Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Ми з хлопцем виїхали з території де ведуться бойові дії.
Одразу хочемо одружитися. Знаю, що потрібно ставати на військовий облік для того, щоб подати заяву в рагс.
Дуже переживаю, що нареченого заберуть на війну. Але я інвалід 2 группи. І крім мого майбутнього чоловіка в мене нема нікого. А на законних підставах чоловік у кого на утриманні є дружина інвалід не підлягає мобілізації.
Які дії можно прийняти у цьому випадку.
Дякую за відповідь.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Катерина!
Так, дійсно, згідно Наказу Міністерства юстиції України № 3548/5 від 13.11.2017 року “ Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” змінена форма заяви про державну реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, якою передбачено внесення відомосте про військове звання та номер військового квитка військовозобов'язаних громадян.
Тому під час звернення військовозобов'язаних громадян до органів державної реєстрації актів цивільного стану для подачі заяв про державну реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, при собі необхідно мати військово-облікові документи (військовий квиток, тимчасове посвідчення, тощо).
У разі якщо громадянин заявляє що на військовому обліку не перебуває або знятий з нього, пред’являється відповідна довідка з військового комісаріату, яка може бути отримана за місцем проживання такого громадянина.
Але Ви можете за це не переживати, бо з РАЦС ніхто в ЗСУ не мобілізує!
Більш того, відповідно да статті 32 Сімейного кодексу України
"Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.
За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку.
2. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця".
Після реєстрації шлюбу Ваш чоловік отримає право на відстрочку, як також на виїзд за кордон.
Будуть питання, зверніться особисто, натиснувши кнопку "звернутись".