Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
купую авто. власник не хоче їхати в сервісний центр і стояти там в черзі. він пропонує дати доручення моїй дівчині, щоб вона від його іменні уклала договір купівлі і замість нього пішла у сервісний центр стояти у черзі. які є ризики такої операції і чи варто на це погоджуватись? продавець знаходиться в тому самому місці що і я
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (22)
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день!
Так процедура є законною, ризиків не має.
У будь-якого нотаріуса власник автомобіля має право на будь-яку особу зробити генеральну довіреність на розпорядження - продаж автомобіля від його імені третій особі.
Ваша дівчина, як уповноважена особа, разом з Вами в будь-якому ТСЦ МВС може оформити договір купівлі-продажу автомобіля, де у графі продавець буде зазначено та рахуватися саме власник автомобіля, а вона як довірена уповноважена особа.
Для оформлення генеральної довіреності, треба від власника: паспорт, рнокпп, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, а від дівчини - паспорт, рнокпп.
При оформленні договору купівлі-продажу автомобіля у ТСЦ МВС, треба від дівчини, як представника власника автомобіля: довіреність (оригінал і посвідчена копія), паспорт, рнокпп, копії: паспорту власника, рнокпп власника, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та від Вас як покупця: паспорт, рнокпп.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду
Доброго дня.
Краще за все щоб власник самостійно брав участь в даній процедурі. Запропонуйте йому нехай хтось з його родичів за дорученням перереєструє, коли він не хоче.
Ризик може бути в тому, що гроші ви передасте, а з якихось причин (штраф, ін.) не зможете переєструвати авто на себе-потім буде важко повернути кошти. Але юридично за нотаріальним дорученням ці всі дії законні та можливі.
авто на нього вже зареєстроване. ви маєте на увазі, щоб він дав доручення на перереєстрацію у сервісному центрі, а договорів продажу він уклав у нотаріуса?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Добрий день!
Договір купівлі-продажу автомобіля він може і укласти нотаріуса, де він посвідчень, на Ваше ім'я, а перереєстрацію можете провести Ви або Ваша по довіреності, яка буде посвідчена у нотаріуса.
У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".
Всього доброго!
якщо укласти договір купівлі/продажу у нотаріуса, то продавцю потім не треба стояти у чергах у сервісному центрі мвс?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Так, в черзі на продаж авто не буде стояти.
Треба буде провести лише перереєстрацію автомобіля на Вас.
але буде стояти в черзі на перереєстрацію?
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіНІ, АДЖЕ ВІН ВИДАСТЬ ДОВІРЕНІСТЬ НА ІНШУ ОСОБУ!
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
"... але буде стояти в черзі на перереєстрацію"?
- Так, буде стояти у черзі на перереєстрацію.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо гроші за авто Ви передасте власнику лише під час укладання угоди купівлі продажу, то ризику ніякого. Але якщо гроші потраплять до нього раніше, то Ви повинні пам'ятати, що власник у будь який момент може відкликати свою довіренність, і Ви залишитесь і без авто, і без машини!
Треба мати чіткий алгоритм дій, щоби не зробити помилки. А краще за все скористатися послугами агенства по продажу авто. Тоді і в черзі ніхто не буде стояти, і гарантії у продавця і покупця будуть надійні. Агенство також без проблем допоможе оформити авто у МРЕО. Коштує це недорого, а зручності очевидні!
Будуть питання, зверніться до мене персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Додаткових грошей за це платити не треба.
якщо з продавцем укласти договрів продажу/купівлі у нотаріуса і він потім дасть довіреність на представництво його інтересів у сервісному центрі моїй дівчині, то так краще буде?
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Так можна зробити, це законно.
Всього доброго!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТак буде безпечно.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Я б радив укласти договір купівлі-продажу авто у нотаріуса, і там же у нотаріуса видати довіреність іншій особі (наприклад, Вашій дівчині) на подальшу переєстрацію автомобіля.
Справа в тому, що в умовах воєнного стану перереєстрація протягом 10 днів з дня продажу не обов'язкова.
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 7 вересня 1998 р. № 1388(у редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 23 грудня 2009 р. № 1371)
ПОРЯДОКдержавної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопеді
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1388-98-%D0%BF...
...
7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини). У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев’яноста днів.
ТАКИМ ЧИНОМ, ВИ МАТИМЕТЕ 90 ДНІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ АБО СКАСУВАННЯ ВОЄННОГО СТАНУ НА ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЮ ТЗ.
ТОМУ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ:
1. ПРОДАВЕЦЬ САМОСТІЙНО ПРИБУВАЄ ДО НОТАРІУСА ТА УКЛАДАЄ ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ.
