Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 09 липня 2022, питання №68881

Звільнення солдата-строковика зі служби

Мій чоловік солдат-строковик. В травні цього року він мав би бути демобілізований, але зі зрозумілих причин ніхто його нікуди не відпускає. Таке питання, чи можуть його звільнити у зв'язку з тим, що в нас є дитина 5 років, та я вагітна другою дитиною? Дякую заздалегідь за відповідь.

Відповіді юристів (1)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Вікторія

    ПОТРІБНО СПРОБУВАТИ ПОДАВАТИ РАПОРТ НА ЗВІЛЬНЕННЯ ЗІ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ АБО ХОЧА Б НАДАННЯ ЙОМУ ВІДПУСТКИ ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ!

    ДАВАЙТЕ ПРОАНАЛІЗУЄМО СИТУАЦІЮ ТА ПРИЙДЕМО ДО ЄДИНОГО ВИСНОВКУ.

    На який строк може продовжитись строкова служба військовослужбовця?

    Військовослужбовці строкової військової служби, які вислужили встановлені строки, у разі потреби відповідно до указу Президента можуть бути затримані на військовій службі на строк до шести місяців.

    З моменту введення воєнного стану (настання воєнного часу) військовослужбовці, у яких закінчився строк строкової військової служби, продовжують проходити військову службу до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених пунктами «б», «в», «г» частини другої, пунктами «б», «в», «г», «ґ», «д», «е» частини третьої статті 26 Закону.

    ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Стаття 26. Звільнення з військової служби

    ...

    2. Військовослужбовці строкової військової служби звільняються із служби на підставах:

    а) у зв’язку із закінченням встановлених строків військової служби - у строки, визначені Указом Президента України;

    б) за станом здоров’я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби;

    в) за сімейними обставинами - у разі виникнення у них права на відстрочку чи звільнення внаслідок зміни сімейних обставин. Військовослужбовці, які мають право на звільнення зі служби за цією підставою, можуть його не використовувати;

    г) у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі.

    ...

    УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №230/2022

    Про внесення змін до Указу Президента України від 29 грудня 2021 року № 687/2021

    https://www.president.gov.ua/documents/2302022-420...

    У зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102–IX, Указу Президента України від 14 березня 2022 року № 133/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 15 березня 2022 року № 2119–IX, а також Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу" постановляю:

    1. Внести до Указу Президента України від 29 грудня 2021 року № 687/2021 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році" такі зміни:

    абзац другий пункту 1 та абзац другий пункту 2 статті 1 доповнити словами "але не раніше оголошення в установленому порядку демобілізації";

    пункт 1 статті 2 та пункт 1 статті 3 виключити;

    у статті 7 слова та цифри "пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2022 року, та" виключити.

    2. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

    Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

    11 квітня 2022 року

    ...

    Вікторія, ТАКИМ ЧИНОМ, ЗГІДНО ІЗ ЗАЗНАЧЕНИМ ВИЩЕ УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ЗВІЛЬНЕННЯ ЙОГО ЗІ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ МОЖЛИВЕ ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ВИДАННЯ ПРЕЗИДЕНТОМ УКАЗУ ПРО ДЕМОБІЛІЗАЦІЮ СОЛДАТ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ.

    ОДНАК НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЦЕ, ВІН МАЄТЕ ПРАВО НА ЗВІЛЬНЕННЯ ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ.

    ...

    ПРО ЯКИЙ ПЕРЕЛІК ОБСТАВИН ЙДЕ МОВА ТА ДЕ МОЖНА ЙОГО ВЗЯТИ?

    ОРІЄНТУВАТИСЬ МОЖНА НА СТАТТЮ 17 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО ВІЙСЬКОВИЙ ОБОВ'ЯЗОК І ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ":

    Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

    2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

    1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

    2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

    3) дитину (дітей) віком до 18 років, яку (яких) виховують самостійно;

    {Пункт 3 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015; в редакції Закону № 2169-IX від 01.04.2022}

    4) дитину віком до трьох років;

    {Пункт 4 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом 589-VII від 19.09.2013; в редакції Закону № 2169-IX від 01.04.2022}

    5) двох і більше дітей.

    {Пункт 6 частини другої статті 17 виключено на підставі Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

    {Пункт 7 частини другої статті 17 виключено на підставі Закону № 2122-IX від 15.03.2022}

    8) вагітну дружину.

    ЗРОЗУМІЛО, ЩО ЗАРАЗ ВОЄННИЙ СТАН, АЛЕ ВВАЖАЮ, МОЖНА ОРІЄНТУВАТИСЬ НА ЦІ ПІДСТАВИ.

    АЛЕ ОСКІЛЬКИ У НЬОГО Є І ДИТИНА, І ВИ ВАГІТНА, ВІН МОЖЕ СМІЛИВО ПОДАВАТИ РАПОРТ ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ЗІ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА СІМЕЙНИМИ ОБСТАВИНАМИ.

    ...

    Порядок та строки розгляду рапорту на звільнення за сімейними обставинами військовослужбовця строкової служби

    Після надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами командир військової частини зобов'язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім'ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.

    Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

    Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов'язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

    У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

    ТОМУ ПОТРІБНО ПРОБУВАТИ ПОДАВАТИ РАПОРТ НА ЗВІЛЬНЕННЯ ЗІ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ.

    Можемо обговорити Вашу ситуацію більш детально!

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України