Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 07 травня 2022, питання №63775 250₴

Регистрация новорожденного ребёнка

Здравствуйте, подскажите пожалуйста какие есть варианты получить свидетельство о рождении новорожденного ребёнка? Нахожусь в Херсоне. ЗАГСы не работают. Какие есть варианты в такой ситуации? Есть ли онлайн сервис регистрации ребёнка сейчас для тех кто находится в оккупированных городах?Спасибо.

Відповіді юристів (7)

    Адвокат  Євген Олександрович
    20%
    Адвокат Євген Олександрович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду

    Добрий день, Олена!

    Так, 04.03.2022 Міністерство охорони здоров'я України (далі – МОЗ України) затвердило наказ № 407 "Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану", який передбачає перелік документів що підтверджують факт народження дитини і дають право на реєстрацію цього факту у відділах РАЦС.

    І. Документи, які підтверджують факт народження дитини в умовах воєнного стану:

    1. Медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о).

    Форма № 103/о - медичне свідоцтво про народження, затверджена наказом МОЗ України від 08.08.2006 № 545 "Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.10.2006 за № 1150/13024.

    Медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о) на кожний випадок народження живої дитини заповнюють медичні працівники закладів охорони здоров'я та ФОП, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики (далі - надавачі медичної допомоги), які:

    • надавали допомогу при пологах,
    • здійснювали перший медичний огляд новонародженого;
    • проводили перший медичний огляд породіллі після пологів.

    Медичне свідоцтво про народження видається також і в тих випадках, коли огляд новонародженого або огляд породіллі після пологів здійснювався поза закладом охорони здоров'я, без можливості подальшого транспортування породіллі та новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров'ю.

    2. Довідка довільної форми, виписана медичним працівником на кожний випадок народження живої дитини:

    У разі відсутності у надавачів медичних послуг можливості заповнити Медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о) медичний працівник зобов'язаний виписати довідку довільної форми в двох примірниках без проставляння печатки.

    Обов'язкові реквізити довідки про народження дитини:

    • найменування надавача медичних послуг;
    • ПІБ (по-батькові зазначається за наявності) медичного працівника;
    • ПІБ (по-батькові зазначається за наявності) жінки, яка народила дитину;
    • дата народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;
    • назва населеного пункту в якому видана довідка;
    • місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);
    • підпис медичного працівника;
    • дата видачі довідки.

    Один примірник такої довідки медичний працівник віддає жінці, яка народила дитину, а другий примірник передає на зберігання до відповідного надавача медичної допомоги.

    В період дії воєнного стану така довідка вважається документом, що підтверджує факт народження дитини та прирівнюється до заповненого Медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

    ІІ. Обов'язкова умова для підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я в інших випадках:

    Підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я на період дії воєнного стану на території України, окрім випадків передбачених вище, проводиться надавачами медичної допомоги шляхом заповнення лікарем (за лікарською спеціальністю "Акушерство і гінекологія", "Неонатологія", "Педіатрія", "Терапія", "Загальна практика - сімейна медицина") Медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) після проведеного огляну жінки, яка народила дитину та дитини та за умови наявності у первинно-обліковій медичній документації жінки, в тому числі в електронній системі охорони здоров'я, відомостей, що підтверджують факт вагітності такої жінки.

    ІІІ. Послуга "єМалятко" недоступна. Порядок реєстрації народження дитини:

    Як роз'яснило Міністерство цифрової трансформації України (далі - Мінцифри), в умовах воєнного стану комплексна послуга "єМалятко" на порталі "Дія" наразі не працює.

    Нагадаємо, що відповідно до загального правила, встановленого пунктом 3 глави 1 розділу ІIІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 (далі – Правила реєстрації), державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них. Якщо батьки дитини не перебувають у шлюбі, то народження дитини може бути зареєстроване за місцем проживання особи, яка визнає себе батьком дитини.

    Разом з тим, у пункті 4 глави ІІІ вказаних Правил реєстрації встановлено, що орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державній реєстрації народження, мотивуючи відмову доцільністю провести її в іншому органі державної реєстрації актів цивільного стану.