2. ПРОДАВЕЦЬ У НОТАРІУСА ВИДАЄ ДОВІРЕНІСТЬ ВАШІЙ ДІВЧИНІ НА ПОДАЛЬШУ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЮ ТЗ.
3. ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЯ МОЖЕ БУТИ ВЧИНЕНА ЗАРАЗ, АБО ПРОТЯГОМ 90 ДНІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ АБО СКАСУВАННЯ ВОЄННОГО СТАНУ!
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, м. Чернігів, 12 років досвіду
Доброго дня!
ВІдповідно до ст. 248 Цивільного кодексу України, 1. Представництво за довіреністю припиняється у разі:
1) закінчення строку довіреності;
2) скасування довіреності особою, яка її видала;
3) відмови представника від вчинення дій, що були визначені довіреністю;
4) припинення юридичної особи, яка видала довіреність;
5) припинення юридичної особи, якій видана довіреність;
6) смерті особи, яка видала довіреність, оголошення її померлою, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою, обмеження її цивільної дієздатності.
Тобто, погоджуючись з думкою колег, я би не рекомендувуав передавити кошти до закінчення оформлення права власності на автомобіль, якщо ж все-таки йти таким шляхом або дійсно оформити договір у нотаріуса.
У разі додаткових питань, натисніть кнопку "Звернутися".
Удачі!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
ТАКА ФОРМА КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ АВТО МОЖЛИВА, АЛЕ Є ПЕВНІ РИЗИКИ.
Юридично право власності на придбаний автомобіль є лише у особи за якою у встановленому порядку зареєстровано транспортний засіб. Щоб ним могли користуватися інші особи, раніше потрібно було видавати довіреність на право керування автомобілем. Наразі довіреність на керування транспортним засобом в Україні не є обов’язковим. Якщо власник передає свій транспортний засіб у користування іншій особі, вона повинна мати лише технічний паспорт на автомобіль та страховий поліс. Генеральна довіреність все ще користується попитом під час придбання автомобіля, так як це заощаджує час та кошти на оформлення транспортного засобу.
Генеральна довіреність — це письмово зафіксована згода законного власника транспортного засобу, яка дає право іншій людині не лише користуватися машиною (керувати транспортом і виконувати інші дії, пов’язані із щоденним використанням цього майна), але й представництво інтересів власника в різних установах.
У довіреності можна вказати такі права на:
Ризики, які підстерігають під час купівлі/продажу авто за довіреністю:
Неприємні «сюрпризи» можуть чекати як довірителя, так і особу, яка купує транспортний засіб. Треба пам’ятати, що в будь-якому випадку до моменту оформлення автомобіля на іншу особу власником вважатиметься саме довіритель. Так наприклад постанови по справам про адміністративні правопорушення за адміністративні правопорушення зафіксовані в автоматичному режимі (перевищення дозволеної швидкості руху, порушення правил стоянки, тощо) будуть виноситись саме щодо власника транспортного засобу.
Що ж може чекати нового «власника», який купує машину? По-перше, довіритель може в односторонньому порядку відкликати генеральну довіреність. У такому випадку набувач позбавляється всіх прав на транспортний засіб і зобов’язаний повернути його власнику. У разі, якщо власник за довіреністю не повертає авто, то транспортний засіб подають у розшук. А у разі смерті власника автомобіля, визнання його недієздатним, обмеження цивільної дієздатності, право на володіння транспортним засобом переходить до його спадкоємців, опікунів, піклувальників. Тобто дія довіреності припиняється і треба буде повернути машину.
До того ж, справжній власник автомобіля, тобто «продавець», може передати його у заставу; на такий автомобіль може бути накладено арешт або здійснено стягнення; автомобіль може бути конфісковано за дії і зобов’язання реального власника.
Якщо ви захочете продати автомобіль за довіреністю, то видати нову довіреність ви маєте право тільки на термін, що залишився до закінчення первинної довіреності.
Протягом якого часу довіреність вважається дійсною?
Доцільно звернути увагу на термін дії довіреності. Якщо строк, на який видана довіреність, спливає, цей документ втрачає юридичну силу. Для отримання права на користування та розпорядження автомобілем «покупцю» необхідно отримати нову довіреність від юридичного власника.
Оформлення генеральної довіреності
Якщо ж, зваживши всі за та проти, Ви все ж вирішили придбати авто по генеральній довіреності, то слід пам’ятати, що генеральна довіреність вважається дійсною тільки після посвідчення її нотаріусом.
У документі повинні бути вказані такі дані:
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
"... але буде стояти в черзі на перереєстрацію"?
- Так, буде стояти у черзі на перереєстрацію.
