Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 01 травня 2022, питання №63341 150₴

Не забрав документи в автошколі. Чи можна здати екзамен?

Добрий вечір!

Пройшов навчання в автошколі (Харків) влітку 2021. Але документи не забирав (так склались обставини). Ще тоді в автошколі мені сказали, що після закінчення я можу протягом року (або двох років - точно не пам'ятаю) здати екзамен у МРЕВ. Я планував здати екзамени у травні-червні 2022, але, нажаль, почалась війна. Я, так і не забравши документи, поїхав у більш безпечне місто. Тому постає наступне питання: чи можу я без повторного навчання в автошколі здати екзамен у МРЕВ? Начебто, при вступі до автошколи мене повинні були внести у базу МВС, як курсанта. Якщо так - то який мій алгоритм дій?

Дякую!

Відповіді юристів (6)

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Добрый вечер!

    Приказом № 408 от 6 июля МВД утвердило:

    - Инструкцию о порядке приема экзаменов для получения права управления транспортными средствами и выдачи удостоверений водителя;

    - Инструкцию об использовании технических средств контроля во время сдачи экзаменов (в том числе с помощью фото- и видеотехники), сохранении полученной с помощью них информации и доступ к ней.

    Приказ вступает в силу со дня опубликования.

    Ознакомиться с полным текстом инструкций, а также отследить дату вступления в силу можно в ИПС ЛІГА:ЗАКОН, оформив тестовый доступ по ссылке.

    Документами, которые удостоверяют подготовку и переподготовку водителей транспортных средств, являются:

    - свидетельство об окончании заведения по подготовке, переподготовке, повышению квалификации водителей, информация о котором внесена заведением к ЕГР МВД;

    - документы о профессиональном (профессионально-техническую) образовании государственного образца за профессиями "Водитель автотранспортных средств", "Водитель мототранспортных средств", "Водитель трамвая", "Водитель троллейбуса" (диплом квалифицированного рабочего, свидетельство о присвоении (повышение) рабочей квалификации), выданы заведением, которое имеет лицензию на осуществление образовательной деятельности в сфере профессионального (профессионально-технической) образования.

    Если лицо по любым причинам не сдало экзамены в ТСЦ МВД, выданный документ, который удостоверяет подготовку и переподготовку водителей транспортных средств, считается действительным для сдачи экзаменов в течение двух лет со дня окончания заведения.

    Вам необходимо обратиться в Сервисный Центр МВС (МРЕО). подать заявление о прохождение екзамена по вождению. Реестратор проверит данные в реестре. Если данные внесены автошколой об обучение верно, вас допустят к экзамену, если Ваши данные не внесены в реестре, необходимо обратиться в автошколу и получить Ваши документы от них и подать их сервисному центру МВС.

    С уважением,

    Константин Гончаренко

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Доброї ночі, Дмитро!

    Для складання іспитів на отримання посвідчення водія учень повинен звернутися до сервісного центру МВС з таким переліком документів:

    • паспорт громадянина України;
    • копія картки платника податків;
    • медична довідка (форма 083/0);
    • свідоцтво про закінчення автошколи.

    Запис на складання практичних іспитів здійснюється за номерами телефонів сервісних центрів МВС, або можна записатися в електрону чергу конкретного центру МВС:

    Головний сервісний центр МВС (hsc.gov.ua)

    Регіони для практичних іспитів | ГСЦ МВС (hsc.gov.ua)

    Для реєстрації вам треба внести: свій номер телефону, особисті дані, електронну пошту, конкретний сервісний центр МВС та обрати доступну дату та час для складання іспиту.

    Іспит складається з двох частин: теоретичної – зі знань ПДР, та практичної – з навичок керування автомобілем. Під час іспиту проводиться відеофіксація для проведення контролю складання.

    Після успішного складання теоретичної частини кандидата у водії буде допущено до практичного іспиту. На ньому перевіряють навички керування транспортним засобом у два етапи.

    Перший проводиться на автодромі, а другий – на спеціальному маршруті в умовах дорожнього руху. Приймати цей екзамен буде автоінспектор, який оцінить навички керування.

    Перед початком складання практичного іспиту інспектор зобов’язаний ознайомити вас з порядком його проведення та перевірити справність технічних засобів перевірки проведення іспиту.

    Для проходження іспиту вам потрібно надати інспектору паспорт та екзаменаційний лист. У ньому буде зазначено перелік завдань, які потрібно виконати, та список типових помилок. Під час іспиту автоінспектор буде у машині та фіксуватиме їх в екзаменаційній картці.