    Таким чином, зареєструвати народження дитини можна в найближчому працюючому відділі РАЦС (здебільшого, відділи РАЦС не працюють тільки в районах активних бойових дій).

    Реєстрація народження дитини здійснюється на підставі Медичного свідоцтва про народження (форм № 103/о), або довідки у довільній формі (однак, з обов'язковими реквізитами), про яку ми говорили вище.

    Також Мінцифри роз'яснило, що у тому випадку, якщо Державний реєстр актів цивільного стану не буде працювати, відповідні державні органи (відділи РАЦС) повинні скласти запис у паперовій формі, а відомості до електронного реєстру будуть внесені впродовж перших п’яти днів після того, як доступ до нього відновиться.

    IV. Якщо дитина була народжена до 24.02.2022 і відповідний запис було внесено до Державного реєстру актів цивільного стану, однак, внаслідок активних бойових дій батьки не змогли отримати свідоцтво про народження дитини:

    Відповідно до пункту 2 глави І Правил реєстрації, про які зазначалося вище, відомості про народження фізичної особи та її походження підлягають обов'язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян відповідно до Порядку ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2007 № 1064.

    Таким чином, у разі якщо відомості про народження дитини були внесені до Державного реєстру актів цивільного стану громадян, батькам дитини (або одному з них) слід звернутися до найближчого відділу РАЦС, який працює, і отримати свідоцтво про народження дитини.

    Реєстрацію дитини Ви можете провестичерез "Портал Дія":

    Реєстрація народження дитини - Гід онлайн Дія (diia.gov.ua)

    Ідентифікатор послуги

    00030

    Строк

    1 день (календарні)

    Вартість

    Безкоштовно

    Батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Реєстрація народження дитини засвідчується Свідоцтвом про народження. Під час воєнного стану для реєстрації народження дитини знадобиться лише паперове Медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.

    Документи, що необхідно надати для отримання послуги:На час воєнного стану надається лише Медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о) (без подання інших документів)

    Заява про державну реєстрацію народження

    Один з документів, що підтверджує факт народження

    Паспорти громадян України, паспортні документи іноземців або осіб без громадянства, що посвідчують особи батьків

    Паспорт громадянина України, паспортний документ іноземця або особи без громадянства, що посвідчує особу заявника (суб’єкта звернення)

    Документ про шлюб батьків у разі реєстрації шлюбу компетентним органом іноземної держави

    Заява матері та батька дитини про визнання батьківства, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, та документ, що підтверджує повноваження представника (засвідчені нотаріально) ( у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків)

    Письмова згода одного з батьків про присвоєння дитині прізвища, якщо батьки мають різні прізвища, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою ( у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків)

    Заява жінки, яка народила дитину, про її згоду на запис подружжя батьками дитини, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, та довідка про генетичну спорідненість батьків (матері чи батька) з плодом (у разі реєстрації народження дитини, народженої у результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій)

    Умови і випадки надання:

    При народженні дитини батьки зобов'язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов'язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

    Порядок реєстрації народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

    Одним із документів, що підтверджують факт народження є: документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини (медичне свідоцтво про народження, лікарське свідоцтво про перинатальну смерть); медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоров’я; медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу та висновок про підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я – у разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я; документ, виданий закладом охорони здоров’я, що підтверджує факт народження дитини та медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу, довідка з місця проживання дитини – у разі державної реєстрації народження дитини, яка досягла одного року і більше; документ, виданий компетентним суб’єктом іншої держави, що підтверджує факт народження, належним чином легалізований, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України; рішення суду про встановлення факту народження.

    На період воєнного стану для того щоб зареєструвати дитину, необхідно звернутися до найближчого працюючого відділу ДРАЦСу населенного пункту, де немає активних бойових дій.