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Саме простіше у нотаріуса укласти договір купівлі-продажу автомобіля та зробити довіреність на Вас чи на дівчину на перереєстрацію автомобіля, або взагалі на неї укласти генеральну довіреність на оформлення купівлі-продажу автомобіля.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіЯ б радив укласти договір купівлі-продажу авто у нотаріуса, і там же у нотаріуса видати довіреність іншій особі (наприклад, Вашій дівчині) на подальшу переєстрацію автомобіля.
Справа в тому, що в умовах воєнного стану перереєстрація протягом 10 днів з дня продажу не обов'язкова.
ТОМУ НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ:
1. ПРОДАВЕЦЬ САМОСТІЙНО ПРИБУВАЄ ДО НОТАРІУСА ТА УКЛАДАЄ ДОГОВІР КУПІВЛІ-ПРОДАЖУ.
2. ПРОДАВЕЦЬ У НОТАРІУСА ВИДАЄ ДОВІРЕНІСТЬ ВАШІЙ ДІВЧИНІ НА ПОДАЛЬШУ ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЮ ТЗ.
3. ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЯ МОЖЕ БУТИ ВЧИНЕНА ЗАРАЗ, АБО ПРОТЯГОМ 90 ДНІВ ПІСЛЯ ПРИПИНЕННЯ АБО СКАСУВАННЯ ВОЄННОГО СТАНУ!
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, 19 років досвіду
Доброго дня.
Взагалі то купівля-продаж авто то справа обох сторін. Продавець так себе поводить, що начебто йому і не потрібно продати автомобіль. Але, якшо Ви погоджуєтесь на його умови, то його пропозиція надати довіреність вашій дівчині представляти його інтереси в сервісному центрі цілком законна.
Зокрема, пунктом 8 ПОРЯДКУ державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедівпередбачено, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").
Але, припустимо ситуацію, що з автомобілем не все гаразд, ну наприклад встановлено ГБО, а в техпаспорт не вписано, то кому Ви пред"явите претензії - виходить вашій дівчині як представнику продавця. Тому не раджу передавати кошти за авто одразу після підписання довіреності, а тільки після перереєстрації, або принаймні хоча б не всю суму вартості авто. А на отриману суму нехай продавець надає розписку про отримання коштів за авто.
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
Продавець може взагалі видати генеральну довіреність на вашу жінку , жінка укладе від його імені договір з вами у нотаріуса і далі піде займатися перереєстрацією авто на ваше ім я підписувати документи і все інше , але довіреність має передбачати право на всі дії від укладення нотаріального договору до здійснення процедур у сервісному центрі МВС
необходимо оформить генеральную доверенность и направить ее почтой доверенному лицу в УКРАИНУ, далее , доверенное лицо идет к нотариусу делает нотариальный перевод доверенности на украинский язык и проставляется апостиль для легализации(нужно уточнить нужен ли апостиль), далее начинает процедуру оформления и подписания договора , после передает его вам и далее подходит в сервисний центр с оригиналом вашего договора и доверенностью и приступает к регистрационнім действиям на ваше имя на основании доверенности., предварительно оплачв.
Оплачувати за всі послуги краще краще від вашого імені з вашої картки , яку треба надати вашій дівчині.
С уважением,
Константин Гончаренко
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
Цивільний кодекс України (ЦК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
"Стаття 232. Правові наслідки правочину, який вчинено у результаті зловмисної домовленості представника однієї сторони з другою стороною
1. Правочин, який вчинено внаслідок зловмисної домовленості представника однієї сторони з другою стороною, визнається судом недійсним.
2. Довіритель має право вимагати від свого представника та другої сторони солідарного відшкодування збитків та моральної шкоди, що завдані йому у зв'язку із вчиненням правочину внаслідок зловмисної домовленості між ними.".
Пост. ВСУ "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0009700-09#Te...):
"22. Для визнання правочину недійсним на підставі статті 232ЦК ( 435-15 ) необхідним є встановлення умислу в діях представника: представник усвідомлює, що вчиняє правочин всупереч інтересам довірителя та бажає (абосвідомо допускає) їх настання, а також наявність домовленості представника однієї сторони з іншою стороною і виникнення через це несприятливих наслідків для довірителя. При цьому не має значення, чи одержав учасник такої домовленості яку-небудь вигоду від здійснення правочину, чи правочин був вчинений з метою завдання шкоди довірителю".
---
Ваша ситуація прямо передбачена ЦК як підстава для визнання правочину (договору) недійсним з подальшою реституцією сторін (повернення сторонами другій стороні отриманого) та, крім того, відшкодування збитків та моральної шкоди довірителю з боку другої сторони та його представником - яким є Ви як покупець та Ваша дівчина. Продавець, щоб не стояти в черзі, може видати довіреність людині зі свого, а не Вашого оточення, але вибір саме на людину Вашого оточення. Тому я вважаю пропозицію продавця не випадковою, ризиковою і такою, що має бути відхилена.