Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Здравствуйте! В деталях хочу описать свою ситуацию.
14.09.2021 у меня умерла мама! Отец умер еще в 2007 году. Полностью всю свою жизнь я проживал с родителями по одному и тому же адресу в городе Киеве где живу и сейчас. Я единственный ребенок в семье.
После смерти мамы я узнал что у нее остались два депозита (гривна, доллар) в Приватбанке и один депозит (доллар) в Ощадбанке! По закону я имею право получить эти депозиты в банках. Никто из родственников следующей линии не претендует на наследство. И меня волнует то, что из-за начала войны я не успел обратится к нотариусу в течении 6 месяцев после смерти мамы...
Я хотел бы у Вас узнать пошагово каковы должны быть мои действия, список всех нужных документов и приблизительные сроки когда я смогу снять денежные средства с депозитов в банке? А так же во сколько мне обойдется Ваша помощь, если Вы согласитесь со мной сотрудничать?
С уважением, Евгений.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Київ
День добрый, по срокам не волнуйтесь, на время введения военного положения сроки по принятию наследства приостановлены. Также нотариус может сейчас принять ваше заявление о принятии наследства, даже не имею доступа к реестру. Средства вы сможете получить после того как будет выдано свидетельство о праве на наследство.
Из документов вам надо:
- свидетельство о смерти
- ваш паспорт и код, свидетельство о рождении
- документы на имущество
По депозитам, там нотариус сам делает запросы в банки.
Что касается юридического сопровождения, то или звоните, или пишите в личные сообщения.
Юрист, 4 роки досвіду
З 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", в Україні введено режим воєнного стану!Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 209 "Деякі питання державної реєстрації в умовах воєнного стану та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164" на час дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини зупиняється.
Тобто з 24 лютого строк прийняття спадщини зупинився.
Відповідно до ст. 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місце знаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місце знаходження основної частини рухомого майна. Місце відкриття спадщини підтверджується довідкою житлово-експлуатаційної організації, довідкою правління житлово-будівельного кооперативу про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця, записом у будинковій книзі про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця, довідкою адресного бюро, або довідкою райвійськкомату про те, що спадкодавець до призову на військову службу проживав за відповідною адресою. Місце відкриття спадщини не може підтверджуватись свідоцтвом про смерть.
Документи, які необхідні для прийняття спадщини:
Тому ви ще можете подати заяву про прийняття спадщини за місцем її відкриття.
Для більш детальної консультації звертайтеся в приватні повідомлення за допомогою значка "звернутися".
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Особа, яка постійно проживала разом зі спадкоємцем, вважається такою, що прийняла спадщину автоматично, якщо вона не відмовилась від неї. Їй не обов'язково подавати заяву нотаріусу. Такий спадкоємець має після спливу шести місяців отримати в нотаріуса свідоцтво про право на спадщину.
Ви можете звертатись до мене для надання додаткових юридичних послуг з даного питання чи інших запитань.