    Після проходження першої частини іспиту вас буде допущено до керування автомобілем в умовах дорожнього руху. Ця частина проводиться за таким самим алгоритмом дій, як й перша. Вона триває не менше 20 хвилин.

    Для успішного складання практичної частини треба допуститися не більше двох дрібних помилок.

    Практичний іспит можна скласти ще три рази. Якщо усі спроби будуть провалені, потрібно повторно пройти курси підготовки з практичного керування транспортом.

    Після успішного складання двох частин іспиту ви можете отримати посвідчення водія.

    При наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Добрий день, Дмитре!

    Порядок здачи іспитів регулюється Інструкцією "Про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія", затвердженою Наказом МВС від 07.12.2009 № 515 (у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22 травня 2020 року № 408)

    У пункті 9 Інструкії зазначено:

    "Для складання іспитів та отримання, обміну або повернення посвідчення водія особа подає до ТСЦ МВС:

    1) паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документ, що посвідчує особу);

    2) копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

    3) дійсну на дату подання документів медичну довідку, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій;

    4) наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії або його обміну);

    5) свідоцтво (у разі його видачі до 19 жовтня 2019 року) або документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка;

    6) документ, що підтверджує зміну персональних даних особи (за потреби).

    Одночасне подання особою документів до кількох ТСЦ МВС не допускається".

    Пункти 12, 13, 14 Інструкції:

    Після перевірки відповідності поданих документів уповноважений працівник ТСЦ МВС здійснює видачу заяв та екзаменаційних листів у порядку, визначеному пунктом 11 цього розділу...

    13. Під час складання теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (у тому числі фото- та відеофіксації) процесу складання іспиту.

    14. Обмін посвідчення водія або отримання його після втрати чи викрадення здійснюється також із застосуванням засобів електронного кабінету водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС (далі - електронний кабінет водія) або через Єдиний державний портал адміністративних послуг відповідно до пункту 29-1 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 травня 1993 року № 340 (далі - Положення).

    У розділі II Інструкції визначається порядок приймання теоретичного іспиту для отримання права керування транспортними засобами:

    "1. Теоретичний іспит для отримання права керування транспортними засобами (далі - теоретичний іспит) приймається уповноваженими працівниками ТСЦ МВС, на яких згідно з посадовими обов'язками покладено функції з прийняття іспитів для отримання права керування транспортними засобами (далі - екзаменатор).

    2. Персональний склад екзаменаторів ТСЦ МВС визначається наказом регіонального сервісного центру МВС (далі - РСЦ МВС).

    3. Теоретичний іспит особа складає у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС.

    Екзаменатор може приймати теоретичний іспит одночасно в кількох осіб, кількість яких залежить від матеріально-технічних можливостей ТСЦ МВС.

    4. Під час проведення теоретичного іспиту присутність сторонніх осіб у приміщенні для тестування забороняється.

    5. Екзаменаційні білети формуються з питань, затверджених ГСЦ МВС.

    Екзаменаційний білет містить 20 питань. Кожне питання має від двох до п'яти варіантів відповідей, лише один з яких правильний.

    6. Особі ставляться виключно питання, що відповідають категоріям транспортних засобів, право на керування якими вона претендує отримати.

    У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії.

    7. Перед початком складання теоретичного іспиту екзаменатор перевіряє справність технічних засобів контролю процесу складання іспиту, автоматизованого робочого місця та ознайомлює особу з оцінюванням результату іспиту.

    Під час складання іспиту на екрані монітора автоматизованого робочого місця відображаються питання екзаменаційного білета, варіанти відповідей та час, що залишається до кінця іспиту.

    8. Час проведення теоретичного іспиту становить 20 хвилин. Хронометраж часу здійснюється автоматично з моменту виведення на екран монітора автоматизованого робочого місця першого питання.

    Після закінчення відведеного часу теоретичний іспит автоматично припиняється.

    9. Результат теоретичного іспиту з інформацією "Іспит складено" або "Іспит не складено", питання, на які було вибрано неправильну відповідь, а також витрачений час відображаються на екрані монітора автоматизованого робочого місця.

    10. Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо особа:

    припустилася трьох помилок;

    не надала відповіді на питання у відведений для складання теоретичного іспиту час;

    під час відповіді на питання користувалася додатковими електронними приладами, навчальною літературою, засобами зв'язку, пристроями зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремими елементами, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друкованими або рукописними матеріалами, іншими засобами, предметами, приладами (крім виробів медичного призначення), а також підказками інших осіб. У цьому випадку екзаменатор припиняє іспит, про що інформує особу.

