Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Права людини, 11 травня 2022, питання №64059

Нужно ли платить за общежитие в военное время? Не дают забрать вещи с общежития за не оплату.

Добрый день. Я учусь на контракте. В связи с военным временем мы не платим за общежитие, так как по факту я там сейчас не живу. У меня появилась возможность поехать в Киев в общежитие что бы забрать вещи, за которые общежитие ответственности не несет, так прописано в договоре. Папа позвонил директору общежития, предупредить что мы завтра едем по вещи. Ответ был таков "мы не отдадим вам вещи так как вы не оплатили за общежитие". Как быть в такой ситуации? В связи с войной зарплаты у родителей урезали, нету возможности платить 1800 грн в месяц, за то что там храняться вещи. Подскажите пожалуйста, как правильно поступить?

Відповіді юристів (2)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Питання складне, і як правило кожний заклад самостійно вирішує такі питання!

    Бажано було б побачити договір.

    В якості заходів попередження можна звертатись зі скаргами на засновника ВУЗу, або до Міністерства оборони України.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Здравствуйте!

    НИКАКИХ ИЗМЕНЕНИЙ В ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВЕ УКРАИНЫ ОТНОСИТЕЛЬНО ОПЛАТЫ СТУДЕНЧЕСКИХ ОБЩЕЖИТИЙ НЕ ПРИНИМАЛОСЬ.

    ПОРЯДОК И РАЗМЕР ОПЛАТЫ УСТАНАВЛИВАЕТСЯ УЧЕБНЫМ ЗАВЕДЕНИЕМ.

    ЕДИНСТВЕННОЕ ИЗМЕНЕНИЕ ПРИВОЖУ НИЖЕ - ГАРАНТИЯ ПРОЖИВАНИЯ В СТУДЕНЧЕСКОМ ОБЩЕЖИТИИ.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану

    3. У Законі України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., N 38-39, ст. 380; 2019 р., N 5, ст. 33; 2020 р., N 31, ст. 226; із змінами, внесеними Законом України від 30 березня 2021 року N 1369-IX):

    1) розділ VI доповнити статтею 57-1 такого змісту:

    "Стаття 57-1. Державні гарантії в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану

    1. Здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період) вимушені були змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від їхнього поточного місця проживання (перебування), на час особливого періоду, гарантується:

    організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;

    збереження місця роботи, середнього заробітку, виплата стипендії та інших виплат, передбачених законодавством;

    місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

    2. Забезпечення державних гарантій, визначених частиною першою цієї статті, створення безпечного освітнього середовища, організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) в межах своєї компетенції здійснюють:

    органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;

    заклади освіти, установи освіти, наукові установи, їх засновники;

    громадські об'єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

    3. Органи, зазначені в абзаці другому частини другої цієї статті, мають право видавати в межах своєї компетенції обов'язкові до виконання на відповідній території, в тому числі спільні, рішення, розпорядження, накази і директиви для реалізації державних гарантій, визначених частиною першою цієї статті в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду).

    Центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки здійснює нормативно-правове забезпечення функціонування системи освіти і науки та має право видавати накази, обов'язкові до виконання на всій території України, з питань створення безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу та інших питань у сфері освіти і науки, що не урегульовані законодавством в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду). Дія у часі таких наказів обмежується строком особливого періоду, вони не є регуляторними актами та підлягають державній реєстрації винятково у випадку, якщо зачіпають права, свободи, законні інтереси і стосуються обов'язків громадян та юридичних осіб.

    ПОРЯДОК ПРОЖИВАНИЯ И ОПЛАТЫ УСТАНАВЛИВАЕТСЯ УЧЕБНЫМ ЗАВЕДЕНИЕМ.

    Проживания в студенческом общежитие платное.

    Функционирование и порядок поселения в общежития в Украине регулируется Жилищным кодексом Украины (ЖКУ, статья 127), Положением о студенческом общежитии, разработанным учебным заведением в соответствии с Типовым Положением и Правилами и условиями проживания в общежитии.

    ЖКУ устанавливает общие требования к общежитиям. Для студенческих общежитий важны 5 положений:

    • Заселение в общежитие разрешается только после утверждения органами санитарно-эпидемиологической службы. Это означает, что общежитие подпадает под ежегодную проверку соответствия санитарным нормам.
    • Проживание в общежитии платное. Одна из обязанностей студента (ки) - своевременно и в полном объеме оплачивать это жилье, иначе студента (ку) могут лишить права на проживание.
    • Общежитие должно быть укомплектовано мебелью и необходимым инвентарем, студентам должно быть обеспечено предоставление бытовых услуг (глажка, стирка) и выделено помещение для этих целей. Студент не должен тратить собственные средства на покупку мебели или инвентаря в общежитие.
    • Обслуживание общежития, в том числе уборка, дежурства, администрирование, осуществляет специальный штатный персонал, то есть студенты не могут привлекаться к этой работе.
    • Внутренний распорядок в общежитиях устанавливается правилами, утвержденными администрацией вуза. Он определяет правила проживания в общежитиях в летний период.

    Льготным категориям студентов, получающим соответствующую государственную помощь и обучающимся по государственному заказу, по согласованию с профкомом также может предоставляться помощь на оплату проживания в общежитиях университета. В некоторых случаях такая помощь прямо предусмотрена законодательством, пока таким образом дети-сироты и дети участников боевых действий освобождены от оплаты за проживание в общежитиях.

    На основании решения о предоставлении мест в общежитии со студентом заключается соглашение на проживание в общежитии и выдается направление (ордер), которое является единственным основанием для поселения и проживания. В направлении указывается адрес общежития и обычно номер комнаты. Условием поселения в общежитие является предоплата, которая не может быть меньше чем на месяц, а на практике часто нужно заплатить за год вперед. Предельный размер платы за проживание в студенческих общежитиях составляет 40% размера минимальной обычной академической стипендии высших учебных заведений соответствующего уровня аккредитации. Также студент обязан ознакомиться с Правилами внутреннего распорядка общежития и правилами техники безопасности.

    ВЫВОД:

    1. ДЕЙСТВИЯ АДМИНИСТРАЦИИ ПРАВОМЕРНЫ.

    2. ВАМ НЕОБХОДИМО ДОГОВАРИВАТЬСЯ С АДМИНИСТРАЦИЕЙ УЧЕБНОГО ЗАВЕДЕНИЯ.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA