Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Соціальне забезпечення, 01 липня 2022, питання №68153

Выплаты по инвалидности ребёнку

Добрый день! Вас порекомендовали как юрист и адвокат. Можете ли вы помощь вот с таким вопросом? У нас в семье ребёнок инвалид детства, супруга получала пособие по инвалидности, в феврале мы лежали в больнице по переоформлении подгруппы А, все документы справки были переданы в соц. защиту. Как сегодня выяснилось они не успели доделать базу так как это было в Луганской области в Лисичанске база зависла но документы у них есть, говорят нужно прийти в УТСЗН,но мы не можем так как находимся за приделами Украины. мы с Луганской области с Лисичанска. Скажите пожалуйста есть какой-то другой вариант получить выплаты по инвалидности тех которые нам положены. Заранее спасибо

Відповіді юристів (3)

    Кузьменко Богдан  Сергійович

    Добрый день, нужна полная консультация в ходе которой будет разработан определённый алгоритм действий, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день. Для того чтобы ответить на Ваш вопрос, нужно знать, назначалась ли Вам ранее выплата и не была ли она приостановлена на 24.02.2022 г. При ответе на эти вопросы, возможно, можно будет Вам помочь

    Кузьменко Богдан  Сергійович

    На період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності.

    Відтепер для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану.

    Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

    Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії МСЕК:

    • соціальні виплати;
    • реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
    • засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
    • освітні послуги;
    • відповідні пільги.

    Крім того, протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування – відповідно до постанови Уряду № 225 українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я.

    Згідно з чинним законодавством, медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

    Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформлює направлення на МСЕК (форма 088/о).

    Звертаємо увагу, що укладання декларації між пацієнтом-внутрішньо переміщеною особою та лікарем, який оформляє направлення на МСЕК, не потрібно, законодавчі підстави вимагати її відсутні.

    Наголошуємо, що лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд під час дії воєнного стану для підтвердження стійкого порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності людини.

    Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України