Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 01 квітня 2022, питання №60636 150₴

Как сделать документ

Как сделать документ по выплате по машине ,если я нахожусь в Германии,мой бывший молодой человек хочет выкупить авто у меня , он находиться в Украине ,я пока что не могу выехать в Украину ,авто оформлено на меня ,подскажите как сделать этот документ ?Что б он был спокоен и я

Відповіді юристів (8)

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Здравствуйте!

    1. Вам необходимо оформить доверенность на кого-либо из своих родственников в Украине на право продажи авто и отправить его в Украину.

    2. Два пути оформления доверенности:

    - оформить доверенность в Консульском отделе Посольства Украины в Германии;

    - оформить доверенность у местного нотариуса, апостилировать его в Германии, а затем сделать в Украине официальный перевод на украинский язык.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Здравствуйте, Виолетта!

    Сделать это про проще простого. Через консульство Украины в Германии оформите на кого-нибудь хорошо знакомого Вам человека доверенность, и пусть он выполнит все необходимые действия. Мне просто сложно понять, о каком документе "по выплате по машине" идет речь. Можете уточнить?

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Здравствуйте!

    Возможен следующий вариант.

    1. Вы выдаете доверенность на уполномоченного лица, которому вы поручаете от вашего имени продать автомобиль. Доверенность можно сделать в посольстве/консульстве Украины в Германии или у любого нотариуса в Германии (такую доверенность нужно аппостилировать, перевести на украинский язык и заверить у нотариуса) Образец доверенности (https://munich.mfa.gov.ua/storage/app/sites/97/500...).

    2. Сделка

    2.1. Доверенное лицо и покупатель идут в Сервисный центр МВД (функционирование и возможность перерегистрации Т/С нужно уточнять индивидуально по месту нахождения сторон), заключают там договор и переоформляют машину.

    2.2. Другой вариант: Доверенное лицо и покупатель идут к нотариусу и оформляют договор купли-продажи. После чего покупатель сам идет в Сервисный центр МВД и переоформляет на себя машину.

    Если остались вопросы - задавайте! Буду рад помочь.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Вам потрібно оформити довіреність, якою уповноважити будь-яку особу на ведення від Вас справ, у тому числі щодо відчуження автомобіля.

    Потім довіреність потрібно передати в Україну.

    Успіхів!

    хххххххххххххххххххххххххххххх

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    мы ее покупали по полам ,он хочет выкупить свою часть , как мы разошлись он предложил что он хочет ее выкупить сделать договор по выплатам до 4 месяца что б выплатить ! И Я потом приеду и переоформлю на него

    Хххххххххх

    Если Вы владелец и вписаны в техпаспорт, то единственный вариант через доверенность, в которой описать формулу продажи и куда перечислять деньги.

    Промський Євгеній Сергійович
    Промський Євгеній Сергійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 5 років досвіду

    Касательно документа по выплате!

    Это можно прописать в нотариальном договоре купли-продажи, согласно предложенного мною варианта!

    Возможен следующий вариант.

    1. Вы выдаете доверенность на уполномоченного лица, которому вы поручаете от вашего имени продать автомобиль. Доверенность можно сделать в посольстве/консульстве Украины в Германии или у любого нотариуса в Германии (такую доверенность нужно аппостилировать, перевести на украинский язык и заверить у нотариуса) Образец доверенности (https://munich.mfa.gov.ua/storage/app/sites/97/500...).

    2. Сделка

    2.1. Доверенное лицо и покупатель идут в Сервисный центр МВД (функционирование и возможность перерегистрации Т/С нужно уточнять индивидуально по месту нахождения сторон), заключают там договор и переоформляют машину.

    2.2. Другой вариант: Доверенное лицо и покупатель идут к нотариусу и оформляют договор купли-продажи. После чего покупатель сам идет в Сервисный центр МВД (либо с вами) и переоформляет на себя машину. Укажите в договоре, что право собственности переходит после полной передачи средств за авто, деньги передаются в течении 4 месяцев (рассрочка). Это будет гарантией того, что не сможет сам переоформить авто.

    Если остались вопросы - задавайте! Буду рад помочь.

    Адвокат  Євген Олександрович
    100%
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий вечір, Віолетта!

    ДЛЯ ПРОДАЖУ АВТОМОБІЛЯ НЕОБХІДНО УКЛАСТИ ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ АВТОМОБІЛЯ.