    11. Результат складання теоретичного іспиту фіксується в екзаменаційному листі, підписується екзаменатором та вноситься до ЄДР МВС.

    Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом трьох місяців.

    12. Особа, яка не склала теоретичний іспит, до практичного іспиту не допускається.

    Повторний теоретичний іспит призначається не раніше ніж через п'ять календарних днів, що обраховуються з наступного дня після іспиту.

    13. У разі виникнення під час складання теоретичного іспиту технічних несправностей автоматизованого робочого місця результат такого іспиту анульовується. Особі пропонується складання теоретичного іспиту на іншому автоматизованому робочому місці або в інший час чи день".

    Крім того, Вам варто пам'ятати: якщо Ви з будь-яких причин не здали іспит, Ви можете це зробити протягом двох наступних років.

    ВИСНОВОК: для здачи іспиту у МРЕВ Вам треба витребувати підтвердження з автошколи, що Ви пройшли курс навчання, та здавати іспит у будь-якому сервісному центрі МВС, де Ви в даний момент знаходитесь. Думаю, що у зв'язку з війною такий документ можна отримати в електронному вигляді.

    У разі виникнення питань, зверніться особисто, натиснувши кнопку "звернутись". Успіхів!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Дмитро!

    Коротко і по суті.

    Для здачі іспиту в МРЕВ Вам потрібно з-поміж інших документів пред'явити свідоцтво про закінчення автошколи.

    Якщо раніше воно діяло протягом 10 років з дня закінчення курсів, то зараз термін його дії складає 2 роки.

    Отже, Вам потрібно витребувати документ про закінчення автошколи і з ним Ви маєте повне право складати іспит.

    Звертайтесь, якщо є уточнюючі питання!

    Рибінцев Сергій Сергійович
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 15 років досвіду

    Доброго дня, Дмитро!

    Варто зробити запит до МВС щодо внесення вашого статуса як курсанта, та дізнатись чи міститься інформація про вас, як особу що пройшла навчання в автошколі на території міста Харкова.

    Запит робити варто з місця де ви зараз перебуваєте як переміщена особа.

    Звертайтесь.

    Савченко Олександр
    100%
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня, Дмитро!

    Постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 року № 184 "Деякі питання допуску водіїв до керування транспортними засобами" встановлено, що у період дії воєнного стану та протягом року з дня припинення або скасування дії воєнного стану:

    ◆ особа допускається до складення іспитів, необхідних для отримання посвідчення водія, за наявності свідоцтва про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв, строк дії якого закінчився у період дії воєнного стану, та/або відомостей в Єдиному державному реєстрі Міністерства внутрішніх справ та після проходження медичного огляду в порядку, установленому Міністерством охорони здоров’я;

    Прив’язку до прописки (реєстрації) скасували, тому скласти іспит на права можна абсолютно в будь-якому СЦ МВС.

    Відповідно до Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затвердженої наказом МВС від 07.12.2009року №515, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.01.2010року за №74/17369 для отримання посвідчень водія особи подають до ТСЦ МВС:

    • паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, посвідку на постійне проживання, посвідку на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (далі - документ, що посвідчує особу)(у разі відсутності в зазначених документах відомостей про зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщені особи додатково подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка);
    • копію одного з передбачених Податковим кодексом України документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта);
    • дійсну на дату подання документів медичну довідку, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій;
    • наявне посвідчення водія (у разі отримання права на керування транспортними засобами іншої категорії або його обміну);
    • свідоцтво (у разі його видачі до 19 жовтня 2019 року) або документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка;
    • документ, що підтверджує зміну персональних даних особи (за потреби).
    Важливо!
    1. Отримати або обміняти посвідчення водія тепер неможливо якщо у поданих документах або Єдиному державному демографічному реєстрі відсутні відомості щодо реєстрації місця проживання (крім внутрішньо переміщених осіб, які подають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або пред’являють її відображення в електронній формі на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка).
    2. У посвідченні водія в графі "Особливі відмітки" зазначається вказана в медичній довідці група крові водія.

    Одночасне подання особою документів до кількох ТСЦ МВС не допускається.