    Державна реєстрація народження дитини здійснюється лише за умови пред'явлення Медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о. Цей документ видається пологовим будинком або іншою установою охорони здоров'я, де були прийняті пологи. Якщо ж дитина народилася поза межами пологового будинку, то необхідну форму про перебування новонародженого під наглядом видає лікувальний заклад, куди має звернутися мати.

    Якщо медичний працівник не зможе видати породіллі медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), медпрацівнику дозволено виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один із яких передається матері, а другий — на зберігання до медзакладу. Виписана довідка в період дії воєнного стану вважається документом, що підтверджує факт народження дитини та прирівнюється до заповненого Медичного свідоцтва про народження (форма N 103/о).

    Отримавши паперову форму № 103/о, можна звертатися до органів ДРАЦСу для реєстрації новонародженого. Там або внесуть запис про народження до державного реєстру, або (якщо доступу до реєстру немає) видадуть паперову форму про держреєстрацію, а до електронного реєстру внесуть відомості протягом 5 робочих днів.

    Результат та способи отримання результату:Свідоцтво про народження дитини

    Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (довідки) про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України

    Складання актового запису про народження в електронному вигляді в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян

    Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження відповідно до статей 126, 133, 135 Сімейного кодексу України із зазначенням факту мертвонародження або смерті на першому тижні життя.

    Письмова відмова в проведенні державної реєстрації народження.

    Звичайне надання:

    Адміністративний збірБезоплатне надання

    Строк надання1 день (календарні).

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    Всього доброго!

    Айвазян Юрій Климентійович
    20%

    Добрый день, Елена!

    Министерство здравоохранения Украины упростило регистрацию новорожденных во время военных действий. Приказ "Об обеспечении регистрации новорожденных в условиях военного положения". К сожалению, услуга "єМалятко" пока не доступна в связи с военным положением. Зарегистрировать ребенка можно в ближайшем отделе Государственной регистрации актов гражданского состояния (ГРАГС)- /(ДРАЦС)/, где нет активных боевых действий.

    • Для регистрации вам понадобится только бумажное медицинское свидетельство о рождении по форме №103/о. Его могут выдавать медработники, присутствовавшие во время родов или проводившие первый осмотр новорожденного. При отсутствии бланков медицинские работники могут выписать справку о рождении в произвольной форме в двух экземплярах.
    • Если доступ к реестру Государственной регистрации актов гражданского состояния (ГРАГС) отсутствует, госорганы составят запись в бумажной форме. А как только доступ восстановится, все сведения будут внесены в реестр в течение 5 рабочих дней.
    • Кроме того, мать ребенка может получить свидетельство о рождении, обратившись в учреждение здравоохранения. С собой следует иметь медицинские документы о наблюдении за беременностью или быть зарегистрированными в электронной системе здравоохранения, где содержатся медицинские записи о беременности.Что нужно знать медицинским работникам?
    • Медицинское свидетельство о рождении по форме №103/о смогут выдавать медработники, присутствовавшие во время родов или проводившие первый осмотр новорожденного.
    • Удостоверять рождение ребенка таким образом смогут все медики, работающие в лицензированном медицинском учреждении, в том числе и те, кто оказывает экстренную медицинскую помощь.
    • Если медицинский работник не может выдать роженице медицинское свидетельство о рождении по форме №103/о, приказом также разрешено выписать справку произвольной формы в двух экземплярах. Один из них передается матери, а второй – на хранение в медучреждение.

    Всем медицинским работникам рекомендуется обеспечить запас напечатанных бланков по форме №103/о.

    С этим медицинским свидетельством можно затем обратиться в любой ЗАГС и получить свидетельство о рождении.

    Успехов! Если есть вопросы, обращайтесь персонально, нажавши кнопку "звернутись".

    Кирда Вячеслав Володимирович
    10%

    Вітаю!

    На жаль, в умовах окупації зробити це неможливо.

    У звʼязку з воєнним станом послуга єМалятко недоступна. Зареєструвати дитину можна в найближчому відділі ДРАЦС, де немає активних бойових дій. Для реєстрації знадобиться лише паперове медичне свідоцтво про народження за встановленою формою.

    Вам потрібно чекати можливості виїзду до вільних районів.

