Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Сімейне право, 12 липня 2022, питання №69068 850₴

Можно ли выехать за границу если отец инвалид второй группы?

Я парень 28 лет, отец инвалид второй группы(потерял ногу в Афганистане), которого я отправил жить в Прагу в начале войны. Отец дееспособен и самостоятелен, мама в полном порядке, вместе с отцом, состоят в законом браке. Могу ли я оформить какие либо документы, которые позволили бы мне выехать за границу в текущей ситуации, если, например, отец приедет и мы с ним будем пересекать границу? Если да, есть ли у этих документов какие либо последствия, например, если необходимо опекунство, можно ли ему после этого управлять автомобилем итд.?

Відповіді юристів (50)

    Промський Євгеній Сергійович
    100%
    Промський Євгеній Сергійович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрый день!

    Вы имеете право вместе с отцом пересечь границу. Опеку оформлять не нужно, в военкомат обращаться не нужно, иных последствий так же не будет.

    Самого факта инвалидности 2 группы достаточно для пересечения границы.

    Правила перетинання державного кордону громадянами

    України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Документи, що підтверджують інвалідність:

    - довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або

    - посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,

    - пенсійне посвідчення чи

    - посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю"

    ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або

    - довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

    Эта же информация указана в последнем разъяснении Госпогранслужбы от 3 мая https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    Поэтому если вы будет ехать вместе с вашим отцом вдвоем и у вас будут на руках документы, указанные выше (один из документов, подтверждающих инвалидность, и ваше свидетельство о рождении) - проблем на границе не будет.

    . Если будут проблемы на границе, рекомендую такой алгоритм.

    1. Вимагайте надання офіційної відмови у перетину кордону від працівників Державної прикордонної служби України, яку ви маєте право оскаржити, як незаконне рішення до начальника пункту пропуску та одночасно до Державної прикордонної служби України, а також до Окружного адміністративного суду.

    ЗАКОН УКРАЇНИ «Про прикордонний контроль»

    Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

    "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

    1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

    2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

    Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

    5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

    1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

    2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

    2. Викликати поліцію!

    3. Письмова скарга керівнику посту!

    4. Скарга до адміністрації Державної прикордонної служби України адресою:

    вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

    adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

    Громадська приймальня:

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

    вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

    zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

    пн-чт: 09:00 - 17:00

    пт: 09:00 - 16:00

    обід: 13:00 - 14:00

    Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

    Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

    1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

    dovira@dpsu.gov.ua

    Подання запитів на отримання публічної інформації

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

    Publicinfo@dpsu.gov.ua

    Подання звернень громадян

    ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

    5. Скарга на Урядову Гарячу лінію 1545

    Как только возникнут вопросы - обращайтесь! Буду рад помочь.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Можете відповідати будь-як! Закон не уточнює в якому порядку і хто повинен супроводжувати інваліда. Тому у даному випадку - це Ви. Крапка!

      • Промський Євгеній Сергійович
        Промський Євгеній Сергійович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 4 роки досвіду

        Повідомити, що мати не має станом на зараз можливості виїхати, а батьку зараз потрібне лікування за кордоном. Але це не має значення. Батько сам вирішує, хто його супроводжує.

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        Відповідаєте, що мати за станом здоров'я не може супроводжувати

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Ви як повнолітній син маєте право супроводжувати батька-інваліда, матір може не мати можливості це зробити: пенсія, робота, хвороба, інші причини тощо.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Там есть такая строчка

      на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю

      Я погуглил, и я всё еще не понимаю как доказывать пограничникам, что отец находится "на утриманні"

      Вот такой абзац нашел

      Факт перебування фізичної особи на утриманні, заінтересована особа має вирішити у декілька способів: наприклад, особа має право звернутися до органів місцевого самоврядування за отриманням довідки про підтвердження факту перебування особи на утриманні; або подати заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, в порядку окремого провадження.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Це речення щодо утримання стосується лише дітей, які перебувають на утриманні батьків, а не інваліда 2 групи, якого супроводжує повнолітній син, тобто Вас це не стосується.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Владе, читайте уважніше!

        Зокрема зазначено 1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю…

        Це на Вас не поширюється, адже Ви супроводжуєте батьків, а не навпаки.

        Ця норма про утримання має місце, коли батьки супроводжують свою дитину з інвалідністю старше 18 років, а вона перебуває на їх утриманні!

        На Вас це не поширюється!

        Ви можете сміливо виїздити, вже сформована практика!

        Всього доброго!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю, Владиславе!