    Договір купівлі-продажу автомобіля (далі – Договір) – це типовий договір купівлі-продажу рухомого майна, умови якого регулюються Главою 54 Підрозділу 1 Розділу 3 Цивільного Кодексу України (Далі – ЦКУ). Відповідно до положень ЦКУ, договір має бути укладено в письмовій формі і він повинен містити такі істотні умови:

    • предмет договору (варто детально викласти характеристики автомобіля: модель та марку, колір, рік випуску, об’єм двигуну, кількість кілометрів пробігу, номер рами або кузова тощо)
    • ціну
    • порядок передачі транспортного засобу.

    Сторони вправі визначати інші умови на власний розсуд.

    Постановою КМУ від 7 вересня 1998 р. № 1388 про Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі – Постанова КМУ від 7 вересня 1998 р. № 1388/ Порядок) передбачено, що власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом 10 діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

    Реєстрація (перереєстрація) проводиться безпосередньо у сервісних центрах МВС.

    Отже, для перереєстрації авто необхідно звернутись до територіального сервісного центру, надавши пакет документів, передбачений п.8 Порядку а саме:

    • заява власників, подана особисто або уповноваженим представником, яка заповнюється на місці в СЦ
    • документи, що посвідчують особу продавця та покупця (паспорт та ідентифікаційний код) та/або підтверджують повноваження представника (нотаріально посвідчена довіреність)
    • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт)
    • документ, що засвідчує придбання ТЗ.

    ВАМ НЕОБХДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ГЕНЕРАЛЬНОГО КОНСУЛЬСТВА УКРАЇНИ В ФРН, ДЕ ОФОРМИТИ ДОВІРЕНІСТЬ НА ТРЕТЮ ОСОБУ (БУДЬ-ЯКА ДОВІРЕНА ОСОБА), ЯКА БУДЕ ПРЕДСТАВЛЯТИ ВАШІ ІНТЕРЕСИ В УКРАЇНІ ПРИ ОФОРМЛЕННІ ДОГОВОРУ КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ АВТОМОБІЛЯ В УКРАЇНІ ТА ПЕРЕСЛАТИ ТРЕТІЙ ОСОБІ.

    Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.

    Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України. Порядок вчинення нотаріальних дій консулом визначається статтею 38 Закону про Нотаріат України, статтею 44 Консульського Статуту України, Положенням про порядок учинення нотаріальних дій в дипломатичних представництвах та консульських установах України та іншими актами законодавства України. Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою.

    Оформлення довіреності триває, як правило, довго через необхідність врахування багатьох нюансів чинного законодавства та точного зазначення:

    • особових даних довірителя,
    • майна довірителя,
    • реквізитів довірених осіб,
    • кола повноважень,
    • терміну дії,
    • права передоручення
    • права відкликання тощо.

    Допущення помилки у зазначенні вищезазначених даних майже завжди призводить до неможливості використання довіреності та, як наслідок, — необхідності оформлення нового документа та повторної сплати консульського збору.

    У цьому зв'язку Генконсульство рекомендує:

    1. Перед зверненням до установи підготувати всі необхідні дані в електронній формі та надати консулу на флеш-накопичувачі/картці пам'яті/диску або попередньо надіслати на електронну пошту установи gc_def@mfa.gov.ua;
    2. Іноді заявники, що звертаються до Генконсульства за оформленням довіреності або заяви для надання до нотаріальної контори в Україні, хибно розуміють роз'яснення нотаріуса та оформлюють у консульстві документ, який не вдовольняє вимог нотаріальної контори. У такому разі радимо взяти у відповідній нотаріальній конторі проєкт довіреності. Надавши проєкт довіреності (у електронній формі) для засвідчення консулу Ви зможете уникнути непорозуміння з нотаріальною конторою в Україні;
    3. Перед підписанням оформленого документа просимо дуже уважно прочитати текст доручення/заяви та при виявленні неточностей/розбіжностей/помилок виправити їх, надавши документ консулу для дооформлення;
    4. Після підпису нотаріального документа та його засвідчення консулом внесення жодних змін/уточнень/доповнень не передбачено. У разі їх виявлення — слід оформити новий документ та повторно сплатити консульський збір.

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Вам треба укласти довіреність на родича з правом продажу авто у консульстві та направити йому в Україну.

    Він робить нотаріальний переклад на українську мову і на підставі довіреності укладає від Вашого імені нотаріальний договір купівлі-продажу з усіма умовами та порядком оплати коштів на ваш рахунок у банку, який зазначається.

    Нотаріальний договір відправляє Вам поштою через консульство до ФРН.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України