Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 02 липня 2022, питання №68252

Регистрация брака с иностранным гражданом

Здравствуйте. Пожалуйста подскажите. Во время военного положения мой парень уехал в Турцию. Чтобы приехать Назад в Украину на границе его обратно вернули. Мы хотели заключить брак онлайн (дистанционно) чтобы мог без проблем приехать в Украину, но по закону это возможно только между гражданами Украины, а с иностранным гражданом нельзя. Подскажите пожалуйста в такой ситуации есть другой вариант чтобы на законных основаниях парня пропустили.

Відповіді юристів (2)

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    Добрый день. Для ответа на Ваш вопрос, геобходимо знать по какой причине Вашему жениху запретили въезд в Украину

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    При укладенні шлюбу між громадянкою України та іноземним громадянином наречені повинні підготувати наступні документи:

    • внутрішній паспорт нареченої громадянки України;
    • паспорт нареченого іноземця (обов'язково той паспорт, що був пред'явлений при перетині кордону України);
    • нотаріально засвідчений переклад паспорта нареченого іноземця.

    Якщо один з наречених або обидва раніше були в шлюбі, потрібно надати документи, що підтверджують його припинення. Підтвердити факт припинення шлюбу може свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть другого з подружжя тощо. Якщо ці документи видані в іншій державі, їх потрібно перекласти і апостилювати (легалізувати). Рішення суду обов'язково має набути законної сили.

    роцедура реєстрації шлюбу в Україні:

    • подання нареченими письмової заяви до будь-якого органу ДРАЦС;
    • обрання нареченими дати одруження;
    • перевірка легальності перебування іноземця в Україні (через направлення запиту до Державної міграційної служби);
    • реєстрація шлюбу в обрану дату.

    За загальним правилом шлюб реєструється після спливу одного місяця з моменту подання заяви. Однак, починаючи із 2016 року в Україні діє спеціальна програма "шлюб за добу", яка дозволяє значно пришвидшити процедуру реєстрації шлюбу. При наявності іноземного елемента (та здійснення запиту до Державної міграційної служби) процедуру можна здійснити приблизно за 1 тиждень.

    Наслідки реєстрації шлюбу в Україні

    Після одруження іноземець може подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання в Україні (віза типу "D"). Після спливу двох років після отримання дозволу на тимчасове проживання, іноземець може претендувати на посвідку, що дає право постійного проживання та в подальшому підстави для оформлення громадянства України.

    Крім того, з моменту державної реєстрації шлюбу у подружжя виникають взаємні права і обов'язки, в тому числі майнові. Так, за загальним правилом в Україні коли один із подружжя набуває майно, воно вважається спільною сумісною власністю. Це означає, що частки кожного з подружжя в такому майні є рівними (50/50). В разі подальшого розподілу майна існує велика імовірність, що другий із подружжя отримає половину такого майна навіть якщо не вкладав кошти в його набуття.

    Існують різні способи та юридичні інструменти, які дозволяють суттєво знизити такі ризики. Одним із найоптимальніших способів є укладення шлюбного договору. Цей документ дозволяє зафіксувати неподільність майна в разі розірвання шлюбу. Тобто, на відміну від загального правила (де частки майна вважаються рівними), шлюбним договором можна визначити, що майно належить тому з подружжя, хто його придбав (або на кого воно зареєстроване). При цьому, шлюбний договір можуть укласти як наречені (що подали заяву про реєстрацію шлюбу), так і подружжя (що вже перебуває у шлюбі).

    Будуть питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого фото


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України