    НАДАЮ ВИЧЕРПНІ ВІДПОВІДІ НА ВАШІ ЗАПИТАННЯ

    Могу ли я оформить какие либо документы, которые позволили бы мне выехать за границу в текущей ситуации, если, например, отец приедет и мы с ним будем пересекать границу?

    ОФОРМЛЮВАТИ ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ, ОКРІМ ТИХ, ЯКІ ПОВИННИ БУТИ У ВАС, НЕ ПОТРІБНО.

    ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ № 57 ТА РОЗ'ЯСНЕННЯМИ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ ВАМ ГАРАНТОВАНО ПРАВО НА ВИЇЗД ЗА КОРДОН ДЛЯ СУПРОВОДУ БАТЬКА.

    ...

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724)

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...

    “2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю І чи ІІ групи — у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    ...

    «….03 травня 2022 07:28

    Державна прикордонна служба України оформила нові роз’яснення від 03 травня 2022 року щодо перетину кордону. Ознайомитись можна за посиланням:

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    ...

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    ...

    НІЧОГО ІНШОГО, У ТОМУ ЧИСЛІ ДОГЛЯД АБО ОПІКУ, ОФОРМЛЮВАТИ НЕ ПОТРІБНО.

    ГОЛОВНЕ МАТИ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ:

    - ПАСПОРТИ;

    - ВАШЕ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ;

    - ДОКУМЕНТ, ЩО ПІДТВЕРДЖУЄ ІНВАЛІДНІСТЬ БАТЬКА.

    НИМ МОЖЕ БУТИ ОДИН ІЗ ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

    1. довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о)

    2. посвідчення, яке підтверджує відповідний статус

    3. пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності

    4. довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики)

    У ВАШОМУ ВИПАДКУ ЗВЕРТАТИСЬ ДО ВІЙСЬККОМАТУ НЕ ПОТРІБНО.

    Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Владиславе, повідомте про те, що матір не збирається виїздити у зв'язку із роботою, а батьку потрібно за кордон на лікування і так далі.

        ВАЖЛИВО! Вам краще перетинати кордон тільки вдвох, Ви і батько.

        Ваша мама нехай перетинає кордон після Вас через деякий час.!

        Хоча всі ці питання прикордонників цілком недоречні. Вони не мають права з'ясовувати такі деталі.

        Всього доброго! Успіхів!

        • Владислав Клієнт рік тому

          Мама вже у Чехії, ми планували перетинати втрьох, батько, я та моя дружина.

          Дякую за деталі.

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Тоді при наявності запитань і повідомляйте про те, що дружина Вашого батька виїхала ще давно!

            Наразі батько потребує лікування і проходження медичного обстеження!

            Вас не мають права обмежити у виїзді за кордон!

            Переконаний, що Ви виїдете!

            Успіхів!

            Всього жрбрлшо

          • Айвазян Юрий Климентьевич
            Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

            Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

            Спілкуватися у чаті

            То ж так і кажіть тоді, що з батьком я залишився один, і більше не має кому його супроводжувати..Хоча повторюю: це не справа прикординників, ставити такі питання. Закон це ніяким чином не деталізує.

          • Адвокат Евгений Александрович
            Адвокат Евгений Александрович рік тому

            Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

            Владислав!

            Краще вдвох з батьком, а Ваша дружина, на цьому ж пункті пропуску пізніше, щоб не виникло питання про те, що вона могла супроводжувати Вашого батька.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Ви як повнолітній син маєте право супроводжувати батька-інваліда, матір може не мати можливості це зробити: пенсія, робота, хвороба, інші причини тощо.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Там есть такая строчка

      на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю

      Я погуглил, и я всё еще не понимаю как доказывать пограничникам, что отец находится "на утриманні"

      Вот такой абзац нашел

      Факт перебування фізичної особи на утриманні, заінтересована особа має вирішити у декілька способів: наприклад, особа має право звернутися до органів місцевого самоврядування за отриманням довідки про підтвердження факту перебування особи на утриманні; або подати заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, в порядку окремого провадження.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Це речення щодо утримання стосується лише дітей, які перебувають на утриманні батьків, а не інваліда 2 групи, якого супроводжує повнолітній син, тобто Вас це не стосується.

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Владе, читайте уважніше!

        Зокрема зазначено 1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю…

        Це на Вас не поширюється, адже Ви супроводжуєте батьків, а не навпаки.

        Ця норма про утримання має місце, коли батьки супроводжують свою дитину з інвалідністю старше 18 років, а вона перебуває на їх утриманні!

        На Вас це не поширюється!

        Ви можете сміливо виїздити, вже сформована практика!

