НЕЇ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ІІ ВОНИ ДО ЦЬОГО ЗАКОНУ НЕ МАЮТЬ ВІДНОШЕННЯ (ПРИЗОВНИКИ НА СТРОКОВУ, АЛЬТЕРНАТИВНУ СЛУЖБУ ТОЩО).
ЩО ВИДНО З:
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
"Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації
1. Громадяни зобов’язані:
з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період;...".
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022
Про загальну мобілізацію:
https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...
"8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:...
2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...",
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня!
Так, можуть виїжджати за кордон. Для цього будуть потрібні наступні документи: паспорт, ІПН, посвідчення про відстрочку від призову або хоча б довідку про навчання за денною формою.
Сторінка Державної прикордонної служби в Фейсбук: https://www.facebook.com/100066866381279/posts/284433603795517/?d=n:
На період дії правового режиму воєнного стану чоловікам – громадянам України, віком від 18 до 60 років, обмежено виїзд за межі України.
Окремо зазначимо, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.
Зокрема тих, які мають:
1. посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік;
2. висновок військово-лікарської комісії про непридатність.
Крім того обмеження не стосуються осіб:
А також тих, хто є:
Згідно зі статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
Особи, зазначені в абзацах четвертому - восьмому частини другої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.
Обов'язки громадян:
Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" передбачено:
Громадяни, які перебувають у запасі і не призвані на військову службу під час мобілізації можуть бути відповідно до закону залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер.
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту).
ВСЬОГО ДОБРОГО!
Адвокат, м. Вінниця, 10 років досвіду
Кордон можуть перетнути:- чоловіки 60 р. +;- чоловіки, які мають 3-х дітей або більше;- чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років або на утриманні яких є дитина з інвалідністю.Кожна із зазначених вище обставин має підтверджуватися документами:- вік - паспортом;- кількість дітей - паспорт та свідоцтва про народження дітей;- довідки з департаментів соц.політики.Інших винятків законодавстом не визначається.