    Після перевірки поданих документів уповноважений працівник ТСЦ МВС за допомогою програмних засобів ЄДР МВС друкує та надає особі заяву про видачу, обмін або повернення посвідчення водія. Під час оформлення заяви особа дає письмову згоду на обробку її персональних даних.

    У разі необхідності складання іспитів уповноважений працівник ТСЦ МВС видає особі екзаменаційний лист.

    Результат перевірки поданих документів відображається в заяві та засвідчується підписом уповноваженого працівника ТСЦ МВС, який проводив таку перевірку, після чого особі повертаються подані оригінали документів.

    У разі одночасного відкриття двох категорій іспити (іспит) складаються за вищою з них.

    Вищою вважається категорія:

    • DE - відносно D1E;
    • D - відносно D1;
    • CE - відносно C1E;
    • C - відносно C1;
    • A - відносно A1.

    Співвідношення категорій транспортних засобів, зазначених у цьому пункті, не застосовується в разі складання іспитів для отримання посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорій B1, B, BE.

    Теоретичний іспит

    Екзаменаційні білети формуються з питань, затверджених ГСЦ МВС.

    Екзаменаційний білет містить 20 питань. Кожне питання має від двох до п'яти варіантів відповідей, лише один з яких правильний.

    Особі ставляться виключно питання, що відповідають категоріям транспортних засобів, право на керування якими вона претендує отримати. У разі відкриття двох і більше категорій транспортних засобів теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії.

    Під час складання іспиту на екрані монітора автоматизованого робочого місця відображаються питання екзаменаційного білета, варіанти відповідей та час, що залишається до кінця іспиту.

    Час проведення теоретичного іспиту становить 20 хвилин. Хронометраж часу здійснюється автоматично з моменту виведення на екран монітора автоматизованого робочого місця першого питання. Після закінчення відведеного часу теоретичний іспит автоматично припиняється.

    Результат теоретичного іспиту з інформацією "Іспит складено" або "Іспит не складено", питання, на які було вибрано неправильну відповідь, а також витрачений час відображаються на екрані монітора автоматизованого робочого місця.

    Теоретичний іспит вважається нескладеним, якщо особа:

    • припустилася трьох помилок;
    • не надала відповіді на питання у відведений для складання теоретичного іспиту час;
    • під час відповіді на питання користувалася додатковими електронними приладами, навчальною літературою, засобами зв'язку, пристроями зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремими елементами, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друкованими або рукописними матеріалами, іншими засобами, предметами, приладами (крім виробів медичного призначення), а також підказками інших осіб. У цьому випадку екзаменатор припиняє іспит, про що інформує особу.

    Результат складання теоретичного іспиту фіксується в екзаменаційному листі, підписується екзаменатором та вноситься до ЄДР МВС.

    Результат успішно складеного теоретичного іспиту дійсний протягом двох років, але не більше строку дії виданого свідоцтва про закінчення закладу.

    Особа, яка не склала теоретичний іспит, до практичного іспиту не допускається.

    Повторний теоретичний іспит призначається не раніше ніж через п'ять календарних днів, що обраховуються з наступного дня після іспиту.

    У разі виникнення під час складання теоретичного іспиту технічних несправностей автоматизованого робочого місця результат такого іспиту анульовується. Особі пропонується складання теоретичного іспиту на іншому автоматизованому робочому місці або в інший час чи день.

    Практичний іспит

    Практичний іспит з навичок керування транспортним засобам (далі - практичний іспит) складається в тому ж ТСЦ МВС, де було успішно складено теоретичний іспит.

    Для допуску до складання практичного іспиту особа подає екзаменатору документ, що посвідчує особу, та екзаменаційний лист, в якому визначено вправи для перевірки підготовленості особи до керування транспортним засобом та типові помилки, які можуть бути допущені.

    Перед початком складання практичного іспиту екзаменатор ознайомлює особу, яка складатиме практичний іспит, з порядком проведення іспиту.

    Приймання практичного іспиту проводиться на транспортному засобі тої категорії, на керування транспортним засобом якої особа, що екзаменується, претендує отримати право. Транспортні засоби (за винятком мотоциклів, мопедів та квадроциклів), на яких приймаються практичні іспити, повинні мати розпізнавальний знак "Учбовий транспортний засіб", та бути обладнані відповідно до вимог законодавства додатковими педалями зчеплення (крім транспортних засобів з автоматичною коробкою передач), гальмування, дзеркалом заднього виду для екзаменатора. У разі проходження особою підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації водія в закладі на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач складання практичного іспиту здійснюється на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач.