        Всього доброго

    Сердюк  Владислава  Андріївна
    Сердюк Владислава Андріївна рік тому

    Юрист, м. Харків, 2 роки досвіду

    Доброго дня!

    Ви маєте право на виїзд за кордон СУПРОВОДЖУЮЧИ батька ОДНОРАЗОВО. ОФОРМЛЮВАТИ ДОГЛЯД чи ОПІКУНСТВО НЕПОТРІБНО.

    По-перше, Ви маєте право на звільнення від призову відповідно до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (право на відстрочку від призову мають які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи).

    По-друге, відповідно до п. 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України та офіційних роз'яснень ДПС України Ви маєте право на перетин кордону ОДНОРАЗОВО СУПРОВОДЖУЮЧИ СВОГО БАТЬКА (для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність).

    НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ВИЇЗДУ: паспорт, свідоцтво про народження, документ, який підтверджує інвалідність батька.

    Для перетину кордону, супроводжуючи батька з інвалідністю, не потрібно додатково отримувати відстрочку або якісь інші документи чи дозволи.

    Якщо Вам буде відмовлено у перетині кордону працівниками прикордонної служби - спочатку можна звернутися до начальника прикордонної служби або оскаржити письмову відмову прикордонної служби до суду.

    Таким чином, для права на виїзд необхідно, щоб Ви виїхали разом із батьком та з усіма вище вказаними документами. Відмовити у виїзді не мають права.

    У випадку додаткових питань - звертайтесь, на все добре!

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

      • Сердюк  Владислава  Андріївна
        Сердюк Владислава Андріївна рік тому

        Юрист, м. Харків, 2 роки досвіду

        Як Ви вже зазначили, якщо матір вже виїхала, тоді так і скажіть, що фізично більше нікому супроводжувати. І законом не передбачено, що супроводжувати можливо тільки, якщо більше нікому. Окрім самого факту інвалідності та родинних зв'язків ніяких інших підстав не потрібно.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Ви як повнолітній син маєте право супроводжувати батька-інваліда, матір може не мати можливості це зробити: пенсія, робота, хвороба, інші причини тощо.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Там есть такая строчка

      на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю

      Я погуглил, и я всё еще не понимаю как доказывать пограничникам, что отец находится "на утриманні"

      Вот такой абзац нашел

      Факт перебування фізичної особи на утриманні, заінтересована особа має вирішити у декілька способів: наприклад, особа має право звернутися до органів місцевого самоврядування за отриманням довідки про підтвердження факту перебування особи на утриманні; або подати заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, в порядку окремого провадження.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Це речення щодо утримання стосується лише дітей, які перебувають на утриманні батьків, а не інваліда 2 групи, якого супроводжує повнолітній син, тобто Вас це не стосується.

    Гіммельфарб Станіслав  Олегович

    ДОБРЫЙ ДЕНЬ.

    ДА, ВЫ МОЖЕТЕ ВЫЕХАТЬ ЗА ГРАНИЦУ СОПРОВОЖДАЯ СВОЕГО ОТЦА.

    У відповідності до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон для супроводу особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність)

    ТО ЕСТЬ ВАМ НЕОБХОДИМЫ ДОКУМЕНТЫ ПОДТВЕРЖДАЮЩИЕ ВАШЕ РОДСТВЕННЫЕ ОТНОШЕНИЯ (СВИДЕТЕЛЬСТВО О РОЖДЕНИИ) И ДОКУМЕНТЫ ПО ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА (СПРАВКА МСЭК, ПЕНСИОННОЕ УДОСТОВЕРЕНИЕ)

    Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

    За потреби може бути надана письмова консультація.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

      • Гіммельфарб Станіслав  Олегович

        По-перше це явно не входить до повноважень прикорднників, по-друге відповідайте що за станом здоров'я вона не може надати достатню допомогу батькові

        • Владислав Клієнт рік тому

          Там есть такая строчка

          на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю

          Я погуглил, и я всё еще не понимаю как доказывать пограничникам, что отец находится "на утриманні"

          Вот такой абзац нашел

          Факт перебування фізичної особи на утриманні, заінтересована особа має вирішити у декілька способів: наприклад, особа має право звернутися до органів місцевого самоврядування за отриманням довідки про підтвердження факту перебування особи на утриманні; або подати заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, в порядку окремого провадження.

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Владе, читайте уважніше!

            Зокрема зазначено 1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю…

            Це на Вас не поширюється, адже Ви супроводжуєте батьків, а не навпаки.

            Ця норма про утримання має місце, коли батьки супроводжують свою дитину з інвалідністю старше 18 років, а вона перебуває на їх утриманні!

