Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
До начала войны работала на ЧП Калыш,началась война человек закрыл ФОП,а нас сотрудников не уволил.Соответственно мы не работаем, зарплату не получаем (хотя числимся).
Хотела подать на помощь через ДИЮ,мне отказали в статусе безработного,потому что официально не уволена.Начальник говорит что не имеет права нас уволить в войну+бухгалтера за границей.
Что делать????жить просто не на что
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Миколаїв, 5 років досвіду
Вітаю!
Позиція Вашого роботодавця щодо заборони/неможливості здійснення під час воєнного стану не відповідає дійсності, оскільки воєнний стан не є перепоною для звільнення (як і прийняття на роботу та інших дій, які властиві трудовим відносинам - надання відпусток, простої, тощо), тому раджу вимагати звільнення навіть з урахуванням того, що ФОП припинив свою діяльність. Звичайно, звільнення найманих працівників повинно відбуватися до припинення діяльності ФОП, але іноді ФОП-роботодавець не дотримується вимог закону, проте Велика Палата Верховного Суду у постанові від 03.07.2018 р Справа № 916/559/17, вважає, що за змістом ст. 51, 52, 598-609 ЦКУ, ст. 202-208 ГКУ, ч. 8 ст. 4 Закону №755 у випадку припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (із внесенням до Реєстру запису про державну реєстрацію такого припинення) її зобов'язання (господарські зобов'язання) за укладеними договорами не припиняються, а залишаються за зобов'язаною особою, оскільки вона як фізична особа не перестає існувати та відповідає за своїми зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном.
Таким чином навіть після припинення діяльності ФОП фізична особа повинна звільнити працівників, з якими вона перебувала у трудових відносинах. Якщо колишній ФОП не йде на зустріч - звертатися до суду з позовом про розірвання трудового договору та зобов`язання вчинити певні дії.
Якщо у Вас залишились питання, звертайтесь через кнопку "Звернутися".
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
07.05.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану»
Цим Законом внесено зміни до низки інших законів, а саме:
Нагадаємо, що перелік територій, які розташовані в зоні активних бойових дій, або перебувають під тимчасовою окупацією, визначений в Наказі Мінреінтеграції №75 від 25.04.2022.
Основні зміни, що стосуються безробіття внутрішньо переміщених осіб (ВПО), та осіб, які перебувають на територіях ведення бойових дій, тимчасово окупованих територіях:
Якщо трудовий договір з роботодавцем не розірвано, то для отримання статусу безробітного місцевому центру зайнятості разом з заявою про надання відповідного статусу необхідно подати заяву на ім'я роботодавця про припинення трудового договору. Далі центр зайнятості інформує роботодавця та інші органи.
Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши кнопку «Звернутися»!