Задайте питання юристу

921 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

21 квітня 2022, питання №62549

Могут ли уволить беременную?

Могут ли уволить беременную если это частная фирма та ещё и во время войны ? Или могут ли заставить написать заявление по собственному желанию? Как защитить свои права?

Відповіді юристів (2)

    Макаєв Руслан
    Макаєв Руслан 3 роки тому

    Юрист, м. Київ, 12 років досвіду

    Доброго дня, Юлія. Надаю відповідь на ваше питання. Положення законодавства щодо звільнення вагітних жінок під час воєнного стану не змінювалось. Діють загальні положення ч. 2 ст. 184 КЗпП: "Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору".Подання заяви про звільнення за власним бажанням - це ваше право і ніхто не має право примушувати Вас до звільнення за цією підставою. Ви можете звернутися до юриста, який допоможе захистити Ваші права. Також ви маєте право звернутися зі скаргою до Держпраці, а якщо Вас звільнять - до суду. Гарного дня!

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Здравствуйте!

    НЕТ.

    Всего доброго!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України