    Важливо!

    У разі складення особою практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач у посвідченні водія зазначається відповідна відмітка. Посвідчення водія з такою відміткою надає особі право керувати лише транспортними засобами з автоматичною коробкою передач.

    Практичний іспит приймається на транспортному засобі ТСЦ МВС або закладу на вибір особи, що складає іспит.

    Під час проведення практичного іспиту на транспортному засобі ТСЦ МВС екзаменатор перебуває у транспортному засобі поруч з особою, що екзаменується, контролює правильність виконання вправ та фіксує помилки в екзаменаційному листі. У разі прийняття практичного іспиту на транспортному засобі закладу на сидінні, з якого здійснюється доступ до дублюючих механізмів керування гальмовою системою та трансмісією транспортного засобу, перебуває спеціаліст з навчання керуванню транспортними засобами такого закладу (далі - спеціаліст закладу). У цьому випадку екзаменатор розташовується таким чином, щоб мати можливість контролювати дії особи, що екзаменується, та спеціаліста закладу.

    Приймання практичного іспиту проводиться у два етапи:

    • перший етап практичного іспиту - на майданчику для навчання з початкового керування;
    • другий етап практичного іспиту - в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах (за винятком перевірки навичок керування транспортними засобами категорій A1, A, B1).

    Практичний іспит на майданчику для навчання з початкового керування проводиться за командою екзаменатора шляхом послідовного виконання вправ. У разі отримання незадовільного результату під час складання першого етапу практичного іспиту екзаменатор роз'яснює особі допущені помилки, порядок і строки перескладання іспиту.

    Особа, яка не склала перший етап практичного іспиту, до другого етапу практичного іспиту не допускається.

    Для приймання практичного іспиту на вулично-дорожній мережі ТСЦ МВС визначає декілька маршрутів для перевірки навичок керування транспортними засобами відповідної категорії. Довжина маршруту повинна врахувати елементи, що дають можливість перевірити навички керування транспортним засобом.

    У разі наявності обставин, що перешкоджають подальшому руху за маршрутом (транспортний затор, дорожні роботи, дорожньо-транспортна пригода тощо), допускається відхилення від маршруту з подальшим поверненням на нього або екзаменатор приймає рішення про продовження іспиту за іншим маршрутом.

    Вправи, у тому числі пов'язані із зміною напрямку руху за маршрутом, виконуються за чіткою командою екзаменатора. Особа виконує всі вправи іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії. Під час проведення іспиту екзаменатору забороняється давати команди, виконання яких може призвести до вчинення порушення ПДР або створення аварійної ситуації. Спеціалісту закладу забороняється втручатися в хід практичного іспиту, крім випадків, коли команди екзаменатора в разі їх виконання передбачають порушення ПДР або створення аварійної ситуації. У разі втручання спеціаліста закладу в перебіг практичного іспиту, крім випадків, визначених цим абзацом, проведення практичного іспиту зупиняється і починається заново. Відмова особи, що екзаменується, виконати вправу іспиту (крім випадків, коли виконання команди екзаменатора призведе до порушення ПДР або створення аварійної ситуації) означає, що ця особа іспит не склала.

    Екзаменатор після закінчення практичного іспиту на вулично-дорожній мережі та в разі незадовільного результату складання іспиту (на вимогу особи) при включених технічних засобах контролю процесу складання практичного іспиту роз'яснює допущені помилки, порядок і строки перескладання іспиту.

    Тривалість практичного іспиту на майданчику для навчання з початкового керування повинна бути достатня для визначення вміння особи керувати транспортним засобом відповідної категорії безпечно для інших учасників дорожнього руху, але не менше 10 хвилин. Тривалість практичного іспиту на вулично-дорожній мережі повинна складати не менше 20 хвилин. Загальна тривалість практичного іспиту на майданчику для навчання з початкового керування та в умовах дорожнього руху не повинна перевищувати 60 хвилин.

    Результат складання практичного іспиту екзаменатор фіксує в екзаменаційному листі, підписує та вносить до ЄДР МВС.

    Особі для складання практичного іспиту надається три спроби. Повторний практичний іспит призначається не раніше ніж через п'ять календарних днів, що обраховуються з наступного дня після іспиту. Якщо особа не склала практичний іспит у третє, до наступного іспиту така особа допускається після проходження повторного курсу підготовки з практичного керування транспортним засобом у будь-якому закладі.

    Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" і я відповім на них в індивідуальному порядку.

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України