Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Как бабушке перевезти внучку с Украины в Польшу к маме. Разные фамилии у бабушки и внучки. И подойдёт ли написанное доверенное письмо в электронном виде с моей подписью и фото паспорта? Я (мама) сейчас нахожусь в Германии.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (7)
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Громадяни України можуть перетнути кордон України на контрольно-пропускних пунктах за наявності
біометричного закордонного паспорта громадянина України
небіометричного закордонного паспорта громадянина України
внутрішнього паспорта України у вигляді книжечки
внутрішнього паспорта у вигляді пластикової картки.
В окремих випадках прикордонники погоджують пропуск біженців на підставі фотокопії (ксерокопії) будь-якого з вищенаведених паспортів.
Для жінок, неповнолітніх дітей (тобто дітей до 18 років) і чоловіків від 60 років відсутні будь-які обмеження для перетину кордону.
Неповнолітні діти до 16 років перетинають кордон в супроводі одного із батьків за наявності свідоцтва про народження дитини.
За відсутності свідоцтва про народження, необхідно надати документи, що підтверджують наявність родинних зв’язків. Нотаріально посвідчений дозвіл іншого із батьків не потрібен.
Неповнолітні діти до 16 років також можуть перетинати кордон в супроводі інших (окрім батьків) повнолітніх осіб. Бажано мати будь-який документ, що підтверджує наявність родинних зв’язків. Нотаріально посвідчений дозвіл від батьків не потрібен.
Тобто вам достатньо свідоцтва про народження дитини, та вашого паспорту і можете сфотографувати копію документів матері її свідоцтво про наодження і паспорт.
Успіхів
значит, моя мама(бабушка) может перевезти мою дочь(внучку) с ее паспортом, свидетельством о рождении и моем(мамином )свидетельстве о рождении? Но у моей мамы(бабушки) только копия моего свидетельства о рождении! Подойдёт копия??
сейчас разве нужно делать доверенность? Как я ее сделаю в это военнное время?? Я же в другой стране беженку. И мне выше ответили, что сейчас не нужно,кто прав?
Адвокат, м. Рівне
Бабуся може перевести внучку з її свідоцтвом про народження та своїм паспортом, копії ваших документів, для встановлення родинних звязків цілком достатньо.
Довіреності, зарез також можна зробити, так як нотаріуси працюють, але зарез на кордоні їх не вимагають.
Тому не турбуйтесь бабуся з внучкою перейде кордон.
Успіхів
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий вечер, Светлана!
Это возможно, соглсано закона:
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів Українивід 1 березня 2022 р. № 179:
Про внесення змін до пункту 2-4 ... | від 01.03.2022 № 179 (rada.gov.ua)
ЗМІНИ,що вносяться до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України...
2. Після абзацу шостого доповнити пункт абзацами такого змісту:
“...Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.”.
У зв’язку з цим абзаци сьомий - дев’ятий вважати абзацами дев’ятим - одинадцятим.
3. Абзац дев’ятий викласти в такій редакції:
“Після прибуття дітей, зазначених в абзацах першому, четвертому, сьомому та восьмому цього пункту, за межі України особи, що супроводжують дитину, зобов’язані протягом одного робочого дня звернутися до консульської установи України в країні перебування для постановки дитини на тимчасовий консульський облік.”.
"И подойдёт ли написанное доверенное письмо в электронном виде с моей подписью и фото паспорта"?
- Этого не нужно делать.
Должно быть достаточно этих документов: "значит, моя мама(бабушка) может перевезти мою дочь(внучку) с ее паспортом, свидетельством о рождении и моем(мамином )свидетельстве о рождении", так как в законе: "...за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.”.
"Но у моей мамы(бабушки) только копия моего свидетельства о рождении! Подойдёт копия"?
- Да, достаточно.
Всего доброго!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Вам необхідно , аби бабуся з паспортом громадянки, та свідоцтвом дитини та вашим свідоцтвом перетнула кордон разом з дитиною.
довіреність є необов язковою , а дозвіл , якщо прикордонний пост буде вимагати , необхідно скласти у простій письмовій формі без бланку у консульстві України на території ФРН німеччина консул , має право завірити , направите бабусі на вайбер фото гарної якості для друкування.
копії офіційних документів мають бути достатнім аргументом.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Ви можете здійснити оплату юристу, натиснувши "галочку зеленого кольору під фото обраного юриста", з залишенням відзиву, а також додатково: у разі наявності можливості у графі: "Віддячити".
Під час воєнного стану це дуже актуально.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня, Світлано!
Наразі діють такі Правила перетину кордону для дітей віком до 16 років в умовах війни
➤ Дитину може супроводжувати один із батьків, баба, дід, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим або інша особа, уповноважена одним з батьків.
➤ Для виїзду в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітнього брата, сестри, мачухи, вітчима мають бути наявні документи, що підтверджують сімейні зв’язки супроводжуючої особи з дитиною (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб тощо).
➤ Нотаріально посвідчена згода одного з батьків на виїзд дитини за кордон потрібна у випадку виїзду дитини в супроводі особи, яка не є одним із її батьків, бабою, дідом, братом, сестрою, мачухою або вітчимом. Завірити довідку можна в органах опіки та піклування органів місцевого самоврядування.
➤ Якщо документи було втрачено: деякі країни можуть пропустити вас із дитиною і без документів. Проте радимо не ризикувати та перевіряти інформацію на сайті Міністерства закордонних справ країни, до якої прямуєте.
НА ДАННЫЙ МОМЕНТ СОГЛАСИЕ, УДОСТОВЕРЕННОЕ НОТАРИАЛЬНО, НЕ НУЖНО:
Про внесення змін до Правил пере... | від 12.03.2022 № 264 (rada.gov.ua)
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА
від 1 березня 2022 р. № 179Київ
Про внесення змін до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92; Офіційний вісник України, 2002 р., № 1, ст. 4; 2003 р., № 37, ст. 1981; 2004 р., № 30, ст. 2015; 2007 р., № 52, ст. 2130), зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.
Прем'єр-міністр України
Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 1 березня 2022 р. № 179
ЗМІНИ,що вносяться до пункту 2-4 Правил перетинання державного кордону громадянами України...
2. Після абзацу шостого доповнити пункт абзацами такого змісту:
“...Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/ документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою.”.
У разі відмови в перетині кордону викликайте керівництво КПП, звертайтеся до Адміністрації Державної прикордонної служби України:
- поштою (на адресу Адміністрації Державної прикордонної служби України: м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26);
- на електронну пошту: zvernennia@dpsu.gov.ua.
- на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.
Також можете телефонувати на Урядову Гарячу лінію 1545.
Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через контакти в моєму профілі або через кнопку "Звернутися" біля фото (при зверненні вказуйте свою e-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися).
ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!