Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Банківська право, 01 липня 2022, питання №68145

Форс-мажор у договорі про іпотечний кредит

Маю договір про іпотечний кредит у якому у пункті про форс-мажор описано, що у разі настання даних умов мої зобов'язання можуть бути призупинені на термін до 6 місяців без внесення змін у договір, а сам договір буде автоматично продовжено на цей термін. Банк ігнорує мої заяви і звернення з цього приводу, посилається на кредитні канікули. Чи має право банк ігнорувати прописані у договорі умови? Чи є сенс позиватися до суду. Дякую.

Відповіді юристів (2)

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 2 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду

    Ані самого кредиту, ані процентів за користування ним, можете не сплачувати до закінчення війни, але у разі звернення кредитора до суду під час війни маєте довести, що несплата сталася ВНАСЛІДОК непереборної сили - воєнного стану (див. ч. 1 ст. 617 Цивільного кодексу). У разі прострочення виконання зобов’язання, позичальники звільнені від сплати пені, а також індексу інфляції, 3 % річних на час війни, 30 днів після її завершення (див. докладніше п. 18 Прикінцевих положень Цивільного кодексу).

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрий день. Перш за все, було б бажано знати точний текст зазначеного пункту договору, та й бачити весь договір взагалі. Що стосується самої обставини форс-мажору, ТПП України видала загальний ТПП України видала загальний лист 2024/02.0-7.1 від 28.02.2022 яким визнала воєнний стан, введений на території України обставинами форс-мажору (непереборної сили). Тобто доказувати що війна є обставиною непереборної сили Вам непотрібно.

    Що стосується відмови банку. Умови договору є обовя'зковими для виконання обома сторонами. Кредитні канікули застосовуються банком за рекомендацією НБУ. Тобто це не є обовязковим для банку і може бути скасовано будь якої миті.

    Для того щоб дати пораду щодо судової перспективи потрібно вивчити Ваш іпотечний договір.

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України