            На Вас це не поширюється!

            Ви можете сміливо виїздити, вже сформована практика!

            Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Владиславе!

    Ніщо не заважатиме Вам виїхати з України, якщо Ви будете супроводжувати свого батька - інваліда 2 групи!

    Згідно роз’яснень Держприкордонслужби від 03 травня 2022 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57.

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Зокрема, з приводу саме Вашої ситуації в згаданих роз'ясненнях зазначається:

    "З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);"

    Для виїзду у пункті пропуску Ви повинні мати наступні документи:

    паспорт,

    свідоцтво про народження,

    свідоцтво батька про інвалідність, або пенсійне посвідчення, або дловідку МСЕК.

    ЯКЩО РАПТОМ У ВАС ВИНИКНУТЬ ПРОБЛЕМИ З ПРИКОРДОННИКАМИ (ВСЕ БУВАЄ), ОСЬ ВАМ АЛГОРИТМ ДІЙ, ЯКИМ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ В ТАКИХ ВИПАДКАХ:

    По-перше, на всі відмови Держприкорджон служби треба вимагати пісьмового підтвердження та одразу його оскаржувати. В таких випадках вони будуть відчувати більше відповідальності та діяти не так нахабно.

    По-друге, згідно з роз’ясненнями самої Держприкордонслужби України та відповідно до статті 23 Закону України “Про доступ до публічної інформації” рішення, дії чи бездіяльність органів ДПС можуть бути оскаржені до Голови Державної прикордонної служби України, вищого органу або суду.

    По-третє, згідно ст. 14Закону України Про прикордонний контроль від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

    "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    …Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом...".

    Власне, запитувач має право оскаржити:

    відмову в задоволенні запиту на інформацію;

    відстрочку задоволення запиту на інформацію;

    ненадання відповіді на запит на інформацію;

    надання недостовірної або неповної інформації;

    несвоєчасне надання інформації;

    невиконання органами Держприкордонслужби обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”;

    інші рішення, дії чи бездіяльність органів Держприкордонслужби, що порушили законні права та інтереси запитувача.

    По-третє, оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів Держприкордонслужби до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

    Відповідно до статті 24 Закону України “Про доступ до публічної інформації” відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:

    ненадання відповіді на запит;

    ненадання інформації на запит;

    безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;

    неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”;

    надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

    несвоєчасне надання інформації;

    необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;

    нездійснення реєстрації документів;

    навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

    Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені органами Держприкордонслужби, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом.

    По-третє, є також телефони Держприкодонслужби, які можуть згодитись в таких випадках!

    1598 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ З МОБІЛЬНОГО); +38(044)527-63-63 (ДЛЯ ДЗВІНКІВ ІЗ-ЗА КОРДОНУ)

    - ТЕЛЕФОН ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ (СЛУЖБА «ДОВІРА»)

    (044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)

    - ПОДАННЯ ЗАПИТІВ НА ОТРИМАННЯ ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

    (044) 527-64-29; (044) 239-84-80 (ФАКС)

    - ПОДАННЯ ЗВЕРНЕНЬ ГРОМАДЯН

    Прикордонники надаватимуть консультації в телефонному режимі:

    (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);

    (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );

    (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);

    (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);

    (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);

    (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);

    (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.

    З приводу обмеження права керувати авто в ЄС та інщтх обмежень... Якщо у батька є водійські права, то ніякі посвідки про інвалідність на це не вплинуть! Він можете це керувати вільно авто і у Європі. Тим більше, що ще в червні в ЄС визнали наше водійське посвідчення як дійсне на території всієї шенгенської зони.

    Якщо у Вас будуть до мене уточнюючі питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись".

    Вдачи!

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

      • Айвазян Юрий Климентьевич
        Айвазян Юрий Климентьевич рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 32 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Владиславе!

        Це питання носить явно провокаційний характер. Тому раджу відповідати на нього коротко і неоднозначно, типу; А що не так? або В мене документи не в порядку? І так далі в тому ж дусі...

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Ви як повнолітній син маєте право супроводжувати батька-інваліда, матір може не мати можливості це зробити: пенсія, робота, хвороба, інші причини тощо.

    Корнійчук Євген Іванович

    Шановний Владислав, добрий день!

    Виїхати за кордон ви маєте право лише з батьком ( супровід батька)

    Вам потрібно мати з собою паспорта громадян України, свідоцтво про народження, ( для підтвердження родинних зв'язків) та довідка МСЕК та виписка з акту огляду в МСЕК (для підтвердження інвалідності).