    Карпенко Андрій Володимирович
    20%
    Карпенко Андрій Володимирович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Здравствуйте !

    1.

    Получить в роддоме Херсона или иного населенного пункта на временно неподконтрольной территории Украины медицинскую справку/медицинское свидетельство о рождении.

    Обращаю внимание, что это должен быть оригинал документа, дубликат или заверенная печатью роддома копия.

    Посетить любой действующий на территории Украины ЗАГС и предоставить эту справку или дождаться деоккупации Херсона и предоставить справку восстановлены госорганам Украины.

    2.

    Такой порядок исходит по аналогии права из регистрации в Украине новорожденных, родившихся в Донецке и Луганске.

    После вступления в силу закона Украины «Об особенностях государственной политики по обеспечению государственного суверенитета Украины на временно оккупированных территориях в Донецкой и Луганской областях» (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2268-viii?info=1), существенно упростилась процедура регистрации факта рождения на временно неподконтрольной территориях Донбасса.

    Согласно нового закона любой акт, принятый на временно неподконтрольной территории, является недействительным, кроме документов, подтверждающих факт рождения или смерти. Эти документы прилагаются к заявлению о государственной регистрации рождения или смерти, которое подается в ЗАГС.

    Гончаренко Константин
    20%
    Гончаренко Константин 2 роки тому

    Юрист, м. Суми, 6 років досвіду

    Доброго дня!

    Для реєстрації дитини у віці 1 рік і старше Подається медичне свідоцтво про народження та медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу. Медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу заповнюється лікарем, під наглядом якого перебуває новонароджений, і засвідчується підписом керівника установи охорони здоров'я та круглою печаткою установи.

    Але і при відсутності перерахованих вище документів батькам не варто впадати у відчай. Реєстрація народження дитини може бути проведена на підставі судового рішення про встановлення факту народження дитини його матір'ю.

    Вам треба знайти найближчий орган РАЦС на території України та подати заяву про реєстрацію народження дитини , додавши медичну довідку державного зразка будь-якої лікарні жіночого профілю завірену печаткою та підписом директора закладу.

    Процедура в умовах воєнного стану:

    Міністерством охорони здоров’я затверджено наказ № 407 від 04.03.22 року «Щодо забезпечення реєстрації новонароджених в умовах воєнного стану». Ухвалене рішення дозволяє зареєструвати народження дитини у випадку, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоров‘я.

    У такому разі документ про народження дитини у формі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) зможуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого.

    Засвідчувати народження дитини у такий спосіб зможуть усі медичні працівники, які перебувають у трудових відносинах з ліцензіатами медичної практики, зокрема і ті, хто надає екстрену медичну допомогу.

    Відтак усім надавачам медичної допомоги рекомендовано забезпечити наявність у медичних працівників запасу видрукованих бланків за формою 103/о.

    Водночас, якщо медичний працівник не зможе видати породіллі медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), наказом також дозволено медпрацівнику виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один із яких передається матері, а другий — на зберігання до медзакладу.

    Окрім того, отримати свідоцтво про народження можна також за особистим зверненням породіллі до закладу охорони здоров‘я. При цьому слід мати з собою медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність.

    Онлайн наразі неможливо бо реєстр не працює , щодо посдуги Е-малятко.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович
    10%
    Рибінцев Сергій Сергійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 16 років досвіду

    Доброго дня, Олена!

    Нажаль ніяк, якщо ви не залишаєте окуповану територію.

    Лише чекати деокупації та перемоги країни, і зберігати всі документи на підтвердження факту народження дитини.

    В подальшу все зробити реєстрацію факут народження у законних органах влади.

    Будуть питання, звертайтесь.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 2 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Олено!

    Доповню відповіді колег, враховуючи, що ваше питання досі не було вирішено. Відповідно до пункту 14 розділу II Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5, у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника (народження – незалежно від місця народження новонародженої дитини чи проживання її батьків).

