Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 07 липня 2022, питання №68676

Законна ли повестка на Вайбер и эл.почту?

Является ли "оповіщенням належним чином" повестка на вайбер и эл.почту? Что будет если игнорировать такой "спам"?

Відповіді юристів (4)

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

    Доброго дня.

    Порядок вручення повісток встановлює Положення про підготовку та проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затверджене постановою Кабінету Міністрів від 21.03.2022 № 352.

    Хто може вручити вам повістку:

    - Співробітники військкомату;

    - працівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;

    - посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

    - роботодавці;

    - керівники навчальних закладів;

    - Співробітники поліції.

    Керівник підприємства, установи чи організації також зобов'язаний вручати повістки працівникам, якщо вони ухиляються від призову.

    Крім того, повістки можуть вручатися посадовими особами територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки.

    Повістка має бути вручена лише особисто під розпис одержувача. У крайньому випадку людина може відмовитися від вручення повістки у присутності свідків, зокрема, якщо документ заповнено з помилками. Складений акт про відмову від отримання повістки за підписом одержувача передадуть до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), а також можуть направити до поліції.

    Щодо місць вручення повісток, закон не містить уточнень.

    У законі не заборонено вручення повістки будь-де після встановлення особи. На порядку денному визначається дата та час прибуття до територіального центру для проходження медичного огляду.

    Це означає, що повістка може бути видана на вулиці, будинки за місцем реєстрації, у ВНЗ, у магазині, та гіпотетично – на блокпосту.

    Якщо людина не з'явиться на виклик у ТЦКСП у воєнний час

    - згідно зі статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень).

    - повторне протягом року порушення скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 210-1 КУпАП, за яке особа вже була вже піддана адміністративному стягненню, а також вчинення такого правопорушення в особливий період, тягне за собою накладення на громадян штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 гривень) та на посадових осіб – від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 5100 до 8500 гривень).

    • Андрей Клієнт 2 роки тому

      ..."Повістка має бути вручена лише особисто під розпис одержувача."... тобто всі ці розсилки через вайбер та ел.пошту не є "оповіщенням належним чином"?! Тобто такі дії воєнкомів є не в рамках правового поля та більше схожі на психологічний тиск? Я правильно розумію?!

      • Корнійчук Євген Іванович

        Вітаю, так ви правильно все зрозуміли.

      • Богачевська Ольга Дмитрівна
        Богачевська Ольга Дмитрівна 2 роки тому

        Юрист, м. Дніпро, 6 років досвіду

        Саме, так. Тому в даному випадку Ви не є належним чином повідомленим. Якщо інформація була для Вас корисною, буду вдячна за відгук.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України