    це підтверджує пункт 6.1 роз'яснення прикордонної служби з питань перетину кордону.

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

    Натискайте кнопку звернутися щоб отримати більш детальну консультацію (складання позовних заяв, скарг і т.д) Можливе надання шаблонів для самостійного напису.Дякую.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

      • Корнійчук Євген Іванович

        СТ. 63 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄСтаття 63. Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів,

        Законом не передбачено послідовність чи черга супроводжуючи осіб з інвалідністю. Вы дієте відповідно закону і вам нічого боятися.

      • Адвокат Евгений Александрович
        Адвокат Евгений Александрович рік тому

        Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

        Владислав!

        Ви як повнолітній син маєте право супроводжувати батька-інваліда, матір може не мати можливості це зробити: пенсія, робота, хвороба, інші причини тощо.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Достатньо оформити постійний догляд за батьком на підставі довідки ЛКК будь-якої лікарні, що батькопотребує постійного догляду, далы у органі соц захисту подасте ддокументи та отримаєте рішення про призначення родича доглядачем з відповідною виплатою, подасте - рішення органу соц захисту, довідку про інвалідність батька МСЕК - 157/о , свій паспорт, свідоцтво про народження для підтвердження родинних зв язків з батьком та заяву на відстрочку до тцк сп(воєнкомат)

    Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

    Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)

    посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або

    висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)

    Крім того обмеження не стосуються осіб:

    на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або

    які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або

    на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.

    А також тих, хто є:

    усиновителем

    опікуном, або

    • чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції.
    • здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).
    • водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;
    • люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.
    • Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК (внаслідок когнітивних порушень здоров я)

    які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.

    Додаткові підстави:

    Згідно з постановою від 20 травня 2022 р. № 615 під час війни можуть виїжджати за кордон водії, залізничники та спортсмени.

    • водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України.
    • залізничники, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.
    • спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю;
    • тренерів із складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України за наявності підтвердних документів щодо участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.

    ---

    Вам треба мати копію довідки МСЕК про Вашу інвалідність чи інвалідність родичанад яким ви здійснюєте опіку , чи постійний догляд (за висновком ЛКК згідно довідки органу соц. Захисту як доглядач з відповідними виплатами), або висновок про термінове лікування закордоном та військовий квиток де вказано про відстрочку, або довідку про це, також паспорт закордонний

    Таке формулювання може дати підставу для відстрочки з правом виїзду, візьміть на ВЛК всі медичні документи оригінали та копії , копії залиште у них в тцк сп.

    або домагатися висновку ВЛК про непридатність з виключенням з обліку

    Нові правила перетину з 03.05.22

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Здравствуйте, Владислав!

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ОТСРОЧКУ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ ВАШЕГО ОТЦА.

    ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ В СВЯЗИ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ ВАШЕГО ОТЦА, ЧТО ПРЕДУСМОТРЕНО ЗАКОНОМ:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

    Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:…

    які мають …. та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи;….;…».

    АЛГОРИТМ ДЕЙСТВИЙ ПО ПОВОДУ ПОЛУЧЕНИЯ ОТСРОЧКИ ОТ ПРИЗЫВА ПО МОБИЛИЗАЦИИ:

    ВАМ ТРЕБА ЗВЕРНУТИСЯ ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), РАЗОМ З ТАКИМИ ДОКУМЕНТАМИ:

    - ПАСПОРТОМ ГР.УКРАЇНИ, ІДЕНТИФІКАЦІЙНИМ КОДОМ (ОРИГІНАЛИ І КОПІЇ), ВІЙСЬКОВИМ КВИТКОМ (ТИЧАСОВИМ ПОСВІДЧЕННЯМ), ПРИПИСНИМ, КОПІЯМИ: СВІДОЦТВА ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ, ДОВІДКИ МСЕК ЩОДО ІНВАЛІДА БАТЬКА, ПЕНСІЙНОГО ПОСВІДЧЕННЯ ІНВАЛІДА,

    - ДЕ:

    1) СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК;

    2) ПРОЙТИ ВЛК;

    3) ОТРИМАТИ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК (ТИЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ), У РАЗІ ЇХ ВІДСУТНОСТІ;

    4) ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, З ПРОСТАВЛЕННЯМ ВІДМІТКИ ПРО ЦЕ У ВІЙСЬКОВОМУ КВИТКУ (ТИЧАСОВОМУ ПОСВІДЧЕННІ).

    ВЫ ИМЕЕТЕ ПРАВО НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ.

    ПО ПОВОДУ ПРАВА НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ:

    ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;

    - СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».

    ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

    "Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану

    03 травня 2022 07:28

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

    5. Є особами з інвалідністю (незалежно від групи) (за наявності одного з таких документів, що підтверджують інвалідність: довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації № 157-1/о); посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності; довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики);

    6. Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».

    У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору Звернутися.

    Всього доброго, успіхів Вам!

    Бобров Олександр Миколайович
    Бобров Олександр Миколайович рік тому

    Юрист, м. Краматорськ, 15 років досвіду

    Доброго дня.

    ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА;

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О РОЖДЕНИИ;

    - СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ОТЦА .

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

    Велегура Ростислава
    Велегура Ростислава рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду

    Доброго дня!

    Ви маєте право перетнути кордон у супровіді свого батька на підставі того, що ваш батько є особою з інвалідіністю ІІ групи.

    Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

    https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-v-umovah-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu/

    З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

    Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

    Для супроводу:

    1) особи з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їхдружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

    Тобто, необхідно щоб Ваш батько приїхав в Україну і ви разом з ним перетнули кордон, при цьому при перетині кордону Вам при собі необхідно мати:

    - Ваше свідоцтво про народження, що підтвердить родинні зв"язки з батьком:

    - довідку МСЕК про встановлення інвалідності або пенсійне посвідчення.

    • Владислав Клієнт рік тому

      Дуже дякую, маю лише невеличке доп. питання. Як з'ясувалося, 2 тижні тому знаїомий так їхав, і його більше години допитували, чому не матір, супроводжує. Але його батьки у розлученні. Мої у офіційному шлюбі. То як відповідати на це питання?

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    У вас наступні можливості для перетину кордону:

    Ви йдете у військкомат з документами, що підтверджують інвалідність батька , та довідками, що підтверджують родині звязки, та отримаєте відстрочку від мобілізації, та з посвідченням про відстрочку перетинаєте кордон.

    Або Ваш батько повертається в Україну та Ви батьком перетинаєте кордон, як особа, що супроводжує інваліда, проте зазначене Ви можете зробити лише раз.

    Особи з інвалідністю (незалежно від групи)

    Документи для перетину кордону: один з таких – довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; посвідчення, яке підтверджує відповідний статус; пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено групу та причину інвалідності; довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу.

    Чоловіки, які супроводжують особу з інвалідністю і є батьком, чоловіком, зятем чи сином такої людини

    Документи для перетину кордону: будь-які, що підтверджують родинні зв’язки.

    Чоловіки, що супроводжують людину з інвалідністю I чи II групи або іншу особу, яка потребує постійного догляду

    Документи для перетину кордону: довідка/посвідчення про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд, а у разі супроводу особи зінвалідністю I чи II групи - додатково документів, що підтверджують інвалідність.

    Успіхів

    Мєньков Андрій Васильович
    Мєньков Андрій Васильович рік тому

    Юрист, 18 років досвіду

    Добрый день Владислав.

    Для пересечения границы Вам нет необходимости оформлять опекунство.

    Но пересечь границу можно только лишь сопровождая инвалида 1 или 2 группы.

    Для пересечения границы Вам необходимо будет предъявить такие документы:

    1. Документ, подтверждающий семейную/семейную связь (для мужчин, сопровождающих одного из своих родителей или родителей жены), то есть свидетельство о рождении и паспорта

    2. Документы, подтверждающие инвалидность:

    - справка к акту осмотра медико-социальной экспертной комиссией по форме № 157-1/о

    - или Удостоверение, подтверждающее соответствующий статус

    - или Пенсионное удостоверение

    - или Удостоверение, подтверждающее назначение социальной помощи в соответствии с Законами Украины «О государственной социальной помощи лицам с инвалидностью с детства и детям с инвалидностью», «О государственной социальной помощи лицам, не имеющим права на пенсию, и лицам с инвалидностью»

    - или Справка для получения льгот лицами с инвалидностью, не имеющими права на пенсию или социальную помощь, выдана структурным подразделением по вопросам социальной защиты населения

    3. Документы, подтверждающие необходимость в постоянном уходе за инвалидом:

    - Заключение врачебной комиссии учреждения здравоохранения о необходимости постоянного постороннего ухода за лицом с инвалидностью I или II группы вследствие психического расстройства;

    - или Заключение о наличии нарушения функций организма из-за которых неизлечимо больные лица не могут самостоятельно передвигаться и самообслуживаться и нуждаются в социальной услуге по уходу на непрофессиональной основе по форме № 080-4/о;

    - или Заключение о наличии когнитивных нарушений у пожилых граждан, в результате которых они требуют предоставления социальной услуги по уходу на непрофессиональной основе по форме № 080-2/о.