    За тимчасової відсутності доступу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян заява про державну реєстрацію акту цивільного стану подається, а актовий запис цивільного стану складається в паперовій формі без використання програмних засобів ведення цього реєстру з подальшим обов’язковим внесенням відомостей цього актованого запису до Державного реєстру актів цивільного стану громадян протягом п’яти робочих днів з дня відновлення такого доступу.

    Державна реєстрація народження можлива виключно при пред'явленні паперового Медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о.

    04 березня 2022 року Міністерством охорони здоров’я України прийнято наказ № 407 «Про забезпечення реєстрації новонародженої дитини в умовах воєнного стану», відповідно до якого в умовах воєнного стану його можуть видавати медичні працівники закладів охорони здоров’я та фізичних осіб - підприємців, які одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, які надавали допомогу при пологах, проводили перший огляд новонародженого, проводили перший медичний огляд породіллі після пологів, у тому числі поза закладом охорони здоров’я, без можливості подальшого транспортування породіллі та новонародженого до відповідного надавача медичної допомоги або за умови її відмови від такого транспортування в обставинах підвищеної загрози життю та здоров’ю.

    Важливо! Засвідчувати народження дитини у такий спосіб можуть усі медичні працівники, які перебувають у трудових відносинах з ліцензіатами медичної практики, зокрема і ті, хто надає екстрену медичну допомогу.

    Якщо медичний працівник не може видати породіллі Медичне свідоцтво про народження за формою 103/о, він може виписати довідку довільної форми у в двох примірниках без проставляння печатки, яка обов’язково повинна містити відомості щодо:

    1. найменування надавача медичних послуг;
    2. прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) медичного працівника;
    3. прізвища, власного імені та по батькові (за наявності) жінки, яка народила дитину;
    4. дату народження (число, місяць, рік) та стать новонародженого;
    5. назва населеного пункту в якому видана довідка;
    6. місце народження дитини (за інформацією, що надається жінкою, яка народила дитину, у разі коли місце видачі довідки не збігається із фактичним місцем народження);
    7. підпис медичного працівника;
    8. дата видачі довідки.

    Один примірник такої довідки медичний працівник віддає жінці, яка народила дитину, а другий примірник – на зберігання до медичного закладу. Така довідка прирівнюється до Медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о).

    Отримати Медичне свідоцтво про народження можна також за особистим зверненням породіллі до закладу охорони здоров’я. При цьому слід мати з собою медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи, що підтверджують факт вагітність такої жінки.

    В умовах воєнного стану можливі перебої в роботі реєстрів, відповідно внесення змін до актових записів цивільного стану може здійснюється за місцем зберігання першого примірника відповідного актового запису. Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється за місцем зберігання відповідного актового запису.

    Отже, провести державну реєстрацію народження дитини можливо такими способами:

    1) Онлайн в електронній формі шляхом подачі заявки на послугу "єМалятко"на сайті ДІЯ чи через веб-портал Міністерства юстиції України;

    2) Шляхом звернення до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), за місцем народження дитини чи місцем вашої реєстрації;

    3) Шляхом звернення до адміністратора послуги "єМалятко" безпосередньо в пологовому будинку (перелік пологових будинків доєднаний до проекту);

    4) Шляхом звернення до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) для отримання послуги "єМалятко", які долучаються до цього проекту.

    Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків. У разі народження дитини мертвою державна реєстрація народження проводиться без видачі свідоцтва про народження (ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

    Якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них.

    У разі смерті батьків або в разі якщо вони з інших причин не можуть зареєструвати народження дитини, державна реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилася дитина чи в якому вона перебуває (ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та ч.1 ст. 135 Сімейного кодексу України).

    Державна реєстрація народження дитини, яку не забрали з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров'я, підкинули або яка була знайдена, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за письмовою заявою представника органу опіки та піклування. Прізвище, ім'я та по батькові дитини, батьки якої невідомі, та відомості про батьків зазначаються на підставі рішення органу опіки та піклування.

    Державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров'я та довідки з місця проживання дитини.У разі досягнення дитиною шістнадцяти років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред'явленням паспорта громадянина (ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України