Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
У моего друга Араба заключён брак с украинской девушкой за деньги. Сейчас девушка просит дать ей его полное ФИО, прописку в Египте и прописку в Украине, якобы для того, чтобы получить квартиру своей умершей бабушки.
Хочу узнать действительно ли ей нужны эти данные или она просто хочет сделать ему проблемы.
Позвонить мне по телефону не получится, потому что я в Швеции, но на этом номере есть Вайбер и Телеграм.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (11)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте, Анастасия!
Для принятия и оформления наследства от бабушки у нотариуса, ей не нужны данные супруга: "полное ФИО, прописку в Египте и прописку в Украине...".
Имущество, принадлежащее одному из супругов на праве личной частной собственности, делению не подлежит. В соответствии со ст. 57 СКУ частной собственностью жены или мужа являются:
Лучше эти данные ей не предоставлять.
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте!
Эти данные для оформления наследства не нужны.
Поскольку девушка является наследником, непонятно кстати по завещанию или по закону (она не в первых очередях), требуются именно ее данные как наследника, подтверждающие наличие родственных связей!
Считаю мужчина имеет полное право не давать таких данных!
Удачи
Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду
Данные не понятно зачем ей.
Сімейний кодекс України
Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
{Частину першу статті 57 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 4766-VI від 17.05.2012}
5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
{Частину першу статті 57 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 4766-VI від 17.05.2012}
2. Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.
3. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.
Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.
4. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.
5. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми, одержані нею, ним за обов'язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.
{Частина п'ята статті 57 в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006}
6. Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.
7. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗдравствуйте, Анастасия!
Все действия по оформлению наследства производит нотариальная контора по месту прописки умершего человека или по месту нахождения имущества или большей его части. До истечения шести месяцев со дня смерти наследодателя наследник должен подать заявление о вступлении в наследство.
Временем открытия наследства в соответствии с Гражданским кодексом Украины считается день смерти наследодателя. Местом открытия наследства признается последнее место жительства наследодателя, а если оно не известно – место нахождения имущества или последней его части.
Для этого необходимо предоставить документы, подтверждающие смерть наследодателя; наличие отношений с наследодателем, дающих прав на наследование; список лиц, подавших заявление о признании наследства, документы о составе наследства; справку из ЖЭКа, а также справку-характеристику из БТИ.
Список документов для вступления в наследство:Как видите, в перечне этих документов отсутствует информация, которую требует девушка Вашего знакомого. Зачем она ей нужна, сказать сложно.
Для обращения персонально нажмите кнопочку "звернутись". Удачи Вам!
Юрист, 19 років досвіду
Добрый день Анастасия.
Для оформления наследства данные о супруге иностранце не нужны.
Ориентировочный перечень необходимых документов:
Свидетельство о смерти наследодателя (для установления факта смерти наследодателя и времени открытия наследства (подпункта 1.3 пункта 1 главы 10 раздела II Порядка)) – оригинал;
Справка о регистрации/последнем месте жительства наследодателя (подпункта 1.13 пункта 1 главы 10 раздела II Порядка) (для установления места открытия наследства; для определения возможного круга наследников в случае наследования по закону; для определения лиц, имеющих право на обязательную долю в наследству в случае наследования по завещанию) – оригинал;
Завещание (при наличии) - оригинал;
Документы, подтверждающие родственные отношения (свидетельства органов регистрации актов гражданского состояния (свидетельство о рождении, свидетельство о браке), полное извлечение из реестра актов гражданского состояния граждан относительно актовой записи (о рождении, о браке), копии актовых записей (о рождении, о брак), копии решений суда, вступившие в законную силу, об установлении факта родственных и других отношений) — оригиналы;
Документы, подтверждающие право собственности наследодателя на наследственное имущество, желающее оформить наследники - оригиналы;
Свидетельство о рождении (для малолетних до 14 лет) – оригинал;
Паспорт (для несовершеннолетних с 14 лет) – оригинал;
Регистрационный номер учетной карточки налогоплательщика (для всех без исключения лиц, если в состав наследственного имущества входит имущество, право собственности на которое подлежит государственной регистрации) – оригинал.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Здравствуйте, Анастасия!
У моего друга Араба заключён брак с украинской девушкой за деньги. Сейчас девушка просит дать ей его полное ФИО, прописку в Египте и прописку в Украине, якобы для того, чтобы получить квартиру своей умершей бабушки. - конечно для принятия наследства эти данные не нужны. Тем более, это же ее бабушка умерла и оставила в наследство квартиру, а не его. То есть, для оформления наследства нужны только данные девушки, как наследницы, и ее бабушки, как наследодателя, но и конечно же правоустанавливающие документы на квартиру.
Вы пишите, что брак фиктивный и за деньги.
А ваш друг заключал с ней брачный договор?
И в каком году этот брак вообще был заключен?
Те данные, что Вы написали, могут быть ей нужны для того, чтобы подать в суд заявление о расторжении брака, и возможно о разделе имущества, приобретенного за время брака.
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
При обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться.
ВСЕГО ДОБРОГО!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Анастасия!
Вы правы скорее всего она хочет сделать ему проблемы.
Связаться с Вами юристы не могут, так как нам не видны Ваши контакты.
Как я указал выше, лучше эти данные не представлять, они не нужны для оформления документов для принятия наследства, пусть напишет, что предоставит документы, данные только на запрос нотариуса.