    Обращаю ваше внимание также, что согласно Правил пересечения границы гражданами Украины выезд за пределы Украины лиц с инвалидностью, детей с инвалидностью или других лиц, нуждающихся в постоянном уходе, указанных в абзацах третьем - шестом и восьмом настоящего пункта, вместе с сопровождающим лицом может осуществляться не более чем один раз с момента введения на территории Украины чрезвычайного или военного положения до его прекращения или отмены.

    • Владислав Клієнт рік тому

      В 3 пункте и проблема, отец не является не дееспособным или требующим специального ухода...

    Адвокат Евгений Александрович
    Адвокат Евгений Александрович рік тому

    Адвокат, м. Київ, 30 років досвіду

    Владислав!

    ВЫ СМОЖЕТЕ ПЕРЕСЕЧЬ ГРАНИЦУ, В СВЯЗИ С ТЕМ, ЧТО У ВАС ЕСТЬ ОТЕЦ ИНВАЛИД, ПРИ НАЛИЧИИ ТАКИХ ДОКУМЕНТОВ:

    - ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА ЗА ГРАНИЦУ НА ВАШЕ ИМЯ И НА ИМЯ ОТЦА (ВНУТРЕННИХ ПАСПОРТОВ ГР.УКРАИНЫ);

    - СВИДЕТЕЛЬСТВА О ВАШЕМ РОЖДЕНИИ;

    - СПРАВКИ МСЭК О ИНВАЛИДНОСТИ ВАШЕГО ОТЦА.

    УКАЗАННЫХ ДОКУМЕНТОВ ДОСТАТОЧНО.

    ПО ЗАКОНУ ВЫ КАК СОПРОВОЖДАЮЩИЙ ДОЛЖНЫ ПЕРЕСЕКАТЬ ГРАНИЦУ ВМЕСТЕ С НИМ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    П О С Т А Н О В А від 27 січня 1995 р. N 57 Київ

    Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України:

    Про затвердження Правил перетинан... | від 27.01.1995 № 57 (rada.gov.ua)

    ПРАВИЛА перетинання державного кордону громадянами України

    1. Ці Правила визначають порядок перетинання громадянами України державного кордону.

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);…».

    ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

    Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр рік тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго вечора, Владислав!

    Ви маєте право виїхати за кордон разом зі своїм батьком-особою з інвалідністю 2 групи як супроводжуюча особа, однак лише 1 раз. На практиці всіх пропускають без проблем. Те, що ваш батько перебуває в офіційному шлюбі, не має значення. Ваше право на виїзд за кордон чітко визначено законодавством, головне - супроводжуюча особа може бути тільки одна (тобто, виїжджати потрібно лише вдвох із батьком, без вашої мами). Оформлювати відстрочку від мобілізації, опіку чи постійний догляд за батьком Вам також непотрібно.

    Правила перетинання державного кордону громадянами України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#T...):

    2-1. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією (форма первинної облікової документації N 157-1/о) ( z1509-12 ) або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" ( 2109-14 ), "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю" ( 1727-15 ), в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі - документи, що підтверджують інвалідність).

    Перетин державного кордону може здійснюватися:

    особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

    Виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду,зазначених в абзацах третьому - шостому та восьмому цього пункту, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.

    Тобто, ваш батько не зможе другий раз виїхати разом із супроводжуючою особою, а сам зможе.Ви як супроводжуюча особа можете виїхати за кордон лише один раз.

    Роз'ясненнями Державної прикордонної служби України від 03.05.2022 (https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...):

    "6. Для супроводу:

    1) особою з інвалідністю I чи II групи - у супроводі одного або обох батьків, на утриманні яких перебуває така особа з інвалідністю, дружини /чоловіка, повнолітніх сина/ доньки, їх дружини/ чоловіка (за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність);

    ОТЖЕ, ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН ВАМ ПОТРІБНІ НАСТУПНІ ДОКУМЕНТИ:

    1) ПАСПОРТИ (внутрішній/для виїзду за кордон);

    2) СВІДОЦТВО ПРО ВАШЕ НАРОДЖЕННЯ;

    3) ДОКУМЕНТ ПРО 2 ГРУПУ ІНВАЛІДНОСТІ ВАШОГО БАТЬКА.

    Можливість перетину кордону по внутрішньому паспорту не відміняли. Однак, з кожним днем все може мінятися. Тому краще таку інформацію уточняти.

    Так, прикордонники надають консультації в телефонному режимі:

    • (033) 272 09 20 – Волинський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Волинської області – пункти пропуску Ягодин, Устилуг);
    • (032) 239 01 23 – Львівський прикордонний загін (кордон з Польщею у межах Львівської області – пункти пропуску Угринів, Рава-Руська, Грушів, Краківець, Шегині, Смільниця );
    • (067) 181 42 67 – Чопський прикордонний загін (кордон зі Словаччиною, Угорщиною – пункти пропуску Малий Березний, Ужгород, Малі Селменці, Тиса);
    • (031) 313 82 61 – Мукачівський прикордонний загін (кордон з Угорщиною, Румунією – Лужанка, Вилок, Косино, Дзвінкове, Дякове, Солотвино);
    • (037) 259 19 49 – Чернівецький прикордонний загін (кордон з Румунією, Молдовою у межах Чернівецької області – пункти пропуску Порубне, Мамалига, Росошани, Кельменці, Сокиряни);
    • (043) 376 01 41 – Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Молдовою у межах Вінницької області);
    • (032) 275 62 90 – Західне регіональне управління.Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.
    Якщо для перетину кордону обрано якийсь конкретний пункт пропуску, то перед поїздкою рекомендую Вам зв’язуватись з тим підрозділом, в зоні відповідальності якого він знаходиться.

    У разі відмови в перетину кордону, що взагалі малоймовірно (при наявності всіх документів), раджу відразу викликати начальника пункта пропуску, а в разі подальшої відмови - телефонувати до Адміністрації ДПС України на телефон гарячої лінії (служба «ДОВІРА») +38 (044) 527-63-63 (для дзвінків із-за кордону), 0-800-218-808, 1598.

    Крім того, Ви маєте право вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення і яку можна буде оскаржити начальнику загону Державної прикордонної служби України та до суду. Так як люди не вимагають фактичної юридично оформленої відмови, то вони відповідно не числяться по базі пункту пропуску і вважається те, що вони начебто і не перебували в пункті пропуску. Сама вимога про надання офіційного рішення про відмову в перетині кордону може "злякати" співробітників Державної прикордонної служби України та змусити їх дотримуватися норм законодавства.

    Закон України "Про прикордонний контроль" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1710-17#Text):

    Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

    1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

    3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

    РІШЕННЯ про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України, який досяг 16-річного віку, затверджене Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України 14.12.2010 N 967(https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0031-11#Text):

    "__" ___ 20__ року ___ (назва пункту пропуску через державний кордон ___ України або пункту контролю)

    Згідно з частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" мною, ___ (посада, найменування підрозділу охорони державного кордону, ___ органу охорони державного кордону, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові)

    ___ ___, як уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону:

    1. ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ ПРО ВІДМОВУ У ПЕРЕТИНАННІ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ НА ВИЇЗД З УКРАЇНИ ГРОМАДЯНИНУ(ЦІ) УКРАЇНИ прізвище ___ (українськими літерами) ім'я ___ (українськими літерами)

    дата, місяць, рік народження ___, паспортний документ: серія ___, N ___ у зв'язку з наявністю однієї з підстав, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", у тому числі у зв'язку з наявністю в базі даних Державної прикордонної служби України відомостей, що зазначену особу рішенням ___ ___ (посилання на рішення суду або прокурора)

    тимчасово обмежено у праві виїзду з України, або відповідно до статті 20 Закону України "Про державну прикордонну службу України" відсутні дійсні документи на право перетинання державного кордону.

    Інформацію про підстави внесення Вас до цієї бази даних Ви можете отримати у розпорядника інформації, що знаходиться ___ ___. (місто, вулиця, будинок, індекс).

    2. Рішення набирає чинності невідкладно.

    3. Про прийняті рішення доповів начальнику ___ ___. (назва органу охорони державного кордону).

    4. Згідно зі статтею 4 Закону України "Про звернення громадян", частиною третьою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль" особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити це рішення за належністю до начальника ___, (назва органу охорони державного кордону) що знаходиться ___, або до суду. (місто, вулиця, будинок, індекс)

    Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником ___ ___ (назва органу охорони державного кордону) або скасовано та визнано судом нечинним.

    5. Рішення оформлено у двох примірниках, кожен з них має однакову юридичну силу.

    ___ ___ ___ (військове звання) (підпис) (прізвище, ім'я, по батькові особи, яка прийняла рішення)

    Другий примірник цього рішення отримав ___ ___ (дата) (підпис).

    Якщо буде потрібна моя допомога, звертайтеся через кнопку "Звернутися".

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України