Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
886 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Чи можу я знаходячись закордоном скасувати виплату аліментів колишньому чоловікові? І як це зробити як найшвидше?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Згідно ст. 180 СК України обовязок батьків є утримувати дитину , навіть коли один з батьків проживає окремо, або позбавлений батьківських прав за рішенням суду.
Тому сплата аліментів на утримання дитини це обов язок , а не право , порядок їх сплати встановлюється судом згідно ст.181 СК України у визначеному вигляді, як:
відсоткове відношення з доходу боржника.
або чітка сума щомісячного платежу.
Виплачується у строк до 18 років або до 23 років, якщо дитина вступає на навчанння.
Також якщо дитина має обмежені можливості підтверджені медично, аліменти встановлюються на постійній основі незалежно від батьківських прав.
Враховуючи зазначене , немає законної можливості сплатити один раз і все.
Проте вихід є:
1. Ви звертаєтесь до виконавчої служби з заявою про відкликання судового наказу( боржник сплачує вказану суму) на зазначений рахунок того з батьків , хто проживає з дитиною(використання коштів контролюють органи опіки та піклування) у разі не цільового використання один з батьків звертається до суду про зміну порядку виплат і в такому разі кошти зараховують на особистий рахунок зі спец призначенням дитини в Ощадбанку.
2. Ви укладаєте нотаріальний договір про порядок сплати аліментів, де вказуєте сумму , контроль покладається на нотаріуса та органи опіки.
Надалі у Вас є право у будь-який час звернутися до органів ДВС ДЛЯ ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ , але стягнення буде проводитись не більше чим за останні 10-ть років згідно ЗУ Про виконавче провадження та Інструкції вчинення виконавчих дій.
Аби чоловік повністю втратив зобов язання , щодо дитини в тому числі по сплаті аліментів необхідно:
1. Позбавити його батьківських прав ( він продовжує сплачувати аліменти за рішенням суду).
2. Якщо Вашу дитину усиновлює інша людина ( то всі зобов язання у вашого колишнього чоловіка зникають з дня винесення рішення суду про усиновлення іншою особою - потрібна письмова згода на усиновлення) від чоловіка та органу опіки.
Вподальшому вся відповідальність переходить до особи котра усиновила Вашу дитину.
Аліменти до цього часу є власністю дитини цілком.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду
Чи можу я знаходячись закордоном скасувати виплату аліментів колишньому чоловікові? І як це зробити як найшвидше?
Зверніться особисто або через представника до виконавчої служби, де відкрите виконавче провадження про стягненя з колишнього чоловіка аліментів з заявою про повернення виконавчого листа.