Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Мне 39л прописка Херсон, первая судимость в21г по легкой статье,вторая по тяжелой в 27л освободился после первой принёс справку в военкомат и приписное,в справке написано не военнообязан.билет не получал.приписное забрали.сейчас хочу билет,что делать?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання
Наявність судимості означає для вас зняття з військового обліку, та те що ви не можете бути мобілізованим.
У військкоматі отримайте війковий квиток та з ним спробуйте перетнути кордон. Проте зазначу, що наявність судимості може передбачати для вас обмеження у т. ч перетину кордону.
Закон про кримінальну відповідальність встановлює правило, відповідно до якого особа, яка відбула відповідний вид покарання за вчинене кримінальне правопорушення,протягом певного часу вважається такою, що має судимість.У цей період на особу покладаються певні обмеження її правового статусу, пов’язані з учиненим раніше кримінальним правопорушенням (обмеження при прийомі на роботу, при виїзді за кордон тощо).
Загальноправові наслідки судимості полягають у різноманітних обмеженнях, що встановлюються законом щодо осіб, які мають непогашену або не зняту судимість. Це зокрема:
заборона приймати на певні посади. В одних випадках така заборона встановлена безвідносно до виду злочину, за який є судимість, в інших – береться до уваги судимість лише за умисний злочин чи певний вид злочинів. Так, особи, які мають не зняту чи непогашену судимість, не можуть обіймати посаду прокурора або слідчого прокуратури, судді, бути народними засідателями, адвокатами, нотаріусами. Згідно зі статтею 76 Конституції України не може бути обраним до Верховної Ради України громадянин, який має судимість за вчинення умисного кримінального правопорушення, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку.
обмеження у здійсненні підприємницької діяльності. Особи, яким суд заборонив займатися певною діяльністю, не можуть бути зареєстровані як підприємці з правом здійснення відповідної діяльності до закінчення строку, встановленого вироком суду;
обмеження у допуску до державної таємниці (за наявності судимості за тяжкий злочин), що є умовою обіймання певних посад;
обмеження у виїзді за кордон громадянина України й обмеження у прийнятті до громадянства України (щодо особи, засудженої в Україні до позбавлення волі за вчинення тяжкого кримінального правопорушення).
Успіхів
у меня загран есть) бывал уже не раз)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Відповідно до статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу":
6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
...
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
Звертаю увагу на тяжкість злочинів, визначених Кримінальним кодексом України:
Стаття 12. Класифікація кримінальних правопорушень
...
5. Тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.
6. Особливо тяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі.
Звертаю увагу, що на підстві наявної у Вас довідки виїхати за кордон Ви, скоріше за все, не зможете.
Тому для спокійного перетину кордону України Вам потрібно:
1. Звернутись до центру комплектування та соціальної підтримки (нова назва військкомату) за Вашим місцем проживання (у воєнний час прив'язки до місця реєстрації немає).
2. Пройти медичну комісію.
3. Отримати війьковий квиток або інший документ, де буде зазначено виключення Вас з військового обліку, адже як судимий раніше за тяжкий злочин Ви маєте бути саме виключені із військового обліку.
Якщо Вам вдасться отримати військовий квиток або тимчасове посвідчення саме з такою інформацією, перетин кордону не стане для Вас проблемою!
Успіхів! Якщо є питання, звертайтесь!
у меня из документов,паспорт,код,и копия справки об освобождения ,и прописка херсон
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Евгений!
Этого достаточно для того, чтобы получить военный билет с отметкой об исключении из воинского учёта, чтобы иметь возможность выехать за границу.
Если есть вопросы обращайтесь через кнопку "Звернутися".
Всего доброго, удачи Вам!
справка(ксерокс) после первой легкой судимости..
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Евгений!
"справка(ксерокс) после первой легкой судимости.."?
Нет, это не подходит
Вам необходимо подтвердить судимость по тяжкой статье Уголовного кодекса Украины.
Тогда Вам нужна справка о судимости, там всё это будет.
Рекомендую обратиться в любое управление полиции, по месту пребывания и заказать там справку о судимости, это делается бесплатно, достаточно паспорта гражданина Украины (у них у всех доступ к базе данных информационных технологий о судимости/несудимости)
Если есть вопросы обращайтесь через кнопку "Звернутися".
Всего доброго, удачи Вам!
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіЦих документів має вистачити!
Збирайте всі документи, які Ви маєте, і йдіть до військкомату.
Головне підтвердити судимість за тяжкий злочин, без цього отримати відстрочку буде неможливо.
Успіхів Вам!
Хххххххххххххххххххххххххххх
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день, Євгеній!
ЯКЩО ВИ БУЛИ ЗАСУДЖЕНІ ДРУГИЙ РАЗ ЗА ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН, ТО ВАМ ПОВИННІ ВИДАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК, З ВІДМІТКОЮ, ЩО ВИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИЙ).
ВАС ПОВИННІ НЕ ЗНЯТИ, А САМЕ ВИКЛЮЧИТИ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ!!!
У Вас є законні підстави для виїзду за кордон.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про військовий обов'язок і військову службу
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text
"Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього... 6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:
1) призвані чи прийняті на військову службу;
2) проходять військову службу (навчання) у вищих військових закладах освіти і військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти;
3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку;
4) досягли граничного віку перебування в запасі;
5) припинили громадянство України;
6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;
7) направлені для відбування покарання до установ виконання покарань або до яких застосовано примусові заходи медичного характеру;
8) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими".
ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ТРЕБА ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК, З ВІДМІТКОЮ ПРО ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.
При наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".
Всього доброго!
это если есть доступ к базам… чтобы проверить мою биографию)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Евгений!
Вы можете обратиться в любой ТЦКСП (военкомат), по месту пребывания, в виду военного положения.
Паспорта, ИНН, справки об освобождении достаточно для того, чтобы получить военный билет с отметкой об исключении из воинского учёта, чтобы иметь возможность выехать за границу.
ТЦКСП (военкомат) может сделать запрос и будет ждать ответ, но это долго.
Если есть вопросы обращайтесь через кнопку "Звернутися".
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Евгений.
Согласно законодательства Вы не являетесь военнообязанным в силу ст. 37 ЗУ "Про військовий обовязок і військову службу", поскольку подлежите исключению с воинского учета, поэтому Указ Президента Украины "Об общей мобилизации" на вас не распространяется.
Для того чтобы пересечь границу Вам необходимо предъявить военно-учетный документ (удостоверение вместо военного билета) с отметкой об исключении с воинского учета. Для этого необходимо обратится в Центр комплектования (военкомат) и получить такой документ.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Евгений!
"справка(ксерокс) после первой легкой судимости.."?
Нет, это не подходит
Вам необходимо подтвердить судимость по тяжкой статье Уголовного кодекса Украины.
Тогда Вам нужна справка о судимости, там всё это будет.
Рекомендую обратиться в любое управление полиции, по месту пребывания и заказать там справку о судимости, это делается бесплатно, достаточно паспорта гражданина Украины (у них у всех доступ к базе данных информационных технологий о судимости/несудимости)
Если есть вопросы обращайтесь через кнопку "Звернутися".
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Євгеній!
Так, Ви маєте підставу для виключення з військового обліку військовозобов'язаних (п. 6. ч. 6 ст. 37 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text). Однак, обмеження на виїзд за кордон стосуються не просто військовозобов'язаних, а всіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
А згідно Постанови КМУ № 57 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...) та офіційних роз'яснень Державної прикордонної служби України (https://dpsu.gov.ua/ua/news/Do-kogo-z-cholovikiv-gromadyan-Ukraini-vikom-vid-18-do-60-rokiv-ne-zastosovutsya-obmezhennya-viizdu-za-kordon-/) обмеження щодо перетину кордону на виїзд з України не застосовуються до окремих осіб цієї категорії, зокрема:
- які мають висновок військово-лікарської комісії про непридатність з виключенням з військового обліку.
Указ Президента Украини "Про введення воєнного стану в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/64/2022#Text):
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" постановляю:
3. У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".
Конституція України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...):
Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до ст. 19 Конституції України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%...): "Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України".
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" і я відповім на них в індивідуальному порядку.
При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!