Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 16 червня 2022, питання №67006

Договір довічного утримання

Я зі своїм хлопцем( чоловіком), проживали разом, без реєстрації стосунків близько 3-х років. Трохи більше року йому запропонували доглядати хвору, лежачу бабцю в якої не було нікого. Ми порадилися з ним і прийняли пропозицію. Ми переїхали до неї жити, робили разом ремонт, купували меблі, піклувалися про неї, доглядали її разом. Через війну я поїхала з дітьми (не його) до Німеччини. Але так сталося, що вона померла 12 травня цього року, він повинен був звернутися до нотаріуса після її смерті, але він цього зробити не встиг і 3 червня помер сам. З родичів у нього залишилися бабуся, дядько по батьковій лінії, тітка по лінії матері і двоюрідні брати та сестри. Чи маю я хоч якесь право на це житло? Стосунки оформити планували, але не встигли!

Відповіді юристів (1)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 2 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Нер розумію, до чого тут звернення до нотаріуса? Вона що, заповіт на нього зробила? Якщо був договір пожиттєвого утримання і бабка померла, то Ваш цивільний чоловік став повноцінним власником будинку ще до її смерті. Щоб заявити свої права на це житло Вам потрібно через суд встановити факт спільного проживання з чоловіком без реєстрації шлюбу.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України