Если есть вопросы, обращайтесь индивидуально через кнопку зеленого цвета "Звернутися" (тогда Ваши контакты будут открыты).
Всего доброго, удачи Вам!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Для спадкування потрібні дані про родинні відносини між спадкодавцем та спадкоємцями( у Вашому випадку дівчина має мати документи про родинні зв язки з бабусею , аби успадкувати її майно у Арабській Республіці Египет
Можливо дівчина мала на увазі процедуру розлучення з іноземцем та поділу шлюбного майна , тоді дані іноземця дійсно необхідні для листування з судом , через дипломатичне представництво., та в подальшому стягнення належних сум та аліментів на дітей.
Треба чітко розуміти , якого результату хоче досягти особа , для спадкування дані чоловіка не потрібні
Під час розірвання шлюбу частим питанням постає розподіл майна подружжя. Набуте в шлюбі майно, зазвичай, ділиться порівну.
Втім, існує майно, яке є особистою приватною власністю дружини та чоловіка, а не спільною сумісною власністю подружжя.
Отже, не можна відсудити після розлучення у колишніх чоловіка або дружини майно:
Однак, як завжди, є нюанс - якщо вищевказане майно за час шлюбу збільшилося у вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, таке майно може бути визнане за рішенням суду об`єктом права спільної сумісної власності подружжя. І тоді його можна ділити.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Дані вашого друга для отримання спадщини бабусі не потрібно.
Заява про прийняття спадщини чи заява про відмову від неї, подається особисто спадкоємцем до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
Якщо заява про прийняття спадщини надсилається поштою, на ній повинна бути нотаріально засвідчена справжність підпису спадкоємця. У тому випадку коли поштою надійшла заява, на якій справжність підпису не засвідчена, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється загальний строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим. Так, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно. Окрім того, якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов’язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна, оскільки право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця саме з моменту державної реєстрації цього майна.
Особі, яка бажає звернутися першою до нотаріуса необхідно мати при собі наступні документи:
Свідоцтво про смерть спадкодавця;
Документ, що підтверджує останнє місце проживання померлої особи (довідка житлово-експлуатаційної організації, довідка правління житлово-будівельного кооперативу про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця; запис у будинковій книзі про реєстрацію (постійне місце проживання) спадкодавця, довідка адресного бюро, довідка райвійськкомату про те, що спадкодавець до призову на військову службу проживав за відповідною адресою).
Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка Сімейний кодекс України
1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;
2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;
4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";
{Частину першу статті 57 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 4766-VI від 17.05.2012}
5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.
{Частину першу статті 57 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 4766-VI від 17.05.2012}
2. Особистою приватною власністю дружини та чоловіка є речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді, коли вони були придбані за рахунок спільних коштів подружжя.
3. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона, він одержали за особисті заслуги.
Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) сприяв її одержанню.
Успіхів
Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду
Добрый день, Анастасия!
Ваши контакты не видны в рамках данного ресурса. После выбора юриста - ваши контакты будут открыты для сторон (вы и юрист).
В отношении предоставления данных для принятия наследства. Для указанной причины - предоставления данных не требуется.
Но такие данные например для развода требуются.
Набирайте, если остались вопросы.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Анастасия!
Ознакомьтесь с порядком оформления наследства в условиях военного положения. Так, по общему правилу для принятия наследства или отказа от него устанавливается срок в шесть месяцев, начинающийся со времени открытия наследства.
Но, в связи с введением в Украине 24 февраля 2022 года военного положения, постановлением Кабинета Министров Украины от 28 февраля 2022 № 164 «Некоторые вопросы нотариата в условиях военного состояния» (с изменениями) приостановлено течение срока принятия наследства на время его действия. Если наследство открылось до начала введения военного положения и срок для принятия наследства не истек на момент введения военного положения, то срок для принятия наследства приостанавливается и будет продлен после прекращения военного положения.
Следовательно, если наследство открылось до 24 февраля 2022 года и шестимесячный срок не истек в этот день, наследник может обратиться к нотариусу с заявлением о принятии наследства в течение периода, на который в государстве введено военное положение, а также после его отмены в течение срока, что оставался по состоянию на 24 февраля 2022 года из установленных шести месяцев.
19 марта 2022 года вступил в силу приказ Министерства юстиции Украины от 11 марта 2022 года № 1118/5 «Об утверждении Изменений в некоторые нормативно-правовые акты в сфере нотариата», которым в частности внесены изменения в Порядок совершения нотариальных действий нотариусами Украины, Украины от 22 февраля 2012 № 296/5. Так, в условиях военного или чрезвычайного положения наследственное дело заводится по обращению заявителя любым нотариусом Украины, независимо от места открытия наследства (последнее место жительства наследодателя, а если место жительства наследодателя неизвестно, местом открытия наследства является местонахождение недвижимого имущества или основной его части, а при отсутствии недвижимого имущества - местонахождение основной части движимого имущества).
То есть, если наследство открылось в месте, в которое сложно или невозможно добраться, для принятия наследства наследник может обратиться к нотариусу по месту своего проживания или пребывания.
Также, в условиях действия военного положения:
Если возникнут дополнительные вопросы, обращайтесь через кнопку "Обратиться" и я отвечу на них в индивидуальном порядке.
При обращении указывайте свою е-почту, по которой с Вами можно связаться.
ВСЕГО ДОБРОГО!