Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Колишній чоловік не цікавиться життям наших спільних дітей уже 3,5 роки. Аліменти не сплачує. Зараз поліція відкриває на нього справу про умисне ухилення від сплати аліментів. Чи можна його позбавити батьківських прав,якщо він не приймає участі у вихованні та життєзабезпеченні дітей? І чи буде він після позбавлення зобов'язаний сплатити борг і взагалі виплачувати аліменти? І чи зможе бачитися з дітьми,якщо виявить бажання?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДобрий день, Олена!
Позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено.
Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:
Підстави для позбавлення батьківських прав відсутні при вчиненні кримінального правопорушення батьками з необережності (наприклад, випадкове заподіяння шкоди здоров'ю дитини у ході гри, при домашніх роботах і тощо). Не може бути позбавлена батьківських прав особа, яка не виконує своїх батьківських обов'язків внаслідок душевної хвороби, недоумства, тривалого відрядження, утворення перешкод з боку іншого з батьків, з яким проживає дитина відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року № 3. Відповідно ч.2 статті 164 Сімейного кодексу України Не можуть бути позбавлені батьківських прав особи до досягнення повноліття з підстав коли вони ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або здобуття нею освіти,є хронічними алкоголіками або наркоманами, чи вдаються до будь яких видів експлуатації дитини.
Позбавлення батьківських прав допускається тільки лише щодо дітей, які не досягли 18 років.Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії:
Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Будуть питання, звертайтесь персонально.
Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду
Позбавлення батьківських прав позбавляє батька заявляти свої права на дитину, в тому числі і право на утримання в майбутньому, але жодним чином не позбавляє його обов'язків щодо утримання дитини.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
это возможно
процедура происходит в судебном порядке - для этого нужно Вам подготовить документы и иск и подать в суд
обращайтесь через сайт или найдите мои контакты- проконсультирую и помогу подготовить документы, с ув. Виктория Костромина